2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
رئیس سازمان غذا و دارو: افراد چاق بیشتر کرونا می‌گیرند/ غذای چرب نخورید/ کرونا مدام در حال تغییر است

رئیس سازمان غذا و دارو: افراد چاق بیشتر کرونا می‌گیرند/ غذای چرب نخورید/ کرونا مدام در حال تغییر است

رئیس سازمان غذا و دارو می گوید بررسی ها نشان داده افراد چاق بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند. جزئیات این خبر را بخوانید

جامعه پویا- رئیس سازمان غذا و دارو درباره آخرین تحقیقات کرونا گفت که براساس بررسی ها افراد چاق بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند. 

 

رئیس سازمان غذا و دارو درباره نحوه تهیه ماسک گفت: تولید ماسک یک پروسه پیچیده و دشواری نیست که بخواهد کیفیت را به صورت جدی تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که بارها اعلام شده است، همان ماسکی که در منازل هم می‌تواند با کیفیت چند لایه ایجاد شود، به ما اطمینان کیفی را می‌دهد. در عین حال اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو نظارت‌های مداوم خود را انجام می‌دهد. ما با استفاده از ظرفیتی که در سازمان انرژی اتمی وجود دارد، مرتب نمونه‌های ماسک‌های عرضه شده را  به آنجا ارائه می‌دهیم. تاکید ما این است که از دستفروش و جاهایی که امکان پیگیری ندارند، ماسک تهیه نکنند، بلکه از مراجع رسمی و خصوصا داروخانه‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی ماسک تهیه کنند.

 

چه کسانی به کرونا مبتلا می شوند

 

کرونا مدام در حال تغییر است 

 

شانه‌ساز درباره موج دوم کرونا گفت: هنوز متخصصان اعتقاد ندارند که موج دوم کرونا شروع شده است. البته رفتار ویروس به لحاظ ماهیت خاصی که دارد، دائم در حال تغییر است، اثربخشی داروها هم متغیر است و کارشناسان و داروسازان و پزشکان هم در این باره نگرانی‌هایی دارند.

 

افراد مبتلا به کرونا

 

غذاهای چرب و سرخ کردنی نخورید

شانه‌ساز با اشاره به برخی توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران کرونا، گفت: توصیه اصلی ما این است مردم از مواد غذایی چرب و محرک و سرخ کردنی‌ها استفاده نکنند؛ چرا که می‌تواند موجب تحریک سیستم ایمنی شود و حساسیت را بیشتر کند. نگرانی اصلی ما این است که افراد چاق در برابر این بیماری بیشتر مورد هجمه قرار می گیرند و خواهش‌مان این است که رژیم غذایی سالم استفاده شود و بحث کنترل و کاهش وزن به ویژه در این روزها که امکان فعالیت کمتر شده است، مورد توجه قرار گرفته و روی رژیم غذایی بیشتر دقت شود.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.