2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
موفقیت سکانس طلایی صیغه حامد و راضیه، در سریال آقازاده

موفقیت سکانس طلایی صیغه حامد و راضیه، در سریال آقازاده

سکانس جنجالی عقد موقت راضیه و حامد و جاری کردن صیغه توسط راضیه واکنش های زیادی را در فضای مجازی داشت. سکانسی که به عنوان سکانس طلایی از ان یاد می شود.

جامعه پویا - پنج شنبه‌ شب خبر رکوردزنی قسمت دهم سریال «آقازاده» بر اساس تعداد دقیقه‌های تماشای این مجموعه، منتشر شد. طبق این خبر، قسمت 9 و 10 سریال که جمعه 31 مرداد در قالب یک اپیزود طولانی منتشر شد، 60 میلیون دقیقه تماشا داشته است که در میان سریال‌های نمایش خانگی بی‌سابقه بوده و رکوردی برای «آقازاده» به حساب می‌آید. در ادامه مطلب، چهار دلیل مهمی را که باعث شده است این سریال رکورددار میزان تماشا شود، بررسی کرده‌ایم.

 

صیغه در سریال آقازاده


سکانس پرحاشیه


خراسان نوشت: احتمالاً مهم‌ترین اتفاقی که باعث شده میزان بازدید اپیزود ویژه «آقازاده» بالا برود، سکانس مربوط به عقد موقت «حامد» و «راضیه» در این قسمت از سریال است. در این سکانس، «راضیه» از «حامد» خواست که صیغه محرمیت بخوانند تا با هم صحبت کنند و آش نذری را که مادر «حامد» فرستاده بود، بخورند. او مهریه خود را هم یک عدد شکلات تعیین کرد و با پاسخ «قبلت» کاراکتر «حامد»، این دو برای یک ساعت به عقد یکدیگر درآمدند! همان طور که انتظار می‌رفت، طولی نکشید که بریده ویدئوی این سکانس در فضای مجازی دست‌به‌دست و بارها دیده شد. این موضوع تبدیل به سوژه شوخی‌های کاربران فضای مجازی شد و البته انتقادهایی هم به دنبال داشت. طبیعتا پس از حواشی این سکانس، بسیاری از مخاطبان برای اطلاع از ماجرا، اپیزود ویژه «آقازاده» را تماشا کرده‌اند. حامد عنقا در طراحی صحنه‌های عجیب و پرحاشیه بی‌سابقه نیست، سکانس پایین پریدن «حامد» از پنجره برای فرار از موقعیت گناه در سریال «پدر» نیز در زمان پخش سریال، حواشی فراوانی داشت.

بیشتر بخوانید: تهیه کننده آقازاده پاسخ داد: ماجرای احسان علیخانی و امیر آقایی چه بود؟آقازاده فصل های دیگری هم دارد؟


حواشی در غیبت سریال


فراموش نکنید که این سکانس جنجال‌برانگیز، یکی از سکانس‌های قسمت ویژه سریال بود. پس از انتشار قسمت جدید سریال در روز جمعه 31 مرداد، تعطیلات تاسوعا و عاشورا در پیش بود و یک هفته وقفه بین توزیع سریال ایجاد می‌شد، بنابراین خبری از «آقازاده» نبود. جانمایی سکانس عقد موقت در اپیزود ویژه، باعث شد حاشیه‌های آن در هفته‌ای که سریال منتشر نشد، ادامه داشته و نام این مجموعه بر سر زبان‌ها باشد. علاوه بر این ،مخاطبان فرصت بیشتری برای تماشای قسمت ویژه داشتند و بنابراین میزان تماشای آن بیشتر شد. به این ترتیب زمان دیده شدن آن سکانس پرحاشیه اتفاق دیگری ا‌ست که در رکوردشکنی «آقازاده» نقش مهمی دارد.

بازیگر نقش مانلی در آقازاده


اپیزود طولانی


معمولا زمان هر قسمت‌ از سریال‌های نمایش خانگی، تقریبا چیزی بین 45-50 است، اما قسمت 9 و 10 سریال «آقازاده» به دلیل تعطیلی روز تاسوعا، در یک قسمت ویژه با مدت زمان حدود 100 دقیقه منتشر شد، بنابراین میزان تماشای این قسمت، قابل مقایسه با قسمت‌های 50 دقیقه‌ای دیگر سریال‌ها نیست و در واقع میزان تماشای این مجموعه دو برابر شده است. تا به حال انتشار یک قسمت 100 دقیقه‌ای در نمایش خانگی سابقه نداشته است وگرنه با مقایسه اپیزود ویژه «آقازاده» با مورد مشابه، می‌توانستیم بهتر قضاوت کنیم و در آن صورت رکورد «آقازاده» بیشتر معنا پیدا می‌کرد.

بیشترببینید:سکانس های پخش نشده از لعیا زنگنه درسریال آقازاده + فیلم


در فضای بی‌رقابت


گذشته از اتفاقات حاشیه‌ای، قسمت ویژه «آقازاده» در شرایطی رکورد زده که رقیب پرمخاطب و مهمی در نمایش خانگی ندارد. سریال پرمخاطب «هم‌گناه» به تازگی به پایان رسیده و مجموعه «دل» هم در قسمت‌های پایانی بیش از پیش مورد انتقاد و نارضایتی مخاطبان است، پس طبیعی‌ است که «آقازاده» در مرکز توجه مخاطبان باشد و دیده شود. می‌دانیم که این سریال به دلیل مضمون سیاسی و متفاوتی که دارد در مقایسه با دیگر آثار ملودرام نمایش خانگی اثر متفاوتی است، ستاره‌های پرطرفداری در آن بازی کرده‌اند و طبق آمار در آغاز پخش پربیننده بوده است، اما درباره قسمت ویژه سریال، میزان تماشای آن با دلایلی که نوشتیم، ارتباط مستقیمی دارد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.