2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
خواهران منصوریان  یک قاتل را از چوبه دار نجات دادند

خواهران منصوریان یک قاتل را از چوبه دار نجات دادند

خواهران قهرمان منصوریان یک جوان راکه 18 سال قبل مرتکب قتل شده بود از چوبه دار نجات دادند. جزئیات این نجات را بخوانید

جامعه پویا-خواهران ورزشکار و قهرمان منصوریان که افتخارات زیادی برای کشور آفریدند و قهرمانی های بین المللی زیادی داشته اند اینبار دستبکار شده و یک جوان را که 18 زیر حکم قصاص بود نجات دادند.

تلاش‌های 20 روزه خواهران منصوریان برای نجات قاتل پشیمان از قصاص سرانجام با بخشش پدر مقتول نتیجه داد و كابوس 18 ساله مرد 37 ساله پایان گرفت.

نامش در لیست اعدامی‌ها قرار گرفته و شمارش معكوس برای اجرای حكمش آغاز شده‌بود. 30، 29، 28 و ... . روزها مثل برق و باد می‌گذشت و او یك قدم به چوبه دار نزدیك‌تر. خانواده قاتل دل پری از او داشتند و پادرمیانی‌ها هم برای جلب رضایت بی‌فایده بود. احمد هر روز با خانواده‌اش تماس می‌گرفت و بعد از چند دقیقه ناامید گوشی را قطع می‌كرد. در اوج ناامیدی‌ها یك پیام در اینستاگرام مسیر زندگی‌اش را تغییر داد. یكی از بستگان احمد كه به خواهران منصوریان علاقه داشت و صفحه آنها را در اینستاگرام پیگیری می‌كرد، پیامی به شهربانو، خواهر بزرگ منصوریان داد و از او كمك خواست.

 

نجات قاتل توسط خواهران منصوریان

خیلی زود پیام سین شد و شهربانو بررسی‌هایش را آغاز كرد. قاتل مردی 37 ساله بود كه از شش سال قبل به اتهام قتل در زندان شوشتر به‌سرمی‌برد و با تایید حكم قصاصش در لیست اجرای حكم قرار گرفته‌بود. او یك ماه فرصت داشت رضایت اولیای دم را جلب كند.

برگه‌های پرونده نشان می‌داد احمد، زمانی كه 19 سال داشت در جریان درگیری و یك لحظه عصبانیت با چوب مرد جوانی را كشته بود. او بعد از قتل فرار كرد و زندگی مخفیانه‌اش آغاز شد اما پدر مقتول سایه‌به‌سایه در تعقیبش بود. اول رد او را در یزد پیدا كرد و به آنجا رفت اما خبری از احمد نبود و او چند روز قبل آنجا را ترك كرده‌بود. مقصد بعدی احمد اصفهان بود اما این مخفیگاهش هم لو رفت و قبل از دستگیری از آنجا هم گریخت. 12 سال شهر به شهر مخفیانه زندگی كرد تا این‌كه شش سال قبل در تهران شناسایی و دستگیر شد.

 

خواهران منصوریان

شهربانو و الهه در زندان 

شهربانو و الهه منصوریان، سراغ مسؤولان زندان شوشتر رفتند كه مدیر زندان تایید كرد احمد در این مدت رویه زندگی‌اش را تغییر داده و از كاری كه كرده پشیمان است. میثم مقدم، مدیر برنامه‌های شهربانو به خبرنگار جام‌جم می‌گوید: وقتی برای خواهران منصوریان ثابت شد قاتل مسیر درست زندگی را پیدا كرده، دست به كار شدند و از 20روز قبل با كمك تعدادی از هنرمندان و خیرین صحبت‌ها برای جلب رضایت اولیای دم آغاز شد. پدر مقتول از فرار قاتل پس از جنایت ناراحت بود و راضی به رضایت نمی‌شد.

تلاش‌ها و تماس‌ها با خانواده مقتول ادامه داشت و درحالی‌كه احمد فاصله زیادی با چوبه دار نداشت، ابتدای هفته شهربانو و الهه منصوریان راهی شوشتر شده و آخرین تلاش‌های خود را انجام دادند تا این‌كه بعد از سه روز سرانجام پدر مقتول راضی به گذشت شد و احمد از چوبه دار نجات پیدا كرد.

مقدم ادامه داد: پدر مقتول در این سه روزی كه آنجا بودیم رفتار خوبی با ما داشت و با بخشش خود، كار بزرگی انجام داد. حالا قاتل باید منتظر مراحل اداری و قضایی باشد تا بتواند از زندان بیرون بیاید.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.