2024/02/25
۱۴۰۲ يکشنبه ۶ اسفند
قصاص مردی که همسرش را با تبر کشت

قصاص مردی که همسرش را با تبر کشت

مردی که 12 سال قبل همسرش را با تبر کشته بود بالاخره قصاص شد. جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا -مرد 45 ساله ای که 12 سال قبل همسرش را در پی اختلافات خانوادگی با ضربات تبر به قتل رسانده بود، سپیده دم روز دوشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

 

ماجرای این حادثه هجدهم مرداد سال 1388، در حالی اتفاق افتاد که زوج جوان فرهنگی به دلیل اختلافات شدید خانوادگی به آخر خط زندگی مشترک رسیدند و در نهایت دست به دامان قانون شدند تا دستگاه عدالت بین آن ها حکم کند اما با این حال عصبانیت مرد پس از بازگشت از جلسه رسیدگی دادگاه، نه تنها فروکش نکرد بلکه این خشم شعله ور شد و او در میان بهت و حیرت ناگهان تبری را برداشت و ضربه ای به سر همسرش کوبید طوری که سر سال ها شریک زندگی اش شکافته و او غرق در خون شد.

 

با مرگ این زن جوان پرونده قضایی در تربت حیدریه تشکیل شد و مرد مهاجم به ارتکاب قتل اعتراف کرد. گزارش خراسان حاکی است، با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل در دادسرای عمومی و انقلاب تربت حیدریه، این پرونده جنایی به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و «علی-پ» پای میز عدالت نشست. قضات دادگاه پس از برگزاری جلسات متعدد، در حالی رای به قصاص نفس دادند که رای صادره با اعتراض متهم در شعبه 15 دیوان عالی کشور نیز مورد بررسی های دقیق و کنکاش های قضایی قرار گرفت. به گزارش خراسان، در نهایت قضات دیوان عالی نیز رای صادر شده از دادگاه بدوی را تایید کردند .

بعد از گذشت چند سال از این ماجرا، متهم این پرونده جنایی که با سپردن وثیقه قانونی برای چند روز از زندان آزاد شده بود، تصمیم به فرار گرفت و به مکان نامعلومی گریخت ولی با پیگیری های پلیسی و ردیابی های اطلاعاتی دوباره بعد از چند سال به چنگ قانون افتاد و اولیای دم دیگر حاضر به گذشت نشدند و این مرد 45 ساله که همسر 33 ساله اش را 12 سال قبل کشته بود، با حضور قاضی باتجربه اجرای احکام و دیگر مسئولان و مدیران ذی ربط پای چوبه دار رفت و دوشنبه گذشته به مجازات رسید.
منبع: خراسان

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.