2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
شوهرم می گوید مرا جدی نگیر !

شوهرم می گوید مرا جدی نگیر !

شوهرم می گوید من را جدی نگیر باید چه کنم؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -مشکل من با شوهرم این است که متوجه احساساتش نمی‌شوم. تقریبا 9 ماه از شروع زندگی‌مشترک‌مان گذشته است، او 29 و من 25 ساله‌ام. تا حالا چندبار به من گفته که رفتارها و صحبت‌های من را خیلی جدی نگیر. متوجه این حرف ا ش نمی‌شوم! راهنمایی‌ام کنید لطفا.
مخاطب گرامی، این خیلی خوب است که از همین ابتدای زندگی‌مشترک برای حل مشکلات‌تان از مشاور کمک می‌گیرید. توجه داشته باشید در اوایل دوران عقد همه ‌سعی می‌کنند یک چهره خوب و ایده‌آلی را از خودشان نشان بدهند و به همین دلیل است که بیشتر افراد از این دوران به عنوان دوران طلایی زندگی یاد می‌کنند اما این دوران برای شناختن افراد، ملاک نیست. یکی از ملاک‌های تشخیص و شناخت همسر این است که ببینیم آیا او در موقعیت‌های مختلف از یک ثبات شخصیتی و رفتاری برخوردار است یا خیر؟ این گفته شوهرتان که «رفتارها و صحبت‌های من را خیلی جدی نگیر!»، از چند منظر قابل بررسی است.


   واکاوی این جمله شوهرتان


استفاده از عبارت «جدی نگیر» در صحبت‌های شوهرتان، پاسخی برای بی‌توجهی همسر شماست یعنی این‌که هر زمان شما به همسرتان اعتراض کنید که چرا به من توجه نمی‌کنی، او می‌تواند به شما بگوید: «بهت گفته بودم که جدی نگیر، یا من اخلاقم همینه.» دوم این‌که گاهی وقت‌ها افراد فکر می‌کنند اگر به فردی توجه زیادی داشته باشند، از اخلاقشان سوءاستفاده می شود یعنی زمانی که شوهرتان به شما توجه زیادی نشان می‌دهد، شما طمع می کنید و به اصطلاح پر  رو   می‌شوید.

 


   با شوهرتان در این باره صحبت کنید


ابتدا درباره احساس و عواطف همسرتان از او سوال کنید. او را در موقعیت‌های مختلف قرار دهید و ببینید چه عکس‌العملی نشان می‌دهد. به او بگویید که تعریفی از زندگی‌مشترک را بیان کند و  نقش شما و خودش را در این زندگی بنویسد. او را متوجه این موضوع کنید که وجود زن از اقتدار مرد سرچشمه می‌گیرد و این حرف او احساس امنیت را از رابطه شما گرفته است و شما احساس خطر می‌کنید چون نمی‌توانید در مواقع حساس زندگی به او تکیه کنید. اختلالات شخصیت و بی‌ثباتی رفتاری مسئله‌ای است که یک مقدار زمان می‌برد تا در طرف مقابل از بین برود و نیاز به مشورت حضوری با یک روان شناس دارد.
دکتر سیدعلی ظریفی| ‌ روان‌شناس

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.