2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
نقص عضو  60 بیمار به دست جراحی زیبایی قلابی

نقص عضو 60 بیمار به دست جراحی زیبایی قلابی

پزشک قلابی که 60 شهروند را دچار نقص عضو و زیبایی کرد بازداشت شد. جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا -مرد سابقه دار که با جعل مدرک پزشکی اقدام به جراحی‌های زیبایی و طبابت در زمینه بیماری‌های پوست و مو می کرد توسط پلیس دستگیر شد.

 


به‌ گزارش «ایران»، رسیدگی‌ به این پرونده با شکایت زن میانسالی آغاز شد. زمانی که کارآگاهان‌ پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت برای رسیدگی به آن وارد عمل شدند، دریافتند مرد جوانی با عنوان دکتر اقدام به جراحی‌های نامتعارف صورت، گوش و کاشت ابرو و مو کرده است. جراحی‌هایی که باعث آسیب شدید به بیمارانش از جمله نقص در صورت و زیبایی و خونریزی‌های شدید هم شده بود.

 


زن 50 ساله که یکی از قربانیان دکتر قلابی است در رابطه با حادثه‌ای که برایش رخ داده گفت: من آرایشگرم و دوره‌های پاکسازی پوست را گذرانده ام. مدتی قبل از طریق یکی از دوستانم با سهیل آشنا شدم. او خودش را فوق تخصص اورولوژی از امریکا و فوق تخصص لاپاراسکوپی از ایتالیا و متخصص در جراحی زیبایی معرفی کرد. وقتی به مطبش رفتم مدارک تخصصی‌اش را به دیوار زده بود. این دکتر 34 ساله گفته بود که قصد تأسیس کلینیک زیبایی دارد و از من خواست با او همکاری کنم. اما مدتی بعد خواهرم به خاطر سنگ کلیه بیمار شد و دکتر با هماهنگی‌هایی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت، او را در بیمارستان بستری کرد.

 


زن میانسال ادامه داد: همیشه دکتر را با خودروهای مدل بالا مثل بنز اس 500 و سانتافه می‌دیدم و این نشان می‌داد که او وضع مالی خوبی دارد.
اسفند سال گذشته دکتر قلابی کلینیکی در منطقه مرزداران تأسیس کرد و چند باری از زن میانسال خواست برای پاکسازی پوست به کلینیکش برود. وی نیز با این تصور که همکاری اش با دکتر شروع شده است بسیاری از وسایل آرایشگاه و وسایل کاری اش را به آنجا منتقل کرد که این وسایل را نیز دکتر هرگز برنگرداند.

 


شاکی گفت: مدتی بعد سهیل به من گفت به واسطه افرادی که می‌شناسم می‌توانم حواله خرید خودرو برایت بگیرم و ۱۴۰ میلیون تومان به حساب پدر سهیل واریز کردم. اما از ماشین خبری نبود و هر بار که پیگیر ماجرا می‌شدم بهانه‌ای می‌آورد.
او ادامه داد: این دکتر قلابی دو پسر ۱۹ ساله و ۲۸ ساله خواهرم را که گوش هایشان مشکل زیبایی داشت عمل کرد اما نه تنها مشکل شان برطرف نشد بلکه مشکلات دیگری هم به آنها اضافه شد و پسر کوچک‌تر خواهرم دچار افسردگی شده است. زن میانسال ادامه داد: دی پارسال بود که تصمیم گرفتم‌ کاشت ابرو انجام دهم. دکتر گفت برایت انجام می‌دهم. به‌ مطبش رفتم و ۴ ساعت بدون بیهوشی پوست سرم را کند و در نهایت هم گفت امروز نمی‌تواند کاشت را انجام دهد و پوست را در یخچال نگه می‌دارد و تا یک هفته بعد کاشت را انجام می‌دهد اما این اتفاق نیفتاد و هربار که به دکتر زنگ می‌زدم و می‌گفتم کاشت ابرو چی شد، بهانه‌ای می‌آورد.

 


به‌دنبال این شکایت، تحقیقات آغاز و کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت با شکایت‌های مشابه دیگری از این دکتر مواجه شدند. شکایت‌هایی که نشان می‌داد این دکتر جوان در کلینیکش در مرزداران اقدام به جراحی زیبایی و کاشت ابرو و مو کرده است. در ادامه تحقیقات، کارآگاهان پایگاه یک پلیس آگاهی پایتخت کلینیک تخصصی او را زیر نظر گرفته و پس از هماهنگی‌های قضایی و استعلام شماره نظام پزشکی دکتر جوان مشخص شد که سهیل با مهر و مشخصات نظام پزشکی دکتر دیگری اقدام به طبابت و جراحی می‌کند. بدین ترتیب کارآگاهان دکتر قلابی را زمانی بازداشت کردند که قصد عمل جراحی زیبایی دیگری داشت. در ادامه بررسی‌ها و با شناسایی هویت کامل سهیل مشخص شد که او سه بار به اتهام جعل و کلاهبرداری بازداشت شده و از سوی دادسرای ناحیه ۵ نیز تحت تعقیب قضایی است. در ادامه تحقیقات ۵ شاکی او شناسایی شده و تحقیقات برای شناسایی سایر شکات در حالی ادامه دارد که متهم جوان به ۶۰ عمل جراحی به این شیوه اعتراف کرده است. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت درخصوص این خبر گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک اسلحه و ۸ تیر جنگی کشف و همچنین در ادامه همدست دکتر قلابی نیز بازداشت شد و در بازرسی از کلینیک، ۹۴ مهر قلابی شامل مهر دانشگاه شهید بهشتی، قوه قضائیه، سازمان نظام پزشکی و... کشف شد. تحقیقات در این رابطه از سوی کارآگاهان پایگاه یک پلیس آگاهی ادامه دارد.


گفت‌و‌گو با متهم


چرا بدون تخصص عمل جراحی انجام می‌دادی؟
عمل‌های حساس را انجام نمی‌دادم. از طرفی کار سختی نبود و با کمی‌ مطالعه می‌شد این کار را کرد. من دکترای مدیریت دارم و کسی که تا این سطح علمی بالا آمده چنین عمل‌هایی را هم می‌تواند انجام دهد.


هزینه‌ای که برای این عمل‌ها دریافت می‌کردی چقدر بود؟


بستگی به نوع عمل داشت اما از ۵ میلیون تومان به بالا دریافت می‌کردم.


چه مدت است که این کار را انجام می‌دهی؟
یک سالی می‌شود. قبلاً در خانه‌ام که به‌صورت مطب درآورده بودم عمل را انجام می‌دادم و وقتی دیدم که اوضاع کار خوب است تصمیم گرفتم کلینیک بگیرم و کارم را ادامه دهم.


چند نفر قربانی این جراحی‌های غیراصولی شده اند؟
حدود ۶۰ نفری بودند.


انگیزه ات برای این عمل‌ها چه بود؟
پول و رسیدن به وضع مالی بهتر.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.