2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
سریال شناسنامه چند رقم است

سریال شناسنامه چند رقم است

شماره سریال شناسنامه های قدیم و جدید را چطور پیدا کنیم. اینجا را بخوانید.

جامعه پویا -شماره سریال شناسنامه به اعدادی گفته می شود که روی صفحه اول شناسنامه نوشته شده و با حروف مخلوط است. 

شماره سریال شناسنامه کجا نوشته شده سوال همیشگی افرادی است که سردرگم این مشکل هستند. احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که برای ثبت نام اینترنتی در سایتی یا به هر دلیلی از شما درخواست شماره سریال شناسنامه کرده باشند. حال سوال اینجاست سریال شناسنامه کجاست؟ تفاوتی نمی‌کند شناسنامه شما قدیم باشد یا سری جدید. در هر دو نوع شماره سریال با یک حرف که سری نامیده می شود به همراه دو عدد دیگر نوشته شده است. در ادامه می‌توانید پاسخ‌های کامل در مورد سوال‌های شماره سریال شناسنامه را مشاهده کنید.

 

شماره سریال شناسنامه چند رقم است؟


شماره سریال شناسنامه هشت رقم است به همراه یک حروف الفبا.

شماره سریال شناسنامه قدیم

 

 

شماره سریال شناسنامه کجا نوشته شده؟


فرقی ندارد شناسنامه شما قدیم باشد یا جدید. وقتی شناسنامه را باز کنید در صفحه اول شماره سریال آن را می‌بینید. در شناسنامه های قدیم شماره سریال به رنگ قرمز نوشته شده است.

 

محل شماره سریال شناسنامه با عکس


یک سری از سایت ها متاسفانه راهنمایی اشتباه انجام داده اند و نوشته‌اند: سریال شناسنامه های جدید دیگر با حروف ترکیب نیست و فقط ارقام است. ابتدا نیاز است این جمله اصلاح شود چون شناسنامه های جدید همچون گذشته با یک حرف الفبا به همراه یک عدد دو رقمی و یک عدد شش رقمی نوشته شده‌اند که در ادامه همراه تصاویر توضیح خواهیم داد.

شماره سریال شناسنامه جدید

در تصویر زیر شناسنامه جدید را می‌بینید. در شناسنامه های جدید شماره سریال در دو مکان مختلف نوشته شده است که هر دو با علامت در عکس زیر نشان داده شده اند. توجه نمایید شماره سریال در هر دو مکان عدد و حروف یکسان است. دلیل تفاوت اعداد در عکس زیر بخاطر ساختگی بودن عکس است. چون امکان قرار دادن شناسنامه واقعی بخاطر حریم خصوصی وجود ندارد.

 


شماره سری و سریال شناسنامه


هنگام درخواست شماره سریال از شما توجه نمایید که کلمه کنار اعداد سری شناسنامه شماست مثلا (د). مابقی اعداد هم شماره سریال شما هستند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.