2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
اعدام 4 مرد که به زن کوهنورد تجاوز  گروهی کردند

اعدام 4 مرد که به زن کوهنورد تجاوز گروهی کردند

چهارمرد که در مشهد زنی کوهنورد را مورد تجاوز گروهی قرار دادند اعدام شدند

جامعه پویا -چهار جوان نقابدار که با بستن دست و پاهای مرد جوان در کوهپایه های قله دال فریمان، همسر او را در یکی از گاش های آغل های نگهداری گوسفندان منطقه سنگ سفید مورد تجاوز وحشیانه گروهی قرار داده بودند، سپیده دم روز گذشته در زندان مرکزی مشهد اعدام شدند.

 


به گزارش خراسان، سوم مهر گذشته بود که زوج جوانی سوار بر خودروی ال 90 از مشهد به سمت فریمان حرکت کردند. این زوج قرار داشتند تا صبح زود برای کوهپیمایی به قله معروف دال در منطقه سنگ سفید بروند. آن ها که زودتر از دیگران به سنگ سفید رسیده بودند، شب را به پارک نزدیک میدان شهر رفتند و در آن جا با نصب چادر مسافرتی اتراق کردند. حدود نیمه شب بود که  چهار جوان موتورسوار وارد پارک شدند و زوج جوان را زیرنظر گرفتند. آن ها که تصور می کردند زوج جوان با یکدیگر رابطه دوستانه دارند و به راحتی می توانند به زن جوان تعرض کنند، ناگهان تصمیم وحشتناکی گرفتند.

 


به گزارش خراسان، این چهار نفر، چشم از چادر مسافرتی برنداشتند و به تعقیب زوج مذکور پرداختند. صبح روز بعد (99.7.4) زن و مرد جوان سوار بر خودرو درحالی به کوهپایه رسیدند که  هشت چشم پلید به آنان دوخته شده بود. آن ها به کوهنوردی ادامه دادند اما هنگام بازگشت از «قله دال» زمانی که به نزدیکی گاش های کوهپایه رسیدند، ناگهان با صحنه ترسناکی روبه رو شدند. چهار جوان که سروصورت خود را پوشانده بودند درحالی که سلاح سرد (چاقو) را در دست می فشردند به سوی زوج جوان رفتند. آنان که از وحشت در جای خود میخکوب شده بودند، با چشمانی از حدقه بیرون زده، فقط به نقابدارانی نگاه می کردند که یکی از آن ها خال کوچکی در گوشه چشمش نمایان بود. موتورسواران نقابدار که چون «عقرب هایی ترسناک » به نظر می رسیدند، با تهدید به مرگ مرد جوان، چاقو را زیر گلویش گذاشتند و دست و پاهایش را بستند. آنان سپس زن 20 ساله را به درون «گاش» (طویله) کشیدند و در برابر چشمان شوهرش به او تجاوز کردند. زن جوان که از شدت ترس همه وجودش می لرزید با التماس و گریه تلاش می کرد خود را از چنگ «عقرب های نقابدار» برهاند اما التماس های او بی فایده بود.

rgi nhg

از سوی دیگر مرد جوان که نمی توانست این صحنه دردناک را تحمل کند، همه سعی خود را به کار گرفت تا بتواند راهی برای باز کردن دست و پاهایش بیابد ولی او نیز بیهوده تلاش می کرد. «عقرب های نقابدار» در میان جیغ و خواهش و التماس، به زن جوان تجاوز کردند و سپس با پاره کردن لاستیک های خودروی این زوج،سوار بر موتورسیکلت در جاده روستایی متواری شدند. وقتی زن دست و پای همسرش را باز کرد آن ها به زحمت خود را به کنار جاده روستایی رساندند و با دیدن خودروی گشت پلیس، ماجرا را برای آن ها بازگو کردند. چند دقیقه بعد  این حادثه هولناک، در بی سیم های پلیس پیچید و به این  ترتیب تلاش نیروهای انتظامی برای شناسایی و دستگیری عاملان تجاوز گروهی آغاز شد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با صدور دستوری ویژه و محرمانه از سوی قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کل دادگستری خراسان رضوی) این پرونده به طور خاص در شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب فریمان مورد رسیدگی قرار گرفت. از سوی دیگر نیز گروه ویژه ای از نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت خراسان رضوی با همکاری کارآگاهان آگاهی وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. آنان در چند شاخه از  عملیات های اطلاعاتی، موفق شدند سرنخی از «عقرب های نقابدار» به دست آورند چرا که زن جوان از خال کوچکی سخن گفته بود که در گوشه چشم یکی از متهمان خودنمایی می کرد. از سوی دیگر نیز آثاری از خودروی پژو آردی به دست آمد که متعلق به پدر یکی از متهمان تحت تعقیب بود. بنابراین نیروهای انتظامی با راهنمایی و نظارت مستقیم سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) و پس از چند روز رصدهای اطلاعاتی، موفق شدند چهار جوان متهم را در مشهد و کرج شناسایی و آنان را در عملیات های جداگانه دستگیر کنند.

 

با انتقال متهمان به فریمان، آنان در دادسرای عمومی و انقلاب مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند  و به این ترتیب پرونده تجاوز به عنف «عقرب های نقابدار» به مشهد ارسال شد و با توجه به حساسیت ویژه آن در شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی دهقان مورد رسیدگی قرار گرفت. چهار  متهم این پرونده، ابتدا تلاش کردند تا خود را بی گناه جلوه دهند اما تجربه قضایی قضات  دادگاه کیفری، هر گونه راه گریز را با طرح سوالات پیچیده تخصصی بست و بدین گونه متهمان مذکور در جلسات دادگاه که به ریاست قاضی دهقان و مستشاری قاضی صفائیان برگزار شد، به تشریح این حادثه هولناک پرداختند و حقیقت ماجرا را فاش کردند. بنابراین قضات دادگاه، براساس محتویات پرونده، گزارش پلیس، اقاریر متهمان و دیگر اسناد و مدارک موجود رای به اعدام متجاوزان به عنف دادند که زن جوان (شاکی) در روز اول رویارویی با متهمان و با آمبولانس به پلیس آگاهی هدایت شد.

 


او با دیدن متهمان از شدت ترس و وحشت، جیغ می کشید و بیهوش می شد. در عین حال پرونده مذکور با اعتراض متهمان به رای صادر شده از سوی دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، به شعبه 19 دیوان عالی کشور ارسال شد و به طور ویژه زیر ذره بین قضاوت قرار گرفت اما قضات زبده دیوان عالی کشور نیز پس از بررسی دقیق محتویات پرونده، رای دادگاه را تایید کردند.

 


این گونه بود که پرونده «عقرب های نقابدار» که با دستور قاضی صادقی خارج از نوبت مورد رسیدگی ویژه قرار گرفته بود، پس از گذشت حدود شش ماه از این حادثه وحشتناک به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد و با صدور دستوری از سوی قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) بی درنگ مقدمات اجرای حکم اعدام فراهم آمد تا این که سپیده دم روز گذشته  چهار متهم این پرونده که  روح‌الله جاویدی‌راد متولد 1378، محمد صیادی باغسنگانی متولد 1372، سیدمحمد حسینی متولد 1372 و محمد وطندوست متولد 1376 در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفتند و اعدام شدند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.