2024/03/03
۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ اسفند
چرا خنداننده شو 3 خوب نیست

چرا خنداننده شو 3 خوب نیست

خنداننده شو 3 مورد استقبال مردم قرار نگرفته است چرا ؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -سه‌شنبه‌شب نتایج آرای مردمی شرکت‌کنندگان مسابقه «خنداننده‌شو 3» در مرحله اول اعلام شد. هشت شرکت‌کننده به مرحله دوم راه پیدا کردند و چهار شرکت‌کننده نیز از دور مسابقه حذف شدند. برندگان آرای مردمی به جمع چهار شرکت‌کننده‌ای که با رای داوران مستقیم به مرحله دوم صعود کرده بودند، اضافه شدند. تعداد آرای مردمی در فصل دوم «خنداننده‌شو» نشان می‌دهد میزان مشارکت مردم در «خنداننده‌شو 3»، افت قابل توجهی داشته است.

 


مشارکت کمتر مخاطبان


مسابقه «خنداننده‌شو 2» پس از استقبال مخاطبان از فصل اول، سال 97 روی آنتن رفت. این فصل نیز مانند «خنداننده‌شو 1» مورد توجه قرار گرفت و مخاطبان «خندوانه» مشارکت بالایی در انتخاب برگزیدگان مسابقه داشتند. مردم در مرحله اول «خنداننده‌شو 2» برای 16 شرکت‌کننده، 18 میلیون و 523 هزار و 428 رای ارسال کرده بودند. در حالی که در مرحله اول فصل سوم، برای 12 شرکت‌کننده، 2 میلیون و 938 هزار و 87 نفر به شرکت‌کنندگان مسابقه رای داده‌اند؛ یک‌ششم سری قبل مسابقه. با توجه به اختلاف فراوان تعداد آرا در فصل سوم «خندوانه»، احتمالا مخاطبان کمتری پیگیر رقابت استعدادها در «خنداننده‌شو 3» بوده‌اند. از طرفی هم رقابت «خنداننده‌شو 3» و کیفیت اجراها به اندازه کافی، مخاطبان را ترغیب به ارسال رای نکرده است. البته در مرحله مقدماتی «خنداننده‌شو 2»، 16 شرکت‌کننده با یکدیگر رقابت می‌کردند و در فصل سوم مسابقه، مردم کار 12 شرکت‌کننده را داوری کردند، اما طبیعتا اختلاف کم تعداد استعدادها در مرحله آرای مردمی «خنداننده‌شو 3» نسبت به فصل قبلی، نمی‌تواند تنها دلیل کاهش میزان مشارکت مردم باشد.

 


رای چند هزار نفری برندگان


در شرایطی که تعداد کل آرای مردمی کمتر شده است، طبیعی است که نفرات برتر در مرحله اول مسابقه نیز مانند فصل قبل، رای‌های میلیونی نداشته باشند. به عنوان مثال، در «خنداننده‌شو 3» نیما سهرابی که با بیشترین رای نفر اول شده، 496 هزار و 609 رای داشته است، اما علی صبوری به عنوان نفر اول آرای مردمی در «خنداننده‌شو 2»، یک میلیون و 614 هزار رای، یعنی بیش از سه برابر سهرابی رای کسب کرده بود. نفر دوم با یک میلیون و 559 هزار رای و نفر سوم نیز با یک میلیون و 486 هزار رای به مرحله دوم رفته بود. در «خنداننده‌شو 3»، نفر دوم 305 هزار و 33 رای و نفر سوم 276 هزار و 734 رای به دست آوردند.

 


ادامه اعتراض به داوری


با اتفاقی که برای نیما سهرابی در مرحله اول «خنداننده‌شو 3» افتاد، پیروزی او در آرای مردمی حتمی بود. داوران تصمیم گرفتند با اطمینان به این که سهرابی توسط مردم انتخاب خواهد شد، انتخاب دوم‌شان یعنی مصطفی احمدی را مستقیم به مرحله بعد بفرستند. داوری داوران در باره این دو شرکت‌کننده، از سوی مخاطبان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشت. هرچند که نیما سهرابی با رای مردم به مرحله بعد صعود کرد، اما حواشی این داوری همچنان ادامه دارد. تعدادی از کاربران معتقدند اگر احمدی به جای سهرابی، به مرحله آرای مردمی رفته بود، اکنون این احتمال وجود داشت که او حذف شود و یکی از استعدادهایی که نتوانسته رای مردم را کسب کند و حالا از دور مسابقه کنار رفته، آرای مخاطبان را جذب کند و به مرحله بعد برود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.