2024/05/22
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲ خرداد
مهمترین اشتباهات در چیدمان فضای نشیمن خانه

مهمترین اشتباهات در چیدمان فضای نشیمن خانه

مبل نامناسب، نصب پرده‌هایی با طرح‌های شلوغ و ... از رایج‌ترین اشتباهات در چیدمان اتاق نشیمن است

جامعه پویا -اتاق‌نشیمن یکی از فضاهای کاربردی خانه است که معمولا تمام اعضای‌خانواده به یک اندازه از آن استفاده می‌کنند و زمانی از شبانه‌روز را در آن می‌گذرانند. برای همین مهم است که از این فضا درست  استفاده کنیم .  
در ادامه به رایج‌ترین اشتباهاتی که ممکن است در چیدمان اتاق نشیمن انجام دهیم، اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : خانه تکانی را از کجا شروع کنیم

 

  مبل نامناسب

 

 یکی از مهم‌ترین وسایل در اتاق نشیمن مبلمان است بنابراین باید در انتخاب این وسیله نهایت دقت را بکنید. انتخاب و خرید مبل نامناسب شکل کلی نشیمن شما را به هم خواهد ریخت و ممکن است فضا را کوچک نشان  دهد. در خرید مبلمان به اندازه فضای نشیمن و رنگ پرده دقت و مبلمان را با توجه به نوع محیط انتخاب کنید.

 

چیدمان نشیمن
  فرش‌های کوچک

 

  باید بدانید استفاده نکردن از فرش در فضای‌نشیمن، آن را بی‌روح نشان خواهد داد. همچنین استفاده از فرش‌های خیلی کوچک باعث به هم خوردن تعادل فضا می‌شود. ابعاد فرش باید به نحوی باشد تا تمامی مبلمان روی فرش قرار گیرند. اگر این کار امکان پذیر نیست، می‌توانید  فقط پایه‌های جلویی را روی فرش قرار دهید.

 

  نورپردازی غلط  

 

   نورپردازی محیط نقش بسزایی در شکل‌گیری  زیبایی آن دارد و فضای شما را به کلی تغییر خواهد داد. وجود فقط یک لامپ سقفی، محیط را تاریک، کم‌نور و کوچک خواهد کرد. بهتر است با چراغ‌های دیواری یا سقفی در گوشه‌ها و آباژورها نور محیط را تامین کنید.

بیشتر بخوانید : چند روش برای تمیز کردن فرش بدون شست و شو


  پرده‌های شلوغ و کوتاه  

 

پرده‌ها برای جلوگیری از دیده شدن محیط نشیمن از بیرون خانه و کنترل نور استفاده می شوند اما درواقع تنها کاربرد پرده‌ها این نیست. شما  با انتخاب پرده درست می‌توانید فضا را بزرگ و بازتر نشان دهید. استفاده از پرده‌هایی که از نظر ارتفاع به زمین نمی‌رسند، خطایی رایج در دکوراسیون محسوب می‌شود که می‌تواند فضا را  کوچک کند. در واقع بهتر است پرده‌ها تا روی زمین کشیده شوند زیرا کوتاهی پرده، ارتفاع دیوار را کوتاه‌تر نشان می‌دهد و تناسب فضا به هم می‌ریزد. همچنین اگر نشیمن خانه شما کوچک است، از نصب پرده‌هایی با طرح‌های برجسته و هندسی بزرگ و رنگ‌های تند خودداری کنید. این رنگ  و طرح‌ها فضا را دلگیر و کوچک خواهند کرد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.