2024/02/22
۱۴۰۲ پنج شنبه ۳ اسفند
آیا ماسک پارچه‌ای جلوی ابتلا به کرونا را می‌گیرد؟

آیا ماسک پارچه‌ای جلوی ابتلا به کرونا را می‌گیرد؟

استفاده از ماسک های پارچه ای یک راه محافظت از خود در برابر کرونا و همچنین صرفه‌جویی است .همه چیز درباره ماسک پارچه‌ای را در این مطلب بخوانید.

جامعه پویادر این روزهای شیوع کرونا، که استفاده از ماسک اجباری است. یکی از روش‌های صرفه‌جویی در هزینه و البته محافظت از خود استفاده از ماسک های پارچه‌ای است که به راحتی می‌توان در خانه تهیه کرد.

نتایج یک بررسی نشان می دهد: ماسک های خانگی که حداقل از دو لایه تولید شده اند در کنترل شیوع بیماری کووید-۱۹ موثر هستند.

 

در این بررسی مشخص شد: ماسک های خانگی حداقل باید از دو لایه و ترجیحا سه لایه تولید شده باشند تا مانع از انتشار ترشحات تنفسی آلوده به ویروس کووید-۱۹ شوند.

 

 

ماسک پارچه ای استاندارد

ترشحات تنفسی آلوده به ویروس از طریق سرفه، عطسه یا صحبت کردن در هوا منتشر می شود که ماسک می تواند از افراد سالم در برابر استنشاق ترشحات آلوده محافظت و از انتشار این ذرات از طریق افراد آلوده جلوگیری کند.  

 

 

طرز تهیه ماسک پارچه ای استاندارد

کمبود جهانی تجهیزات حفاظتی در زمان همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب شد تا سازمان های بهداشت و سلامت از قبیل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا استفاده از ماسک های خانگی را به عنوان جایگزین ماسک های جراحی توصیه کند.

 

در این بررسی محققان استرالیایی به مقایسه اثربخشی ماسک های یک و دو لایه با ماسک های جراحی در جلوگیری از گسترش ترشحات تنفسی پرداختند.

 

 

ماسک پارچه ای

بررسی های انجام شده نشان داد: ماسک های جراحی سه لایه موثرترین عامل در کاهش انتشار ترشحات تنفسی آلوده هستند. اگرچه ماسک های پارچه ای یک لایه نیز میزان انتشار این ترشحات هنگام صحبت کردن را کاهش می دهد.

 

به گزارش مدیکال اکسپرس، هرچند ماسک های دو لایه بهتر از ماسک های یک لایه در کاهش انتشار ترشحات تنفسی ناشی از عطسه و سرفه عمل می کنند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.