2024/04/17
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين
ناگفته های بازیگر نقش سعید از سریال گاندو

ناگفته های بازیگر نقش سعید از سریال گاندو

پندار اکبری بازیگر نقش سعید در سریال گاندو ناگفته هایی از این سریال بیان کرد. اینجا را ببینید

جامعه پویا -پندار اکبری مانند پدرش بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون عبدالرضا اکبری، سال‌هاست که در حرفه بازیگری فعالیت می‌کند. «فاصله‌ها»، «معراجی‌ها» و «ایراندخت» از آثاری هستند که در کارنامه این بازیگر دیده می‌شود. اکبری سال 98 در نقش شخصیت «سعید» یکی از اعضای تیم امنیتی سریال «گاندو» در تلویزیون دیده شد و نوروز امسال فصل دوم این مجموعه را از شبکه سه روی آنتن داشت. به بهانه پخش این سریال گفت‌وگویی با پندار اکبری داشتیم. این گفت‌وگو کتبی و با واسطه انجام شد و عجیب آن که سوالاتی درباره ممیزی سریال و ساخت فصل سوم «گاندو» با این توجیه که در حوزه مرتبط با تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده است، در اختیار این بازیگر قرار نگرفت!
 
از همان ابتدا که نقش شخصیت «سعید» به شما پیشنهاد شد، چه چیزی باعث شد بازی در سریال «گاندو» را بپذیرید؟


عواملی مانند فیلم نامه خوب، کارگردان کاربلد، گروه درجه‌یک و تهیه‌کننده حرفه‌ای. نقش «سعید» در فصل یک برایم بسیار جذاب بود، فیلم نامه که به دست آقای آرش قادری به نگارش درآمده، سراسر هیجان و التهاب بود و ژانر سریال هم ژانری بود که در سینما و تلویزیون کمتر به آن پرداخته می‌شود. فاصله گرفتن از داستان‌های تکراری و ملودرام‌های خانوادگی هم یکی دیگر از دلایل انتخاب من و بازی کردن در این نقش بود.

سریال گاندو
 
شخصیت شما در سریال برگرفته از یک شخصیت حقیقی و نمونه واقعی است؟


احتمالا منابعی بوده است، در این زمینه نویسنده اثر باید پاسخ بدهند.
 
چطور به شخصیت ویژه‌ای مانند یک مامور امنیتی، نزدیک شدید؟


با تحقیق، مشاوره با کارگردان، نویسنده و مشاور نظامی سریال.
 
به نظرتان پخش «گاندو» در نوروز به نفع سریال بود یا بهتر بود که در زمان دیگری پخش می‌شد؟


«گاندو» در هر زمان دیگری هم که پخش می‌شد، مخاطب خودش را داشت. این موضوع در فصل یک ثابت شده و بیشتر فکر می‌کنم پخش نوروز به «گاندو» نیاز داشت تا «گاندو» به پخش در نوروز.
 
سریال در هفته اول نوروز 55 درصد بیننده داشته، پیش‌بینی خودتان از استقبال مخاطب از «گاندو» چه بود؟


مردم بیشتر مسافرت بودند و فرصت نکردند سریال را تماشا کنند، قطعا اگر در نوروز پخش نمی‌شد، مخاطب بیشتری داشت.
 
در طول این سال‌ها چقدر به دلیل نام پدرتان قضاوت شدید که به واسطه ایشان وارد این حرفه شدید؟
این صحبت‌ها همیشه وجود داشته است. این اتفاق نه تنها برای من، بلکه برای تمام کسانی که پدر و مادرشان بازیگر هستند، رخ می‌دهد. خیلی به این حرف‌ها توجه نمی‌کنم.
 
به طور کلی پدرتان چقدر در انتخاب شما تاثیرگذار هستند؟


همیشه و در هر شرایطی.
 
شما بیشتر نقش‌های مثبت بازی کرده‌اید، این خواسته خودتان بوده یا پیشنهادهایی که داشتید این طور بوده؟


کار بازیگر بازی در نقش و شخصیت های متفاوت است. بازیگر وظیفه دارد هر نقشی را به بهترین شکل ایفا کند، اما این جا برعکس است. وقتی یک نقش را بازی می‌کنی، تمام پیشنهادهایی که می‌شود، مطابق همان نقش است و تکرار و تکرار اتفاق می‌افتد. قطعا دوست دارم نقش‌های منفی یا متفاوت زیادی بازی کنم، اما این ریسک توسط بسیاری از کارگردان‌ها اتفاق نمی‌افتد.
 
اکنون نقش خاصی وجود دارد که علاقه مند باشید آن را تجربه کنید؟


مسلما بعد از دو فصل بازی در سریال «گاندو»، به تجربه‌های جدیدی فکر می‌کنم که برای خودم چالش‌برانگیز باشد، این اتفاق یا پیش می‌آید یا خودم آن را به وجود می‌آورم.

منبع: خراسان

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.