2024/06/25
۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
بیوگرافی مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس در سریال دخترم نرگس

بیوگرافی مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس در سریال دخترم نرگس

مریم خدا رحمی بازیگر جوان کشورمان دختر زهرا برومند است. بیشتر کارنامه مریم خدا رحمی بازیگری در سریالهاست. بیوگرافی کامل مریم خدا رحمی را در این مطلب بخوانید

جامعه پویامریم خدارحمی متولد فروردین ماه ۱۳۶۲ در اصفهان  و فرزند زهرا برومند هنرمند بزرگ کشورمان است.

مریم خدا رحمی از دختران خانواده برومند است. مرضیه برومند از اقوام اوست و از کارگردانهای بنام و مشهور ایرانی است. او لیسانس فیلم سازی دارد و حضورش در خانواده‌ای هنرمند راه را برای او هموار کرده هرچند استعداد بی‌بدیلش باعث شده تا پله‌های ترقی را با سرعت طی کند.

 مادرش زهرا برومند هم یکی هنرمندان بنام کشورمان است.

 

 قبل از آنکه توسط مجموعه یک وجب خاک معرفی شود در ‏تولیدات سیمای اصفهان در مجموعه‌هایی چون گل‌های شمعدانی، نقش جهان و… بازی می‌کرد. در کارنامه کاری مریم خدارحمی سریال پای پیاده کار اصغر توسلی، سریال یک وجب خاک ‌علی عبدالعلی‌زاده، آرزوهای شیرین، سریال پاتوق، سریال خانه شش در و… دیده می‌شود. به اعتقاد بسیاری از منتقدان این بازیگر جوان آینده درخشانی دارد؛ آینده‌ای که به اعتقاد او با یک اتفاق ساده ممکن بود هیچ وقت رخ ندهد.

 

مریم خدارحمی

هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران صدمات غیرقابل جبرانی را به مردم وارد کرد بعد از آن هم تا چندین سال خانواده‌ها منتظر بازگشت عزیزانشان بودند در این میان خانواده مریم خدارحمی هم از این داستان غم انگیز سهم به سزایی داشتند.

 

 

 خاطره ای از جنگ تحمیلی

زمانی که مریم ۴ ساله بود شاهد واقعه تلخ به اسارت رفتن عمویش مسعود بوده است: عمویم ۳ سال بعد آزاد شد. هنوز صحنه‌هایی را که به وطن بازگشت به یاد دارم. چون تمامی اهالی محل‌ جمع شده بودند و شور و هیجان زیادی داشتیم. به خاطر ضایعات ناشی از شکنجه‌های جسمی و روحی که هنوز آثارش به شکل بیماری گوارشی و پوستی به قوت خود در او باقی بود، روز به روز شدیدتر می‌شد و دکترها گفتند باید با این وضعیت بسازد. با این حال باز هم امید داشتیم که او پیش ما بماند چون ۳۶ سال بیشتر نداشت اما افسوس بالاخره سال ۷۸ شهید شد. خیلی ضربه سنگینی به ما وارد شد به طوری که مادر‌بزرگم از غصه مرگ او تاب نیاورد و فوت کرد.

 

 

مریم خدارحمی از یکی از خاطراتش سر صحنه می‌گوید:  مادرم رفته بود خانه خواهرم در اصفهان. در این میان حال مادرم به صورت اورژانسی بد شده بود و از بیمارستان با من تماس گرفتند ولی من به خاطر حرفه خاصم بازیگری نتوانستم تا ۳ روز به اصفهان بروم، سختی زیادی کشیدم تمام سکانس‌ها را با بغض بازی کردم و تنها کاری که کردم از خدا خواستم مادرم را برایم نگه دارد. بعد از ۳ روز که به من اجازه دادند بروم زمانی‌که پیش مادرم حاضر شدم با‌خبر شدم او در آستانه سکته مغزی بوده و به طور معجزه‌آسایی آن را رد کرده است.

