2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
چاقوی خشم مرد جوان بر قلب شوهر زن سابق

چاقوی خشم مرد جوان بر قلب شوهر زن سابق

مرد جوان وقتی فهمید همسر سابقش ازدواج کرده ، در یک درگیری شوهر جدید زن را به قتل رساند و خودش بازداشت شد. جزئیات را بخوانید

جامعه پویامرد جوان وقتی فهمید همسرش سابقش ازدواج کرده با شوهر او درگیر شد و با وارد کردن ضرباتی شوهر همسر سابقش را کشت.

 

به گزارش «ایران»، رسیدگی به این پرونده از اواسط خرداد امسال به‌دنبال درگیری خونین مقابل یک قنادی در محمدشهر کرج شروع شد. مأموران گشت کلانتری با اطلاع از این ماجرا در محل درگیری حضور یافتند و با پیکر خونین مرد جوانی به‌ نام رسول روبه‌رو شدند. خیلی زود تیم پزشکی در محل حادثه حضور یافت اما به‌رغم تلاش پزشکان رسول در اثر ضربه چاقو و شدت خونریزی جان باخت.

 

رقابت عشقی

 

بدین ترتیب تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی در صحنه مستقر شده و به دستور بازپرس کشیک قتل جسد رسول به پزشکی قانونی منتقل شد. ضارب که مرد 41 ساله‌ای به نام احمد بود در همان صحنه جنایت بازداشت شد و برای بازجویی به اداره پلیس انتقال یافت و به قتل اعتراف کرد.

در ادامه تحقیقات پلیس به بازجویی از همسر مقتول پرداخت که وی به مأموران گفت: مدتی قبل از احمد - قاتل- جداشده و با رسول ازدواج کرده بودم از همسر اولم پسری به‌نام علی داشتم که نزد پدرش زندگی می‌کرد اما شوهر سابقم وقتی فهمید من ازدواج کرده‌ام دیگر اجازه نداد پسرم را ببینم. من بارها از احمد خواسته بودم که اجازه دهد پسرم را ببینم رسول هم خودش این موضوع را می‌دانست و حتی پیامک‌های درخواست ملاقات من و فرزندم را خودش برای احمد می‌فرستاد اما او هر بار به بهانه‌ای مانع این ملاقات می‌شد.

 

رویارویی در قنادی

 تا اینکه روز حادثه رسول به سراغ احمد رفت تا با او صحبت کند و رضایتش را برای اینکه من فرزندم را ببینم جلب کند. احمد قناد بود و در یک شیرینی‌فروشی در محمدشهر کار می‌کرد اما نمی‌دانم چه اتفاقی بینشان افتاد که با هم درگیر شده و احمد با چاقویی که داشته است رسول را به قتل رساند.

احمد پس از اعتراف به جنایتی که مرتکب شده بود صبح روز دوشنبه پنجم مرداد در شعبه یکم دادسرای جنایی استان البرز به ریاست قاضی محمد عنبری تحت بازجویی قرار گرفت. در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار اشد مجازات و قصاص متهم شدند.

 

قتل شوهر زن سابق

 متهم در مقابل بازپرس ایستاد و درحالی که در اظهارات خود دفاع قابل قبولی برای ارتکاب این جنایت نداشت مدعی شد که هیچ انگیزه قبلی برای کشتن مقتول نداشته است و فقط از روی خشم و عصبانیت ناگهانی وی را به قتل رسانده است.

بازپرس عنبری پس از تفهیم اتهام به متهم و دریافت اعتراف‌های او با توجه به گزارش مأموران نیروی انتظامی و تحقیقات تیم جنایی پلیس آگاهی همچنین اظهارات شاهدان درگیری کیفرخواست او را به اتهام قتل عمد صادر کرد و متهم روانه زندان شد تا به‌زودی در دادگاه کیفری استان البرز پای میز محاکمه برود.

 

نگاه کارشناس

 

قاضی محمد عنبری بازپرس شعبه یکم دادسرای امورجنایی استان البرز

کنترل خشم در هر شرایطی یک مهارت است و فرد باید بیاموزد که چگونه در شرایط بحرانی خشم و رفتار خود را کنترل کند. نکته مهمتر اینکه برای حل برخی اختلافات می‌توان به‌صورت قانونی اقدام کرد تا در جریان رفتارهای پرتنش خشونت قرار نگیریم. بیشتر قتل‌ها در شرایط غیرعادی و در زمانی رخ می‌دهد که تحمل و توان ذهنی فرد در سطح پایینی قرار گرفته است وقتی که خشم بر شما مستولی می‌شود، اگر نتوانید آن را مهار کنید اتفاقات جبران‌ناپذیری رخ می‌دهد.

هر آدمی ممکن است عصبانی شود اما هر کسی که عصبانی شد مجنون نیست و عصبانیت رافع مسئولیت کیفری نیست و اگر تشخیص دهیم که کسی به‌علت عصبانیت مرتکب عملی شده است سبب نمی‌شود که او را فاقد مسئولیت تشخیص دهیم و با معاینات دقیق در پزشکی قانونی و نتیجه آزمایشات روانی این دو مسأله تمیز داده خواهد شد. بنابراین کسی نمی‌تواند با بیان اینکه من در یک لحظه عصبانی شدم فردی را به قتل برساند و باید پاسخگوی اعمالش باشد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.