2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
چطور یک جشن تولد عالی و خاص بگیریم

چطور یک جشن تولد عالی و خاص بگیریم

برگزاری جشن تولد کار سختی نیست اما آدابی دارد که برای داشتن یک جشن تولد عالی و خاص باید آن را رعایت کرد.

جامعه پویا-جشن تولد گرفتن، یکی از کارهای لذت‌بخشی است که به سادگی می‌توان آن را در خانه برگزار کرد.

برای اینکه یک جشن تولد عالی بگیریم که به همه خوش بگذرد باید چند نکته را مورد توجه قرار دهیم. فرقی نمی کند شما تولد لاکچری برگزار کنید یا یک تولد ساده، نکاتی عالی بودن هر نوع سبک تولد یکی است.

 

جشن تولد عالی

به رده سنی مهمان‌ها توجه کنید

توجه داشته باشید مهمان‌هایی که دعوت می‌کنید بهتر است از یک رده سنی باشند. یا به لحا فرهنگی بهم نزدیک باشند. اگر شما افرادی که به مهمانی دعوت می کنید از یک سطح فرهنگی برخوردار نباشند مهمانی شما با چالش مواجه خواهد شد. مثلا اگر دسته ای از مهمان‌های شما موزیک دوست داشته باشند و دسته دیگر دوست نداشته باشند این مساله مهمانی شما را با چالش مواجه می کند. البته این به آن معنا نیست که مهمان‌ها حتما در یک سطح سنی مشخص باشند،ممکن است شما تعدادی مهمان جوان داشته باشید و تعدادی مهمان مسن، اما آنها نسبت به مسایلی چون موزیک یا تا دیروقت شادی کردن مشکلی نداشته باشند. بنابراین می‌توانید آنها را دعوت کنید و کنار هم خوش باشید.

 

جشن تولد برای کودک

برای بچه‌ها فکری بکنید

اگر تولد را برای یک کودک برگزار می‌کنید حتما یک جای مخصوص برای بزرگتر‌ها درنظر بگیرید و اگر برای فردی بزرگسال تولد می‌گیرید حتما یک جای مخصوص بچه ها داشته باشید که هم به آنها خوش بگذرد و هم به بزرگتر‌ها.

برای جایی که برای بچه‌ها در نظر می‌گیرید حتما توجه کنید وسایل خطرساز مانند چاقو، دم دست بچه‌ها نباشد. می‌توانید از ظروف پلاستیکی استفاده کنید تا بچه‌ها در معرض خطر نباشند.

 

 

چه روزی برای جشن تولد خوب است

شب قبل از تعطیلی زمان بسیار مناسبی برای جشن تولد است. چون شما می‌توانید تا دیروقت بیدار باشید و شادی کنید. بعد از رفتن مهمان‌ها هم یک روز کامل فرصت دارید که خانه را تمیز کرده و وسایل را سرجای خودش بگذارید. کمی استراحت کنید وبرای یک روز کاری اماده شوید.

جشن تولد برای بزرگسال

 

خوراکی‌های سبک و متنوع آماده کنید

لازم نیست خوراکی‌های بسیار گران و سنگین تهیه کنید. شما می‌توانید به جای یک شام سنگین میز فینگر فود بچینید. غذاهای سرپایی و لقمه ای آماده کنید و سرو سرویس در اختیار مهمان ها قرار دهید. خوراکی‌هایی مانند شکلات، لواشک لقمه‌ای ، میوه‌های سبک، چیپس و پفک و نوشیدنی‌های مختلف برای میز پذیرایی داشته باشید. شیرینی را میان وسایل پذیرایی نگذارید چون تولد کیک دارد. بنابراین  بهتر است که شام سبک باشد و شیرینی هم در میان مواد پذیرایی  نباشد.

اگر هم کیک و هم یک شام سنگین در نظر بگیرید مهمان ها اذیت می‌شوند ضمن اینکه پذیرایی برای خودتان هم سخت می‌شود.

 

 

از وسایل فانتزی استفاده کنید

وسایلی مثل کلاه بوقی، شیپور بوقی و بادکنک به شادی فضای مهمانی کمک می‌کند. شمع هم یکی از باید‌های تولد است اگر برای بچه تولد می گیرید حتما شمع روی کیک باشد اما برای فرد بزرگسال می‌توانید از شمع‌های کوچک در نقاط مختلف خانه استفاده کنید. چاقوی تزئین شده هم برای کیک فراموش نشود. فشفشه هم بسیار جذاب است.

 

جشن تولد لوکس

آهنگ تولد فراموش نشود

فرقی نمی کند برای یک فرد بزرگسال جشن می‌گیرید یا برای یک کودک، حتما باید اهنگ تولدت مبارک در میان موزیک های شما باشد. این آهنگ یکی از آهنگ‌های اصلی تولد است و نمی‌شود آن را حذف کرد.

 

 

لباس برای تولد

لباسی که برای تولد پوشیده می‌شود معمولا لباس کلاسیک نیست. یک لباس کژوال برای تولد خیلی مناسب است. لباسی که هم در ان احساس راحتی داشته باشید وهم شیک و زیبا باشد. برای تولد تم انتخاب نکنید و بگذارید مهمان‌ها با لباسهای متنوع حاضر شوند چون اینکار باعث می‌شود عکس‌های شما رنگی شود.

 

جشن تولد خوب

عکس و فیلم یادگاری داشته باشید

این روزها همه ما گوشی تلفن همراه هوشمند داریم و به راحتی می‌توانیم عکس‌ها و فیلم‌های خوبی ضبط کنیم. برای تولد هم می‌توانید با تلفن همراه خود یک فیلم عالی تهیه کنید و لحظات جذاب را ضبط کنید و از مهمان ها بخواهید برایتان صحبت کنند و جملاتی را از آنها به یادگار داشته باشید.

 

 

جشن تولد برای پدربزرگ و مادربزرگ

برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانید یک جشن خاص بگیرید. می توانید اهنگ های خاطره انگیز آنها را انتخاب کنید و برایشان پخش کنید. به صدای آهنگ توجه کنید چون معمولا افراد مسن از صدای بلند خوششان نمی‌آید. کسانی که آنها دوست دارند را دعوت کنید و یک شام مفصل و رسمی درست کنید ، میوه‌های رسمی و خوش آب و رنگ انتخاب کنید.

به جای اینکه از کیک خامه ای برای انها استفاده کنید می‌توانید از چیز کیک یا کیک بستنی استفاده کنید که ضرر کمتری داشته باشید. اگر برایشان تولد گرفتید انها را در خصوص خوردن خوراکی‌ها امر و نهی نکنید. هرچند قصد شما مراقبت از انهاست اما همین یک شب را بگذارید آنطور که دلشان می‌خواهد رفتار کنند. خوراکی‌هایی تهیه کنید که خوردش برای آنها کم ضرر و راحت است.

مهمانی را تا دیروقت طول ندهید چون خسته و کلافه می‌شوند. هدیه های خاطر انگیز برایشان بخرید و قبل از اینکه خانه‌شان را ترک کنید حتما خانه تمیز و مرتب کنید.

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.