2022/12/09
۱۴۰۱ جمعه ۱۸ آذر
داستان سریال بوم و بانو چیست و چند قسمت است

داستان سریال بوم و بانو چیست و چند قسمت است

سریال بوم و بانو سریالی عاشقانه و تاریخی است که کارگردان ستایش آن را کارگردانی کرده و از شبکه 2 پخش می شود. جزئیات بیشتر درباره این سریال را اینجا بخوانید

جامعه پویا-سریال بوم و بانو که قرار است به زودی از شبکه دو سیما پخش شود سریالی است عاشقانه و تاریخی که داستانش در دوران رضا خان اتفاق می افتد.

 

 این سریال را سعید سلطانی کارگردان ستایش کارگردانی کرده است و به زودی از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

 

 

سریال بوم و بانو

 

داستان سریال بوم و بانو

بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما به خبرنگار مهر گفت:  «بوم و بانو» قصه‌ای تاریخی دارد که در دوران رضاخان می‌گذرد و مسایلی چون بحث ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در آن زمان مطرح می‌شود.

 

 

 

در خلاصه داستان بوم و بانو آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می‌شود و شورشان به یغما می‌رود، عشقی بی‌آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی‌خیزد...

 

دیبا زاهدی در بوم و بانو

 

این سریال روایتگر بخشی از تاریخ معاصر کشورمان است. در این سریال نگاهی به کشف حجاب و ممنوعیت عزاداری برای سالار شهیدان نیز شده است.

 

شباهت به یک سریال عاشقانه و تاریخی معروف

مدیرگروه فیلم و سریال شبکه دو سیما درباره شباهت این سریال با «شب دهم» عنوان کرد: «شب دهم» قصه‌ای داشت که مستقیماً به عزاداری در آن زمان می‌پرداخت و در ۱۰ قسمت همین موضوع را بستر قصه قرار داده بود. با این حال قصه «بوم و بانو» در بستر این اتفاقات رخ می‌دهد و به مسائل دیگری هم می‌پردازد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی کامل دیبا زاهدی

 

وی اضافه کرد: فضاهای متفاوتی در سریال بوم و بانو دیده می‌شود که نگاهی به اوضاع سیاسی اجتماعی و حتی فضاهای عاشقانه و تاریخی دارد. تاکنون حدود ۸۰ درصد از این سریال جلو رفته است و دوستان شبانه روزی کار می‌کنن

 

 

سریال بوم و بانو در شبکه دو

سریال بوم و بانو چند قسمت است

بوم و بانو به قلم شعله شریعتی و اعظم بهروز بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب است که در ۳۵ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید می شود.

 

 

شخصیت های بوم و بانو چه کسانی هستند

سعید سلطانی درباره‌ سریال بوم و بانو تاکید کرد: بوم و بانو سریال تاریخی به آن معنا نیست، به موضوعات تاریخی در آن پرداخته می‌شود اما شخصیت‌ها در آن ما به ازای مستندات تاریخی ندارند.

 

 

 

سعید سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بستر زمانی این سریال مربوط به دوره‌ پهلوی است و البته به تقاطع‌ها و مستندات تاریخی که در آن دوره می‌گذرد، می‌پردازد؛ به عنوان مثال ممنوعیت عزاداری و ممنوعیت حجاب در بستر داستان هستند و یک قصه‌ی درگیرکننده دارد.

 

سریال بوم و بانو با بازی دیبا زاهدی

 

وی تاکید کرد: در سریال بوم و بانو به موضوعات تاریخی پرداخته نمی‌شود، شخصیت‌ها در آن مابه‌ازای مستندات تاریخی ندارند و کار به سمت روایت تاریخ نمی‌رود. هر چند در آن زمان هم که می‌گذرد خالی از وقایع نیست. اینکه چه قدر به واقعیت و مسائل اجتماعی آن دوره می‌پردازد سعی شده در روندی که داستان دارد، روایت اشتباهی نداشته باشیم. نسبت به موضوعاتی که مطرح می‌شود، لباس، گریم و صحنه سعی کردیم گویای آن زمان و صحنه باشد.

 

 

بازیگران معروف در سریال بوم و بانو

مسعود رایگان، بهنام تشکر، مهدی احمدی، فریبا متخصص، محرم زینال زاده، امیر غفارمنش، دیبا زاهدی، ساغر قناعت و ... از بازیگران این مجموعه هستند.

 

مهدی احمدی در سریال بوم و بانو

مسعود رایگان در این سریال ایفاگر نقش تیمسار افشار و بهنام تشکر نیز نقش سرهنگ سپنتا را بر عهده دارد. ساغر قناعت که پیش از این با فیلم‌های سینمایی «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی و «جشن دلتنگی» به کارگردان پوریا آذربایجانی در قامت بازیگر شناخته شده بود با بازی در سریال «بوم و بانو» اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه می‌کند. فریبا متخصص نیز در این پروژه نقش ماهرخ همسر تیمسار افشار را برعهده دارد.

 

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.