2023/09/23
۱۴۰۲ شنبه ۱ مهر
جزئیات جدید از زورگیری با قمه پشت ترافیک اتوبان نیایش

جزئیات جدید از زورگیری با قمه پشت ترافیک اتوبان نیایش

انتشار فیلم زورگیری در فضای مجازی با واکنش همراه شد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -«مردی در ترافیک بزرگراه نیایش و مقابل چشم مردم، به سراغ یک خودروی ٢٠٦ که راننده‌اش دختری جوان است می‌رود، در را باز می‌کند و با تهدید قمه قصد سرقت از راننده را دارد، او درنهایت موفق می‌شود و بعد از سرقت گوشی به آنطرف اتوبان فرار می‌کند و ناپدید می‌شود»‌ این جزئیات فیلم کوتاهی است که از چند روز پیش در فضای مجازی منتشر شد و جنجال زیادی به پا کرد تا اینکه پلیس توانست عامل این سرقت جنجالی را دستگیر کند.
به گزارش همشهری، این اتفاق عصر روز چهارشنبه گذشته و زمانی رخ داد که خودروهای زیادی در ترافیک پشت چراغ قرمز بزرگراه نیایش تهران توقف کرده بودند و تنها چند ساعت بعد، فیلمی که یکی از راننده‌ها از صحنه سرقت گرفته بود، شبکه‌های اجتماعی را پر کرد. سارق که تیغه قمه او در فیلم کاملا مشخص است پس از این سرقت به آن‌سوی بزرگراه، جایی که همدستش انتظارش را می‌کشید دوید و ترک موتور او نشست و هر دو فرار کردند. با گزارش ماجرا به پلیس، شاکی پرونده در توضیح ماجرا به مأموران گفت: من در ترافیک اتوبان نیایش توقف کرده بودم. شیشه‌های ماشینم بالا بود که ناگهان سارقی با قمه به سراغم آمد. در ماشین را باز کرد. من فراموش کرده بودم در ماشینم را قفل کنم. چند دقیقه قمه را روی سرم گذاشته بود و می‌گفت اگر گوشی‌ات را ندهی، نصفت می‌کنم. با او درگیر شدم که گوشی‌ام پرت شد روی صندلی عقب خودرو. می‌گفت گوشی ات را از صندلی بردار و به من بده. من این‌کار را نکردم و در آخر سوئیچ خودرو را برداشت و بعد در عقب را باز کرد و گوشی را با خودش برد و فرار کرد.دستگیری


‎با شروع تحقیقات، کارآگاهان اداره هجدهم در گام نخست، به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته پرداختند و موفق شدند چهره سارق را به‌دست آورند. آنها با بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق شدند سارق خشن را شناسایی کنند، چرا که او یک مجرم سابقه‌دار بود. متهم که تبعه افغان بود، به تازگی از زندان آزاد شده بود. با این سرنخ، کارگاهان موفق شدند ظرف ٢٤ ساعت مخفیگاه وی را در جنوب تهران شناسایی و او را دستگیر کنند.‎ سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان جزئیات این خبر به همشهری گفت‌: ‎در تحقیقات صورت گرفته از سارق جوان مشخص شد که او با همدستش به‌صورت سریالی دست به زورگیری می‌زدند که فیلم یکی از زورگیری‌های بی‌رحمانه او جنجالی شد. وی افزود: متهم پس از اعتراف به زورگیری با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی همدست وی در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. این درحالی‌ است که سرنخی از همدست فراری او به‌دست آمده و وی به‌زودی دستگیر خواهد شد.‎

 


اقرار به ١٠٠ فقره زورگیری


دزد افغان نخستین بارش نیست که به جرم زورگیری دستگیر شده است. او تاکنون به ١٠٠ فقره سرقت اقرارکرده است.

از شگرد سرقت‌هایت بگو؟
‎من و همدستم سوار بر موتور می‌شدیم و به مناطق شمال پایتخت می‌رفتیم. از صبح تا شب در خیابان‌ها پرسه می‌زدیم تا سوژه‌ای پیدا کنیم. بعد به سمتش می‌رفتیم و با تهدید قمه اموالش را سرقت می‌کردیم.

چه شد که تصمیم گرفتید در شلوغی بزرگراه از راننده ٢٠٦ سرقت کنید؟
‎در بالای شهر گشت می‌زدیم و به‌دنبال سوژه مناسب بودیم که آن خودرو را دیدیم. دوستم گفت برو و از راننده‌اش سرقت کن. من هم رفتم. راستش گفتم ترافیک است و هر کس قمه را ببیند جرأت نمی‌کند جلو بیاید.آن روز با تهدید قمه گوشی دخترجوان را سرقت کردم و برگشتم. یادم نمی‌آید که دقیقا به آن دختر چه گفتم، ولی یادم می‌آید که تهدید کردم. او هم خیلی ترسیده بود. بعد بلافاصله رفتم آنطرف اتوبان و با دوستم فرار کردیم.

هیچ‌کس جلو نیامد تا مانعت شود؟
نه. فکر کنم در حال فیلمبرداری بودند! در این شرایط کسی جرأت نمی‌کند دخالت کند.

چند مورد با این شگرد سرقت انجام دادید؟
حدود 100 مورد. ما بیشتر سراغ کسانی می‌رفتیم که طلا داشتند یا گوشی گران‌قیمت. گاهی هم پشت چراغ قرمز از راننده‌ها سرقت می‌کردیم. در کل هدفمان سرقت گوشی و طلا بود.

هر روز کارتان سرقت بود؟
هر روز برای سرقت می‌رفتیم اما فکر نمی‌کردیم که فیلم زورگیری پشت چراغ نیایش اینطور جنجال به پا کند. من خیلی پشیمانم و از آن دختر عذرخواهی می‌کنم. اصلا قصدمان آسیب رساندن به کسی نبود. همیشه قمه را برای تهدید با خودمان می‌بردیم اما هیچ وقت به کسی آسیب نرساندیم. همین دختر(راننده ٢٠٦) را هم چند دقیقه با قمه تهدید کردم ولی اصلا به او آسیب نرساندم. با این حال خیلی پشیمانم و فکر نمی‌کردم دستگیر شویم.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.