2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
جزئیات واکسیناسیون کرونا در تهران

جزئیات واکسیناسیون کرونا در تهران

واکسیناسیون در برابر کرونا فعلا به عنوان بهترین راه برای ابتلا به این ویروس شناخته شده است و البته به کندی پیش می‌رود جزیئات واکسیناسیون کرونا در ایران را اینجا بخوانید

جامعه پویا - علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این پرسش که «اکنون واکسیناسیون در استان تهران چگونه است و از کی شروع می شود؟»،گفت:واکسیناسیون در استان تهران مثل شهرستانهای دیگر شروع شده البته ما در کل در واکسیناسیون با یک تاخیر روبرو هستیم و مقداری فرایند واکسیناسیون کند پیش می رود.

وی ادامه داد:در وهله اول ما فعلا همان طور بر اساس سند ملی واکسیناسیون عمل کرده و تهران نیز بر همین اساس عمل می کند.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بیان داشت:فعلا به گروه های درمانی خدمات داده شده و بعد از آنها بر اساس سند ملی، سالمندان مستقر در خانه سالمندان و جانبازان شیمیایی واکسیناسیون می شوند.

زالی یادآور شد:اکنون در تهران علاوه بر مجموعه افراد ارائه دهنده خدمات سلامت، واکسیناسیون بخشی از سالمندان مستقر در سرای سالمندان و جانبازان شیمیایی توسط معاونت بهداشت شروع شده است.

وی درباره اینکه «مسافرت ها چه تاثیراتی روی وضعیت اپیدمی کرونا می گذارد؟»،تأکید کرد:توصیه بنده به عنوان یک کارشناس حوزه سلامت به مردم این است که واقعا سفر رفتن مخاطره آفرین است؛البته بنده هم می دانم مردم واقعا خسته شده اند و روحیه آنها بهم ریخته است.

 
رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به پیامدهای منفی شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها بر روان مردم، ابراز داشت:تنش های ناشی از این بیماری، تلخی ناشی از بیماری، بروز مرگ و میرها و اخبار نگران کننده؛ از جمله این آسیب هاست.

زالی افزود:علی رغم اینکه این حق را به مردم می دهیم که واقعا خسته شده اند و نیاز به تمدد اعصاب دارند؛ مدت طولانی است که کودکان از خانه خارج نشدند و محیط های تفریحی را تجربه نکرده اند، اما باید به این موضوع نیز توجه لازم داشته باشیم.

وی تصریح کرد:به هر حال شاهد تغییر فرایند وضعیت روان شناختی عمومی جامعه هستیم. درصد بالایی از مردم شرایط خیلی خوبی ندارند و یک اضطراب عمومی درباره ادامه بیماری وجود دارد؛ به خصوص اینکه غیر معین بودن وضعیت کرونا در دنیا و ایران به این موضوع نیز دامن می زند. 

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد:شاید با توجه به اینکه سفر به عنوان یک تفنن منطقی برای تقلیل تنش های بشری شناخته شده است، اما بنده به عنوان یک کارشناس سلامت تاکید دارم سفرها کنار گذاشته شود.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به دلائل پرهیز کردن مردم به انجام سفر، متذکر شد:به دلیل اینکه این ویروس جدید جهش یافته را بسیار خطرناک، پرچالش و چموش تلقی می کنیم و سرعت انتقال آن بالاست و نگران هستیم با حضور افراد در مناطق و شهرستانهای مختلف شاهد یک چرخشی از بروز سویه های جدید بین شهری باشیم که سفرها می تواند این را دامن بزند.

زالی خاطرنشان کرد:ضمن اینکه معمولا مقاصد سفرهای نوروزی در کشور به شکلی است که شهرهایی است که یا تازه از وضعیت قرمز بودن خارج شدند یا هنوز شرایط شکننده ای دارند.

وی با بیان اینکه تیم درمانی و بهداشتی در این شهرستانها بشدت خسته است، گفت:بالاخره وقتی مسافران می آیند خدمات لازم بهداشتی و درمانی آنها لازم است توسط همین تیم خسته درمانی که اکنون کم رمق است، پاسخ داده شود.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود:بسیاری زیر ساخت های بهداشتی و درمانی ما در شهرستانهای مقصد سفرهای نوروزی واقعا تکافوی نیازهای خودشان را هم نمی دهد، وای به حال اینکه بخواهد به دیگر افراد خدمات ارائه دهد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.