2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
احتمال وقوع قتلهای بیشتر به دست پدر و مادر بابک خرمدین

احتمال وقوع قتلهای بیشتر به دست پدر و مادر بابک خرمدین

سرپرست دادسرای جنایی تهران از بررسی قتل های احتمالی دیگر از سوی پدر بابک خرمدین خبر داد

جامعه پویا - پدر و مادر بابک خرمدین به قتل دختر و پسر ودامادشان اعتراف کردند و حالا تحقیقات درباره احتمال ارتکاب قتلهای دیگر از سوی آنها آغاز شده است


سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: متهمان به قتل بابک خرمدین جهت آزمایش‌های روحی و روانی به پزشکی قانونی فرستاده شدند و توسط روانشناسان آنجا مورد معاینه قرار گرفتند. روانشناسان اعلام کردند که از لحاظ روحی و روانی در حد اینکه گفته شود دچار جنون هستند مشکلی ندارند.


محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران در خصوص قتل بابک خرمدین به میزان گفت: در بیست و ششم اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در ساعت سه و بیست و پنج دقیقه بامداد حسب اعلام کلانتری صد و سی و پنج آگاهی مبنی بر اینکه قطعاتی از جسد یک مرد در یکی از سطل‌های زباله سمت شرقی شهرک اکباتان کشف شده بلافاصله ماموران به همراه بازپرس ویژه قتل پلیس، کارشناسان شورای پزشکی قانونی و تشخیص و هویت و پلیس آگاهی به محل صحنه اعزام شدند.

 پدر و مادر بابک خرمدین
وی ادامه داد: در سطل زباله قطعاتی از یک جسد که شامل پا، دو دست و سر شانه بود کشف شد. با توجه به آثاری که می‌توانستیم از انگشتان استفاده کنیم هویت به دست آمد. با مراجعه به منزل مرحوم بابک خرمدین با پدر و مادرش صحبت شد که با آثاری که در منزل موجود بود به این نتیجه رسیدند که می‌توانند در مظان اتهام قرار بگیرند. پس از بازداشت، پدر و مادر این فرد اعتراف کردند بابک که فرزند دوم خانواده و متولد سال ۵۳ و کارگردان مستندساز بوده را پس از بیهوش کردن با دارو‌های خواب‌آور و زدن ضربات چاقو مثله کرده‌ و به سطل زباله انداخته‌اند.
 
شهریاری با بیان اینکه قسمتی از قطعات جسد هنوز پیدا نشده وتحقیقات در این خصوص ادامه دارد، گفت: در ادامه تحقیقات هم با توجه اینکه مشخص شد یکی از دختران خانواده به نام آرزو که فرزند اول خانواده و متولد سال ۵۲ بوده مفقود شده این فرضیه تقویت شد که احتمال قتل این فرد هم وجود دارد. پدر و مادر خرمدین بسیار اصرار داشتند که او خارج از کشور و در ترکیه به سر می‌برد و در آنجا اقامت دارد. اما پس از بررسی‌های لازم مشخص شد، چنین چیزی صحت ندارد.
 
وی افزود: در ادامه هم مشخص شد داماد خانواده یعنی همان شوهر آرزو که خواهرزاده متهم به قتل هم بوده در سال 90 به قتل رسیده است.
 
وی ادامه داد: نحوه این قتل‌ها به یک شکل بوده و مقتول ابتدا با داروی خواب‌آور مقتول می‌شده و بعد با ضربات چاقو به قتل میرسده و جسد مثله و به بیرون از خانه منتقل می‌شده است. در فقره دوم یعنی قتل آرزو هیچ اطلاعی داده نشده و صرفا گفته شده وی در ترکیه زندگی می‌کند. در فقره اول صرفا یک اعلام فقدان شده و مدعی شده‌ بودند، وی افراد قاچاقچی را به مرز می‌برده و با این پوشش فکر خانواده را از اینکه بخواهند پرونده را پیگیری کنند منحرف کرده‌اند.

