2024/02/26
۱۴۰۲ دوشنبه ۷ اسفند
راز کودک آزاری هولناک با سرقت از خانه همسایه لو رفت

راز کودک آزاری هولناک با سرقت از خانه همسایه لو رفت

سه کودک که والدینی معتاد و بیمار داشتند وقتی به اتهام سرقت دستگیر شدند مشخص شد مورد کودک آزاری قرار گرفتند. جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا -با دستگیری 3 کودک 9 ساله که به یک منزل مسکونی در مشهد دستبرد زده بودند، راز کودک آزاری های هولناک نیز در کلانتری فاش شد. 
این حادثه تلخ شانزدهم تیر جاری زمانی لو رفت که مالک منزلی در خیابان پنجتن 85 با پلیس 110 تماس گرفت و از دستبرد سارقان به اموالش خبر داد. شاکی پرونده به پلیس گفت: برای انجام کاری به شهرستان رفته بودم اما هنگامی که به منزلم بازگشتم متوجه شدم در اتاق تخریب شده و 12 میلیون تومان وجه نقد، مرغ مینا، طلا و ماشین اسباب بازی شارژی به سرقت رفته است.

 


به دنبال دریافت این خبر، ماموران تجسس کلانتری پنجتن، تحقیقات میدانی گسترده ای را آغاز کردند تا این که سرنخ هایی از دزدان کوچک به دست آمد. بررسی ها نشان می داد: چند کودک از پشت بام وارد حیاط منزل مذکور شده  و اموال را به سرقت برده اند. ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که دو تن از کودکان دو قلو هستند و در همان اطراف زندگی می کنند بنابراین ماموران انتظامی با ردیابی های اطلاعاتی، کودکان دو قلو و همدست دیگر آن ها را شناسایی و به کلانتری پنجتن مشهد هدایت کردند.

3 کودک 9 ساله، در همان لحظات اولیه پرسش و پاسخ های پلیسی، ماجرا را شرح دادند و به سرقت اموال منزل اعتراف کردند اما در همین حال ماموران متوجه آثاری از سرخ شدگی های شدید روی بدن یکی از کودکان دوقلو شدند و به بررسی دقیق این ماجرا پرداختند. بررسی های پلیس نشان داد: پدران هر 3 کودک به مواد مخدر اعتیاد دارند اما مادر کودکان دوقلو دچار بیماری روحی است که زیر نظر پزشک قرار دارد به همین دلیل او فرزندش را با کمربند کتک زده است که آثار آن هنوز روی بدن کودک 9 ساله وجود دارد.

با انتقال پول ها و لوازم سرقتی به کلانتری، اموال مذکور تحویل مال باخته شد و او نیز به خاطر شرایط خاص کودکان از شکایت خود صرف نظر کرد. با این حال نیروهای کلانتری ماجرای کودک آزاری را جدی گرفتند و مراتب را به معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور سرپرستی اطلاع دادند. به دستور مقام قضایی اورژانس اجتماعی بهزیستی وارد عمل شد و کودکان تحت حمایت قانون قرار گرفتند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.