2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
سریال پریدخت هرشب در ایام محرم از شبکه تهران

سریال پریدخت هرشب در ایام محرم از شبکه تهران

سریال پریدخت سریالی تاریخی است که علی مصفا و لیلا حاتمی در آن بازی کرده اند.

جامعه پویا -شبکه تهران سریال  تاریخی "پریدخت" را به صورت هر شب پخش خواهد کرد. سریال پریدخت یک درام عاشقانه و تاریخی است که لیلا حاتمی و علی مصفا در آن بازی کرده اند. 

 

 

 

پخش مجدد سریال پریدخت
پریدخت داستان زندگی دختری (لیلا حاتمی) به همین نام است، که دختر یکی از تاجران سرشناس شهر است و دو خواستگار دارد، نادر (علی مصفا) پسر خان شهر که پس از مرگ پدر قدرت را به دست میگیرد، و نصرت (کامبیز دیرباز). داستان سریال از سال ۱۳۱۴ و در جریان واقعه مسجد گوهرشاد شروع می‌شود، در مقطعی از سال ۱۳۲۰ جریان پیدا می‌کند و در سال ۱۳۳۴ ادامه می‌یابد.

 

 

 

شاهرخ استخری و علی مصفا در پریدخت

در این سریال علی مصفا و لیلا حاتمی نقش‌های اصلی را بازی می‌کردند. این دو در «کیف انگلیسی» هم مقابل هم قرار گرفته بودند و دیدن این مجموعه می‌توانست خاطره خوش آن سریال را برای مخاطبان زنده کند. سریال تلویزیونی‌ پریدخت‌ یک داستان تاریخی را روایت ‌می‌کرد. خان شهر می‌میرد و قدرت به پسرش نادر منتقل می‌شود. نادر خاطر‌خواه پریدخت، دختر حاج میرزا، از تاجران سرشناس و موفق شهر می‌شود، اما در این راه یک رقیب به نام نصرت هم دارد. این دو برای به دست آوردن پریدخت یک تراژدی را شکل می‌دهند و دختر بین دوراهی انتخاب خواستگارانش قرار می‌گیرد. قصه سریال در یک مقطع بیست ساله روی می‌دهد. از سال ۱۳۱۴ شروع می‌شود و در مقطعی از سال ۱۳۲۰ جریان پیدا می‌کند و در سال ۱۳۳۴ ادامه می‌یابد. در مجموع، زندگی پریدخت در سه مقطع تاریخی به تصویر کشیده می‌شود.‌ بخشی از داستان پریدخت در دهه او ل محرم اتفاق می افتد و بدین شکل قصه به مفاهیم عاشورایی گره می خورد.

 

سریال پریدخت

این سریال را سامان مقدم کارگردانی کرده است و در مقابل دوربین او بازیگرانی چون لیلا حاتمی، علی مصفا، کامبیز دیرباز، داریوش ارجمند، عباس امیری، شاهرخ استخری و ... ایفای نقش کرده اند.
در مجموع سریال تلویزیونی ‌پریدخت‌ با نیم‌نگاهی به موضوع حادثه مشهور مسجد گوهرشاد، به زندگی دختری به نام پریدخت می‌پردازد  که در اولین روزهای زندگی مشترکش داغدار قتل پدرش می‌شود؛ قتلی که در ظاهر به دست همسرش صورت گرفته است.سامان مقدم با ‌ پریدخت‌ ثابت کرد‌ فیلمنامه در موفقیت او در کارگردانی موثر است. البته سکانس‌های مربوط به ماجراهای رمانتیک سریال قوی‌تر اجرا شد و بهتر با مخاطب ارتباط برقرار کرد،

 


این سریال هر شب ساعت 11 شب پخش می‌شود و تکرار این مجموعه نمایشی ساعت ۱۰ صبح خواهد بود.
«پریدخت» برای نخستین بار محرم ۸۶ از شبکه دو سیما پخش شد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.