2024/07/22
۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
فیبروز ابرو چیست و زمان ماندگاری آن چقدر است

فیبروز ابرو چیست و زمان ماندگاری آن چقدر است

فیبروز ابرو روشی برای از بین بردن ایرادات ابرو است که نسبت به روش های دیگر جدیدتر و معایبت آن بسیار کمتر است. همه چیز درباره فیبروز ابرو را در این مطلب بخوانید.

جامعه پویافیبروز ابرو روشی نیمه داعمی و موقت برای زیبایی ابروهاست که با سوزن های یکبار مصرف انجام می گیرد. در این روش هاشورهایی میان تارهای ابرو ایجاد می شود که ابرو را پرو پهن و زیبا نشان می دهد.

تفاوت فیبروز و میکروبیلدینگ در این است که فیبروز درد و سوزش کمتری دارد و پاک کردن آن بسیار راحت تر از سایر روش هاست و اگر خسته شدید می توانید آن را به راحتی و بدون اینکه جای روی ابروی شما باقی بگذارد پاک کنید.

 

مراحل انجام فیبروز ابرو

ابتدا باید در تاج ابرو، خطوط فیبروز اجرا شود، و دو بار هر خط را تمدید نمود. سپس نوبت به شوک دادن رنگ می رسد، با گذشت 3 تا 4 دقیقه ابروها رنگ می گیرند و نوبت بی حس کردن می باشد. البته باید توجه داشت که از 10 روز قبل نباید ابروها را رنگ کنید. رنگ استفاده شده در این روش نباید زیاد روشن باشد.

در مرحله بعد دم ابرو و آرک آن ترسیم می شود، برای کم رنگ نبودن تاتو بایست ضخامت استروک ها دو برابر شوند. اجرای فیبروز ابرو با توجه به نوع پوست در چند مرحله انجام می شود. پوست خشک و نرمال گزینه مناسبی برای فیبروز ابرو هستند.

 

فیبروز ابرو چیست

دستگاه مورد استفاده در روش فیبروز

قلم میکروبلیدینگ ، دستگاه مخصوص برای انجام هاشور و سایه ابرو در تکنیک فیبروز است. این دستگاه مانند یک قلم دستی خطوط و نقاط بسیار ظریفی را روی پوست ایجاد می کند.

 

 

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو یکی از سوالات رایج است . به طور کلی هاشور ابرو با تکنیک فیبروز به عوامل مختلف بسیاری بستگی دارد . اما در حالت عادی می توان گفت 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد زیرا خطوط ایجاد شده با روش میکروبلیدینگ نسبت به روش های دیگر عمق کمتری دارد و در نتیجه ماندگاری آن نیز کمتر است. ایجاد هاشورهای عمیق و استفاده از رنگ های به روز در روش فیبروز، باعث افزایش ماندگاری آن می شود. جوهر تاتو که در این روش استفاده می شود کمتر به پوست نفوذ کرده و ماندگاری آن کمتر است اما در روش تاتو، ماندگاری طراحی ابرو بیش از فیبروز است.

 

تفاوت فیبروز و میکروبلدینگ

انواع مدل های هاشور ابرو در تکنیک فیبروز

در روش فیبروز ، مدلهای مختلف هاشور وجود داد که می توان مدلی را انتخاب کرد که با فرم صورت و ابروها مطابقت دارد.

 

رنگ های مورد استفاده در فیبروز

 

رنگ های مورد استفاده در فیبروز از انواع مواد معدنی تهیه می شوند که فاقد فلزات سنگین هستند و به راحتی جذب پوست می گردند. این رنگ ها ظاهر و رنگی طبیعی به ابروها بخشیده و پس از پاک شدن به صورت کامل از روی پوست برطرف می شوند و ته رنگ قرمز از خود به جای نمی گذارند.

 

عوامل موثر در ماندگاری هاشور به روش فیبروز

رعایت نکات زیر باعث افزایش ماندگاری هاشور ابرو تا 3 سال می شود.

