2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
قتل مزاحم آشنا با انگیزه ناموسی

قتل مزاحم آشنا با انگیزه ناموسی

زنی با همدستی برادرش مردی را به قتل رساند اینجا را بخوانید

جامعه پویا -زن جوان که متهم است با همدستی برادر 17ساله‌اش مردی را به قتل رسانده‌اند اسرار این جنایت را فاش کرد. او مدعی است که برای خلاص شدن از مزاحمت‌های مقتول نقشه قتل او را کشیده بودند.

 


به گزارش همشهری، 2ماه پیش و به‌دنبال پیداشدن جسد مردی در یک خودروی پراید در یکی از خیابان‌های پایتخت، تحقیقات پلیس برای کشف راز این جنایت آغاز شد. مقتول مردی جوان بود که با ضربات چاقو به قتل رسیده و با طنابی به صندلی ماشین بسته شده بود.
با گزارش ماجرا به قاضی مصطفی‌ واحدی، بازپرس جنایی تهران و حضور تیم جنایی در محل حادثه، تحقیقات برای کشف راز این جنایت آغاز شد. طولی نکشید که با استعلام شماره پلاک خودرو، هویت مقتول شناسایی شد و مأموران به سراغ خانواده‌اش رفتند اما آنها که از شنیدن خبر مرگ فرزندشان شوکه شده بودند، گفتند که مقتول با کسی اختلاف نداشته و نمی‌دانند که چه‌کسی و با چه انگیزه‌ای دست به این جنایت زده است.

 


در این شرایط بررسی‌های تخصصی برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت کلید خورد و کارآگاهان در ادامه به سرنخ‌هایی از یک زن جوان دست یافتند. زنی که با مقتول در تماس بود و او را می‌شناخت. این زن توسط مأموران زیرنظر گرفته شد و شواهدی به‌دست آمد که نشان می‌داد او از ماجرای جنایت باخبر است. بنابراین با دستور قاضی جنایی بازداشت شد اما ادعا کرد که نقشی در قتل مرد جوان ندارد. زن جوان همچنان در بازداشت بود و تحقیقات از او ادامه داشت تا اینکه اسرار جنایت را فاش کرد و مدعی شد که با همدستی برادرش دست به قتل مرد جوان زده‌ است.

 


او گفت: مقتول را می‌شناختم و چون شرایط مالی‌اش بد بود چند باری به او کمک کرده بودم. تماس‌های ما ادامه داشت تا اینکه فرزندم به دنیا آمد و چون نمی‌خواستم زندگی‌ام از هم بپاشد از وی خواستم که دیگر با من تماس نگیرد اما او دست بردار نبود. یک روز که خواهر و برادر 17ساله‌ام به دیدنم آمده بودند ماجرای مزاحمت‌های مقتول را با آنها درمیان گذاشتم و برادرم پیشنهاد کرد حالا که حاضر نیست دست از تماس‌هایش بردارد باید او را به قتل برسانیم.

 


متهم ادامه داد: با همدستی برادرم نقشه جنایت کشیدیم و روز حادثه با مقتول تماس گرفتم و با او قرار گذاشتم. برادرم نیز همراهم آمد و درحالی‌که من روی صندلی عقب ماشین مقتول نشسته بودم و او پشت فرمان بود، طنابی دور گردنش انداختم و کشیدم و برادرم نیز با چاقو به او ضربه زد. پس از آن نیز از ماشین پیاده شدیم و فرار کردیم.


اعترافات این زن در حالی بیان می‌شد که برادر وی نیز بازداشت شد و پزشکی قانونی اعلام کرد ضربات چاقو و طنابی که به گلوی مقتول فشار آورده باعث مرگ او شده‌ است. در این شرایط بازپرس جنایی برای هر دو متهم به اتهام مشارکت در قتل عمد قرار قانونی صادر کرد و پسر 17ساله به کانون اصلاح و تربیت و زن جوان نیز به زندان منتقل شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.