2024/05/27
۱۴۰۳ دوشنبه ۷ خرداد
عروسم می‌گوید که پسرم به او خیانت کرده ، چه کنم؟

عروسم می‌گوید که پسرم به او خیانت کرده ، چه کنم؟

پسرم به عروسم خیانت کرده است من چه کمکی می توانم بکنم؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -پسری 29 ساله دارم که 8 سال پیش ازدواج کرد. در ظاهر زندگی خوبی داشتند و من تا چند ماه پیش از مشکلات‌شان خبر نداشتم تا این ‌که یک روز عروس‌مان به خانه ما آمد و گفت که پسرم، به او خیانت کرده است. اولش باورم نشد اما برای حرفش، سند داشت. حالا به عروسم گفتم که چیزی به پسرم نگوید که من اطلاع دارم تا کمی فکر کنم و بهترین واکنش را داشته باشم. به نظر شما، من باید چه کار کنم؟

والد گرامی، گاهی شنیدن خبرهای غیر منتظره باعث می‌شود هیجان‌زده شویم و تصمیم‌های شتاب‌زده بگیریم. چقدر خوب که شما قبل از هرگونه واکنشی ابتدا اقدام به دریافت راهنمایی و مشاوره کردید تا بتوانید رفتار موثرتری داشته باشید. این‌ طور که متوجه شدم عروس شما متوجه بی‌وفایی همسرش شده و آن را با شما در میان گذاشته و کمک خواسته است.

 


 پسرتان باید از اطلاع شما بی‌خبر باشد


در چنین شرایطی بهترین اقدام در  ابتدا حل این مسئله توسط خود زوج هاست. بهترین پیشنهاد را به عروس‌تان دادید و بهتر است پسرتان از اطلاع شما بی‌خبر باشد چون ورود شما به این مسئله چندین آسیب دارد. به علت احساس مادر فرزندی در وهله اول افراد نزدیک احساس اضطراب و نگرانی می‌کنند و رابطه عاطفی اجازه نمی‌دهد شما کمک موثری بکنید بلکه گاهی دیده شده که رابطه زن و شوهر بهتر نشده که هیچ،  رابطه مادر پسری هم دچار کدورت شده است. در برخی موارد خشم طرف مقابل از همسر که این موضوع را به والدین مطرح کرده، باعث رفتارهای پرخاشگرانه، انکار و حتی لجبازی بیشتر شده اما پرده‌پوشی و تغافل اطرافیان در مراحل اولیه باعث بازگشت سریع‌تر فرد به زندگی و جبران خطا شده است.

 


 عروس‌ تان باید موضوع را به پسرتان بگوید


بنابراین توصیه می‌شود عروس‌تان را راهنمایی کنید تا قبل از هر گونه علنی کردن این مسئله، ابتدا با شوهرش موضوع را در میان بگذارد و برای مدیریت بهتر این مسئله از مشاوره حضوری کمک بگیرند. ممکن است در همین مرحله، راهی برای حل و فصل مشکل به وجود بیاید. در نهایت و در صورت انکار یا لجبازی و ند اشتن احساس پشیمانی و جبران نکردن  از طرف فرزندتان، در آخرین مرحله پس از نتیجه نگرفتن از مشاوره، آن وقت شما با درایت و مدیریت درست به این موضوع ورود کنید و با کمک همسرتان و یک مشاور از پسرتان بخواهید که درباره خطایش توضیح بدهد و شما هم شفاف،  نظرتان را به او بگویید.
نویسنده : زهره حسینی | مشاور و دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبایی

منبع : خراسان

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.