نوع پوست

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری هاشور ابرو، نوع پوست است. پوست هر چقدر چرب تر باشد ماندگاری هاشور را کمتر می کند. بهتر است قبل از انجام میکرو فیبروز، اسکراپت صورت برای افزایش ماندگاری هاشور انجام داد.

 

فیبرو ابرو

تغییر هورمون های بدن

دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی از دورانهای است که هورمونهای بدن تغییر می کند و این تغییرات تاثیر زیادی بر ماندگاری هاشور ابرو می گذارد. بنابراین انجام فیبروز را بهتر است به زمانی بعد از این دوران موکول کنید.

 

عمق هاشور ابرو

افزایش عمق هاشور توسط تاتوکار ماندگاری آن را بیشتر می کند هرچه هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ کم عمق باشد، ماندگاری نیز کاهش خواهد یافت.

مزایای فیبروز برای ابروها

 ایجاد تراکم بالا در ابروها

 فرم دادن به آرک ابروها

 پاک کردن راحت فیبروز

 قرینه سازی ابروها

 دقت بیشتر به دلیل دستی بودن فیبروز

 فرم دادن به تاج ابروها

 تغییر حالت دادن راحت ابروها

 دادن حالت ظریف و طبیعی به ابروها

 ایجاد التهاب کم

 سوزش و درد کمتر

 ماندگاری سایه یا هاشور ابروها بر اساس متد فیبروز و بسته به نوع پوست بین یک ماه تا یک سال است.

چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند؟

به علت دستی بودن قلم، به دقت و مهارت بیشتری نیاز است به همین دلیل برای کسب نتیجه دلخواه بهتر است به افراد متخصص و حرفه ای جهت انجام فیبروز مراجعه شود.

افرادی که در گذشته تاتو کرده اند نمی توانند از روش فیبروز استفاده کنند. این روش برای افرادی مناسب است که تاکنون از هیچ تکنیک تاتو استفاده نکرده اند.

 

قرینه سازی ابرو

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو 

در گذشته از جوهر به طور غیر طبیعی و یک دست و به هم پیوسته برای تزریق در زیر پوست استفاده می شد به زیر پوست تزریق می شد و اگر کسی تاتو انجام می داد و پس از مدتی تمایل به پاک کردن آن داشت ، بسیار سخت بود و در نهایت نیز مقداری از جوهر در زیر پوست باقی می ماند زیرا جوهر به عمق پوست نفوذ می کرد.

 

در تفاوت روش میکروبلیدینگ و میکرو فیبروز با روش قدیمی چند نکته وجود دارد:

در روش فیبروز، جوهر تزریق شده به سطح پوست، عمق لایه های زیر پوست را درگیر نمی کند. به همین دلیل پاک کردن آن به مراتب ساده تر است و بعد از آن نیز اثری باقی نمی ماند. همچنین می توان در دفعات بعد، مدل ابروها را تغییر داده، باریک یا پهن کرد.

قلم استفاده شده در فیبروز بسیار باریک و ظریف طراحی شده است که افراد متخصص با آن کار می کنند و به شکل تار مو، ابروها را طوری طراحی می نمایند که بعد از کار، شخصی متوجه تاتو کردن ابروهای شما نشود و ظاهری طبیعی به صورت شما می بخشد. با فیبروز می توان ابروها را مانند روش هاشور، پرپشت طراحی کرد.

 

هزینه فیبروز ابرو به مدل هاشور بستگی دارد. از آن جایی که تکنیک فیبروز روشی جدیدتر نسبت به روش هایی نظیر میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن است بنابراین قیمت بیشتری نیز دارد. این روش به دوبار ترمیم نیاز دارد که هزینه آن کمتر از هاشور ابرو می شود.

 

دیدگاه‌ها
ناشناس 1401/05/13
سلام من فیبروز انجام جلو یکی ابرو فیبروز پاک شده چیکار باید انجام بدم
خانم نادری 1400/12/23
سلام من یک هفته هاشورانجام دادم ایامی تونم فیبروزروش انجام بدم یانه ممنون
ناشناس 1400/07/02
من یک سال ونیمه سایه ابرو زدم فقط یه کم جاش قرمز شده میتونم ازفیبروز ابرو استفاده کنم

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.