 

بیوگرافی مریم خدارحمی

اما اتفاقی که می‌توانست در‌جا موجب مرگ مریم خدارحمی شود هنگام بازی در سریال رهایی ساخته حسین تبریزی بود: میله‌های آهنی قطور و ضخیمی را به سقف بسته بودند و من هم دقیقا زیر آنها نشسته بودم و دوربین هم کاشته شده بود روبه‌رویم. من یک‌لحظه از جا بلند شدم که لباسم را مرتب کنم ناگهان میله بزرگی بافاصله نیم سانتی متری از من سقوط کرد، دوستان برایم نگران شدند اما من بیش از هر‌چیز در شوک بودم که چطور شد بی‌دلیل جابه جا شدم و فکر می‌کنم خواست خدا بود که اتفاقی برایم نیفتاد.

 

 

 روزی که مریم خدارحمی از پله ها افتاد

و اتفاق دیگری در زندگی مریم خدا رحمی: بالا و پایین رفتن از پله بخشی جدایی‌ناپذیر از هر فیلمی است و یک بازیگر در طول بازی خود مجبور است بارها این کار را تکرار کند… این صحنه آنقدر عادی و تکراری است که در ذهن کسی باقی نمی‌ماند مگر آنکه از روی پله‌ها پرت شوی پایین. خدارحمی ادامه می‌دهد: واقعا خدا رحم کرد. از پله‌ها بالا رفتم، تعادلم را از دست دادم و از پشت چند ردیف پله به پایین پرتاب شدم. فقط جیغ اطرافیان را شنیدم و دیگر چیزی یادم نیامد… صداها‌ را مبهم و گنگ می‌شنیدم… چشم‌هایم راکه باز کردم پرستار با خوشحالی فریاد زد به هوش آمد به هوش آمد…این بازیگر گفت: منظورش را نمی‌فهمیدم اما حالم که بهتر شد متوجه شدم چند روز بی‌هوش بودم و دکتر اعلام کرده بود اگر به زودی به هوش نیایم به کمای عمیق و مرگ مغزی دچار می‌شوم… بیچاره مادرم وقتی دیدمش احساس کردم چند سال پیرتر شده است…. واقعا خدا رحم کرد.

 

 

مریم خدارحمی در سریال دخترم نرگس، نقش اصلی این سریال را بازی می کند و با فریبا طالبی هم بازی است.

او بسیار بشاش و به گفته همکارانش دل نازک است. مریم خدارحمی ،یک خواهردارد و با خانواده‌اش زندگی می کند. او علاقه شدیدی به مادرش دارد و رابطه آنها کاملا دوستانه است. او یکی از معدود هنرمندانی است که بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی ابراز پشیمانی کرد و گفت اگر آگاهی کامل در این خصوص داشت بینی‌اش را عمل نمی‌کرد.

 

 

سریالها

سریال پای پیاده : کارگردان : اصغر توسلی

سریال یک وجب خاک : کارگردان : علی عبدالعلی زاده

سریال آرزوهای شیرین : کارگردان : سید وحید حسینی

سریال پاتوق : کارگردان : شاهین باباپور

سریال خانه شش در : کارگردان : مجید جوانمرد

 

سریال سایه ای در تاریکی : کارگردان : ابراهیم جوادخانی

 

سریال سه پنج دو :کارگردان : حسین سهیلی زاده

سریال دخترم نرگس

 

 

مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس در سریال دخترم نرگس

تله فیلم

تله فیلم به سوی آسمان : کارگردان : علی عبدالعلی زاده

تله فیلم معجزه های روزانه : کارگردان : حمید طالقانی

تله فیلم نابغه : کارگردان : اسماعیل فلاح پور

تله فیلم دوئت : کرگردان : سید جواد هاشمی

تله فیلم تاوان عشق : کارگردان : امیر داوری

تله فیلم پدر کاغذی : کارگردان : علیرضا اسحاقی

و چند فیلم کوتاه و بلند دیگر …..

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.