2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
بخشش زن شوهرکش 150ثانیه بعد ازاعدام

بخشش زن شوهرکش 150ثانیه بعد ازاعدام

زنی شوهرش کش با درخواست اولیای دم پای چوبه دار رفت اما 150 ثانیه بعد از اعدام بخشیده شد.جزئیات را بخوانید

جامعه پویازن شوهركش، 150 ثانیه بعداز اعدام از سوی والدین مقتول بخشیده شد. او بعد از پایین آمدن از چوبه داراحیا شد و زنده ماند.

،این زن اعدامی در جریان اختلاف با شوهرش كه راننده جوانی بود، او را ششم آبان 96 در خانه شان در شهر آشخانه به قتل رساند و با‌صحنه‌سازی می‌خواست ماجرای مرگ او را خودكشی نشان دهد كه ناكام ماند و بازداشت شد.

متهم زن در ادامه به قتل اعتراف و روانه زندان بجنورد شد. او مدتی بعد در دادگاه كیفری استان خراسان شمالی محاكمه و با‌توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محكوم شد. این حكم در دیوان عالی كشور تایید و برای اجرا به واحد اجرای احكام دادگستری ارسال شد. چندی پیش زن اعدامی نادم كه همه امیدهایش را برای بخشش از دست داده‌بود، دلنوشته‌ای به امام رضا(ع) با مضمون فرصتی دیگر برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی نوشت و برای خادمان بارگاه ملكوتی آن امام رئوف ارسال كرد. همین باعث شد روز یكشنبه 19 مرداد امسال زمانی كه او به پای چوبه دار در زندان  بجنورد منتقل شد، گروهی از خادمان بارگاه ملكوتی امام رضا ( ع ) نیز در محل اجرای حكم قصاص او در زندان حاضر شوند.

 

مسوولان زندان و خادمان در واپسین لحظات  به گفت‌و‌گو با والدین مقتول پرداختند اما آنها حاضر به بخشیدن عروس خود نبودند. زن 32ساله به پای چوبه دار رفت، طناب برگردنش آویخته‌شد. دستور اجرای حكم صادر شد و بعد چهارپایه زیر پایش زده‌شد. 150 ثانیه از اعدام او گذشته‌بود كه پدر و مادر مقتول قاتل را بخشیدند. همان موقع بود كه مامور زن زندان او را همراه چند نفر دیگر پایین آوردند. پزشك زندان خود را به بالای سر زن اعدامی رساند، او را احیا كرد و وی به بیمارستان منتقل شد كه نجات پیدا كرد. او هنوز در شوك است و باورش نمی‌شود از دیار باقی بازگشته و زنده است.

قتل بدون انگیزه

   خواهر مقتول در این باره به جام‌جم گفت: سال 86 برادرم با زن جوانی آشنا شد و بعد از آن‌كه با هم عقد كردند یك سال و نیم بعد ازدواج كرده و زندگی مشتركشان را شروع كردند. آنها  اختلافی با هم نداشتند. هنوز نمی‌دانیم چرا عروسمان برادرم را به قتل رساند.  این زن دو ماه قبل از كشتن برادرم  در غیاب او جهیزیه‌اش را برده بود كه از او شكایت كردیم كه با میانجیگری خانواده‌ها او به زندگی‌اش بازگشت. روز ششم آبان 96 بود كه عروسمان تماس گرفت و گفت برادرم خودكشی كرده‌است. از عروسمان شكایت كردیم. او عصر همان روز بازداشت شد. در تحقیقات اعتراف كرد، برادرم را كشته و بعد برای صحنه‌سازی و این‌كه ماجرا را خودكشی جلوه دهد، روی دستانش را بریده و شیلنگ گاز در دهان او گذاشته‌بود

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.