2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
قتل مرد دلارفروش به دست زنی معتاد و همدستانش

قتل مرد دلارفروش به دست زنی معتاد و همدستانش

زنی معتاد با همدستی دو مرد مرد دلارفروشی را به قتل رساند و از خانه اش سرقت کرد

جامعه پویا - 2 مرد تبهکار که با همدستی یک زن در جریان سرقت اموال یک دلار فروش او را به قتل رسانده بودند پس از جلب رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم به حبس و شلاق محکوم شدند.
به گزارش«ایران»، این متهمان دو سال بعد از قتل مرد دلارفروش زمانی که قصد داشتند خانه مقتول را با سند جعلی بفروشند بازداشت شدند.
رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال 93 با اعلام گزارش یک فقره قتل به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، آغاز شد و مأموران کلانتری 109 بهارستان پس از حضور در محل با جسد مرد 80 ساله‌ای مواجه شدند که دست، پا و دهانش بسته بود.در مرحله بعد مأموران با حضور در محل وقوع جنایت و در تحقیقات از همسایگان مقتول اطلاع پیدا کردند که عصر روز حادثه وقتی یکی از همسایه‌ها قصد رفتن به خانه‌اش را داشته با در نیمه باز واحد مسکونی مقتول رو به رو و با همراهی یکی از همسایه‌ها وارد خانه شده و با جسد پیرمرد مواجه می شوند.

 


در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول به تنهایی زندگی می‌کرده و فقط یک برادر دارد. وی به مأموران گفت: برادرم در محدوده میدان فردوسی خرید و فروش دلار و ارز می‌کرد و همیشه اموال و سند خانه‌اش را در داخل گاوصندوقش نگهداری می‌کرد که مأموران پس از باز کردن گاوصندوق متوجه شدند که پول و ارز و سند خانه مقتول سرقت شده است.
تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه مأموران اطلاع پیدا کردند؛ فردی با مراجعه به یکی از مراکز ثبت اسناد قصد انتقال قانونی اسناد مالکیت خانه مقتول را دارد که بلافاصله این شخص به نام کیارش شناسایی و در منطقه حکیمیه دستگیر شد.

 

صداهای مشکوک از خانه مقتول

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، با اظهار بی‌اطلاعی از موضوع قتل به مأموران گفت: ملک را به مبلغ 400 میلیون تومان از شخصی به‌نام سعید خریداری کرده ام. به این ترتیب سعید شناسایی و دستگیر شد و بررسی‌ها نشان داد او با تأسیس یک دفتر وکالت قلابی، املاک بلاصاحب را شناسایی می‌کرده و پس از جعل سند املاک را می‌فروخته است. سعید در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت: من به همراه نادر و مهسا نقشه سرقت از خانه آن پیرمرد را طراحی کردیم. پس از خرید یک کاسه آش از مغازه به در خانه پیرمرد رفتیم. مهسا گفت آش نذری آورده‌ام و او نیز در را باز کرد. سپس من و نادر هم وارد ساختمان شدیم و بعد هم دست و پای پیرمرد را محکم بستیم. او سر و صدا می‌کرد و همسایه‌ها برای بررسی علت سر و صدا به در خانه مقتول آمدند اما دهان پیرمرد را محکم گرفته بودیم تا او نتواند از همسایگان کمک بخواهد اما پس از رفتن آنها متوجه شدیم که او دیگر نفس نمی‌کشد.

 


متهم در ادامه افزود: پس از باز کردن در گاو صندوق، فقط یک میلیون و 800 هزار تومان به همراه تعدادی اسناد مالکیت در داخل گاو صندوق بود که به هرکدام از ما 600 هزار تومان پول رسید و من هم اسناد مالکیت منزل مقتول را برداشتم.

 


با اعترافات متهم مأموران مهسا را شناسایی و دستگیر کردند. مهسا که اعتیاد شدیدی به موادمخدر شیشه داشت، به مشارکت در سرقت اعتراف کرد.
پس از آن مأموران به سراغ سومین متهم رفتند و او نیز دستگیر شد. هر 3 متهم در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه اما موفق شدند از برادر مقتول که تنها ولی دم بود رضایت بگیرند و از قصاص نجات پیدا کنند. به این ترتیب متهمان به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شدند و پس از آن قضات، سعید را به خاطر قتل و سرقت به 20 سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کردند. نادر نیز به خاطر شرکت در سرقت و ایراد جرح غیرمنتهی به قتل به 7 سال زندان و ۵۰ ضربه شلاق و کیارش به خاطر جعل قولنامه و استفاده از سند مجعول به 2 سال حبس و ۲۰ ضربه شلاق و مهسا هم به خاطر معاونت در سرقت به ۵ سال حبس و 30 ضربه شلاق محکوم شد.
این احکام در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.