2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
زن شوهرکش: از قتل شوهرم پشیمان نیستم، به عذابهایم پایان دادم

زن شوهرکش: از قتل شوهرم پشیمان نیستم، به عذابهایم پایان دادم

زن شوهرکش که بعد از 35 سال زندگی مشترک همسرش را به قتل رسانده، گفت که از قتل او پشیمان نیست و با این قتل به عذابهایش پایان داده است

جامعه پویازنی که پس از 35 سال زندگی مشترک در اقدامی جنون‌آمیز همسرش را در خواب به قتل رسانده بود بزودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه خواهد شد.

به‌ گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده جنایی از یک سال قبل در دستور کار پلیس شهریار قرار گرفت. زمانی که زن میانسالی به‌نام منیژه در تماس با پلیس از قتل شوهرش در خانه شان خبر داد.

 

 

زن شوهرکش

او که ابتدا منکر اطلاع از چگونگی ماجرای قتل بود وقتی با تناقض گویی قصد مخفی کردن واقعیت را داشت مورد ظن کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام لب به اعتراف گشود.

متهم گفت: وقتی 11 ساله بودم به اجبار خانواده به عقد پسر عمویم که 6 سال از من بزرگتر بود در آمدم. یکی دو سال اول زندگی خوبی داشتیم اما بعد از مدتی متوجه شدم او معتاد است. با این حال حرفی به کسی نزدم و به زندگی ادامه دادم اما هر چه از زندگیمان بیشتر می‌گذشت رفتارش بدتر می‌شد او نه تنها مواد را کنار نگذاشت بلکه اخلاقش هم روز به روز بدتر می‌شد. کتکم می‌زد، ناسزا می‌گفت و خیلی با من بدرفتاری می‌کرد. من تازه به سن جوانی رسیده بودم و دیگر نمی‌توانستم رفتارهای نامناسب او را تحمل کنم. به او گفتم نباید مواد بکشد و از اینکه همیشه در خانه مجبورم بساط مواد کشیدن او را جمع کنم بدم می‌آید.

 

شوهرم قاتل بود

 تا اینکه سال 85 شوهرم در یک درگیری خیابانی یک نفر را کشت و فرار کرد. من هیچ خبری از او نداشتم. سه سال فراری بود و من تنها بودم با اینکه شوهرم نبود و فکر می کردم زندگی برایم راحت‌تر خواهد بود اما فشارهای خانوادگی زیادی را تحمل می‌کردم تا اینکه دستگیر شد و او را به زندان انداختند و اولیای دم هم درخواست قصاص کردند وقتی حکم قصاص صادر شد من همه تلاشم را کردم که برایش رضایت بگیرم و بالاخره هم قبل از اجرای حکم خانواده مقتول رضایت دادند و شوهرم آزاد شد. وقتی به خانه برگشت می‌خواستم طلاق بگیرم اما خانواده‌ام مجبورم کردند با او زندگی کنم. اما این سال های زندان او را تبدیل به مردی خشن و غیرقابل تحمل کرده بود اعتیادش شدیدتر و اخلاقش بدتر شده بود. هر روز در خانه مواد می‌کشید.

 

شوهرکشی در شهریار

هیچ‌کسی به من کمک نمی‌کرد و چون فامیل بودیم همه می‌گفتند باید با او زندگی کنی. سرانجام یک شب که از بیرون به خانه برگشتم دیدم دوباره شوهرم بساط مواد مخدرش را پهن کرده است. عصبانی شدم به او گفتم دیگر نمی‌توانم به این وضعیت ادامه دهم. اگر مواد را کنار نگذاری می‌روم. طلاق هم نمی‌گیرم اما می‌روم. عصبانی شد به سمت من هجوم آورد و کتکم زد. آنقدر کتکم زد که از حال رفتم.

 

نفرت همه وجودم را گرفت

وقتی چند ساعت گذشت احساس کردم نفرت تمام وجودم را گرفته است به هر راهی برای نجات خودم فکر می‌کردم بن‌بست بود حتی یک لحظه هم تحمل دیدنش را نداشتم، تصمیمم را گرفتم. نیمه شب بود با چاقو بالای سرهمسرم رفتم و یک ضربه به او زدم و فریاد زدم خسته‌ام کردی. از خواب پرید با همه زورش به من حمله کرد و من را دوباره کتک زد. دیگر نتوانستم تحمل کنم و ضربه بعدی را به گردنش زدم.

زن جوان با یادآوری آن شب به گریه افتاد و گفت: از قتل شوهرم پشیمان نیستم، من 35 سال او را تحمل کردم و عذاب کشیدم و حالا آماده‌ام مجازات شوم. زندگی من در بیرون از زندان هم تفاوتی با اسارت و حبس نداشت شاید اگر فرزندی داشتم تحمل زندگی برایم راحت‌تر بود اما واقعاً هیچ امید و انگیزه‌ای برای زندگی با یک مرد معتاد و بداخلاق نداشتم.

 

 

در ادامه پدر و مادر مقتول که عمو و زن عموی متهم بودند برای عروسشان درخواست قصاص کردند و گفتند حاضر به گذشت نیستند. بدین ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه کیفری استان تهران واقع در شهریار فرستاده شد و زن جوان بزودی پای میز محاکمه می‌رود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.