اعترافات پدر و مادر بابک خرمدین


 
کارگردان به قتل رسیده که بود؟

 
شهریاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تحقیقات از متهمان ادامه دارد. با انجام آزمایش‌های روحی و روانی در پزشکی قانونی، روانشناسان اعلام کرد‌ند از لحاظ روحی و روانی در حد اینکه گفته شود دچار جنون هستند مشکلی ندارند. متهمان در اظهاراتشان گفته‌اند از کرده خودشان پشیمان نیستند و حتی پدر مقتول گفته بود اگر بتواند از بازداشت بیرون بیاید آن دو فرزند دیگر خودشان را هم به به قتل می‌رسانند.
 
وی درباره انگیزه متهمان گفت: متهمان مدعی شده‌اند، صرفا به خاطر مشکلات مقتولین از جمله استعمال مواد مخدر و ارتباطات نامتعارف، آن‌ها را به قتل رسانده‌اند. تحقیقات ما نشان می‌دهد انگیزه‌ای غیر از مسائل خانوادگی برای این قتل وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مفقود دیگری هم در میان اعضای این خانواده وجود دارد یا خیر گفت: بررسی‌های نشان می‌دهد فعلا مفقودی دیگری وجود ندارد. به نظر می‌رسد قتل‌ها محدود به همین سه مورد بوده، اما ما به تحقیقات خود ادامه می‌دهیم.

 

 

پدر و مادر بابک خرمدین: از قتل فرزندانمان پشیمان نیستیم
 

پدر بابک خرمدین در خصوص انگیزه قتل این ۳ نفر گفت: بابک، دختر و دامادم دچار فساد اخلاقی بودند هر سه نفر دارای فساد اخلاقی بودند و برای همین از اینکه آن‌ها را به قتل رساندم ذره‌ای وجدانم ناراحت نیست و بابت این موضوع بسیار خوشحال و خرسند هستم.

او در پاسخ به این سوال که اگر این ۳ نفر مشکلاتی را برای شما ایجاد کردند از پلیس درخواست کمک نکردید، افزود: با همفکری با همسرم به این نتیجه رسیدم که برای جلوگیری از آبروریزی خانوادگی با کسی این فساد‌های اخلاقی را مطرح نکنیم.


خرمدین در ادامه در اظهاراتی عجیب گفت اگر از زندان آزاد شود ممکن است افشین و آذر دو فرزند دیگرش را هم به قتل برساند.
مادر بابک خرمدین در پاسخ به برخی مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود که بابک به خاطر او و همسرش انگلیس را رها کرده و به ایران بازگشته، به میزان گفت: این حرف اصلا صحت ندارد، بابک می‌گفت در انگلیس به من نگاه مناسبی ندارند به همین خاطر به کشور بازگشت و بازگشت او به خاطر علاقه به پدر و مادر دروغ است.

او در واکنش به اظهارات همسرش که گفته بود در صورت آزادی دو فرزند دیگرش را به قتل خواهد رساند، افزود: من هرگز اجازه نمیدادم که این اتفاق بیفتد، فرزندم افشین و آذر فرزندان بسیار خوبی هستند.

 

 

نحوه قتل بابک خرمدین و خواهرش

مادر بابک خرمدین عنوان کرد: از قتل این ۳ عضو خانواده پیشمان نیستم چرا که از هیچ یک از آن‌ها رضایت نداشتم.

او در واکنش به عکس صمیمانه‌ای که از او و بابک در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: بابک گاهی اوقات خوش رفتار می‌شد و گاهی بد رفتاری می‌کرد؛ به نظرم او بیماری روانی داشت.

مادر بابک خرمدین افزود: بابک مرا آزار می‌داد، خجالت می‌کشم از رفتار و کردار او سخن بگویم. کدام مادر راضی می‌شود که فرزندش را به قتل برساند.

او در پاسخ به این سوال که فرضیه‌ای مطرح می‌شود که، چون بابک از قتل داماد و دختر مطلع شده بود او را به قتل رساندید، گفت: برای بابک این مسائل مهم نبود و در مورد قتل آن‌ها سوالی نپرسید او در این سال‌ها تنها گاهی اوقات از خواهرش آرزو سراغ می‌گرفت.

مادر بابک خرمدین عنوان کرد: همسرم رفتار خوبی با من دارد و هیچ وقت نه مرا آزار داده و نه به من فحاشی کرده است.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.