2024/07/23
۱۴۰۳ سه شنبه ۲ مرداد
اخاذی عاشقانه دختر نوجوان توسط مرد میانسال

اخاذی عاشقانه دختر نوجوان توسط مرد میانسال

مرد میانسال دختر نوجوان را اغفال کرد و عکسهای خصوصی او را گرفت. اینجا را بخوانید

جامعه پویا -دختر جوان به همراه والدینش وارد دایره مبارزه با جرائم اخلاقی پلیس فتا شدند. از ظاهر هر سه نفر مشخص بود که از قشر مرفه جامعه هستند. دوست داشتم هرچه زودتر پای صحبت آنها بنشینم. بعد از اینکه افسر پرونده من را به آنها معرفی کرد، دختر جوان کنارم نشست و گفت: مقصر همه اتفاقات خودم هستم. من 15 سال دارم و از وقتی پدرم گوشی مورد علاقه‌ام را برایم تهیه کرد، شبانه‌روز مثل همه هم‌سن‌و‌سال‌هایم دنبال تفریح و سرگرمی و وقت‌گذرانی در شبکه‌های اجتماعی بودم. در یکی از همین شبکه‌های اجتماعی فردی به من پیشنهاد دوستی داد.

 پروفایلش را دیدم و از مشخصات و تصاویری که از خودش در پیج شخصی‌اش قرار داده بود خوشم آمد و به ‌همین ‌دلیل پیشنهادش را قبول کردم. آن فرد در مدت کوتاهی با چرب‌زبانی من را به خودش وابسته کرد و طوری اعتمادم را جلب کرد که تعدادی از عکس‌های خصوصی‌ام را برایش ارسال کردم و دقیقا از وقتی موفق شد عکس‌هایم را به دست بیاورد، دردسرهای من شروع شد. علاوه بر تصاویر، اطلاعات شخصی زیادی از خود و خانواده‌ام در اختیارش گذاشته بودم. 

 

 

او با توجه به اطلاعات و مستنداتی که از من داشت شروع به تهدید و اخاذی کرد و از من می‌خواست تا هر چند روز یک‌ بار مبلغی را به حسابش واریز کنم تا خانواده‌ام را در جریان ارتباطمان قرار ندهد. بعد از مدتی از من خواست تا علاوه بر پول از نزدیک هم با او ملاقات داشته باشم. با وجود ترس از واکنش والدینم تصمیم گرفتم موضوع اخاذی را با آنها در میان بگذارم و اجازه ندهم ماجرای اشتباهم از این پیچیده‌تر شود. بعد از صحبت با والدینم به پلیس فتا آمدیم. 

 

 

پلیس موفق شد هویت واقعی فرد مزاحم را شناسایی کند. این مرد میانسال با اطلاعات و تصاویر ساختگی اقدام به راه‌اندازی پیج شخصی به اسم یک جوان 20‌ساله کرده بود و من همه حرف‌هایش را باور کردم و حالا متوجه شدم فریب یک آدم علاف و بی‌کار را خوردم که هم‌سن پدرم است. خوشحالم که موضوع را به‌موقع با خانواده‌ام در میان گذاشتم. خدا می‌داند اگر باز هم تسلیم خواسته‌هایش می‌شدم چه بلایی به سرم می‌آمد. متهم این پرونده درحال‌حاضر با دستور مقام قضائی برای شناسایی سایر قربانیان احتمالی در اختیار پلیس فتا است. البته امیدوارم من اولین و آخرین فردی باشم که این مرد فریبش داده است.

 


نظریه کارشناس


- برخلاف تصور افراد، فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از دنیای واقعی است، اما اکثر افراد با توجه به اینکه در محیط امن و آرام خانه خود می‌نشینند و خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند، دچار این سوءتفاهم می‌شوند که خطری از جانب این دنیای مجازی متوجه آنها نیست.
- در فضای مجازی با دنیایی از هویت‌های جعلی و پروفایل‌های جذاب و بی‌نقص روبه‌رو هستید که پس از جلب اعتماد و علاقه شما نقطه‌ضعف‌های لازم برای تهدید و اخاذی از شما را به‌ دست می‌آورند.
- با نوجوان خود درباره آسیب‌های فضای مجازی صحبت کنید و به او اطمینان بدهید درصورتی‌که به اقتضای ویژگی‌های سنی خود دچار لغزش و اشتباه شود، برای جبران اشتباهاتش به‌عنوان والدین در کنار او هستید و نیازی نیست به‌خاطر ترس از شما در چرخه باطل اشتباهات گرفتار شود.
- به‌عنوان والدینی مسئول و دلسوز همواره مطالعه کنید و دانش خود را درباره ویژگی‌های بلوغ و نوجوانی افزایش دهید تا بتوانید همین دانستنی‌ها را به فرزند خود نیز منتقل کنید و آسیب‌ها و مشکلات این دوران از رشد را برای خود و فرزندتان به حداقل برسانید.
- در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ارتکاب جرم در فضای مجازی، مراتب را با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارید و یاریگر پلیس در مقابله با جرائم سایبری باشید.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.