2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
آزار زنان مسافر توسط راننده پراید

آزار زنان مسافر توسط راننده پراید

مرد مسافرکش که زنان را تحت عنوان مسافر سوار می کرد آنها را مورد آزار قرار داده و اموالشان را سرقت می کرد

جامعه پویا - مرد شرور که چند زن را به بهانه مسافربری  مورد آزار و اذیت و سرقت  قرار داده در بازجویی‌ها مدعی شد همه این زنان از دوستانش بوده‌اند و با میل خودشان سوار خودروی او شده‌اند.


به گزارش «ایران»، چند روز قبل زن جوانی هراسان به پلیس رفت و از راننده پرایدی شکایت کرد که او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. زن جوان گفت: ظهر بود و از محل کارم خارج شدم تا به خانه بروم،در کنار خیابان منتظر تاکسی بودم  که  خودروی پرایدی جلوی پایم توقف کرد.
او ادامه داد: نمی‌خواستم سوار شوم اما چون هوا خیلی گرم بود و مدت زیادی هم به انتظار تاکسی ایستاده بودم به ناچار سوار شدم، اما مسافتی که گذشت راننده ناگهان تغییر مسیر داد و داخل خیابان خلوتی پیچید. من اعتراض کردم و گفتم باید از مسیر اصلی برود اما او ناگهان خودرو را متوقف کرد و با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. بعد از آن هم پول و طلاهایم را گرفت و مرا از خودرو بیرون انداخت.


 هویت متهم فراری


با شکایت زن جوان تحقیقات به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی پایتخت آغاز شد. در نخستین گام کارآگاهان به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف محل سوار کردن زن جوان و رها کردن او رفتند. در بازبینی دوربین‌های مداربسته، موفق شدند تعدادی از شماره پلاک خودروی پراید را به دست آورند.مأموران با کنار هم قرار دادن این شماره‌ها، موفق شدند  شماره پلاک خودرو را پیدا کنند و با استعلام آن هویت راننده جوان به نام فرامرز برملا شد. با هماهنگی قضایی، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند و سرانجام خودروی پراید را در یکی از خیابان‌های غرب پایتخت پیدا کردند.


 تصادف با مأمور پلیس


مأموران به راننده خودروی پراید، دستور ایست دادند اما راننده  با دیدن مأموران شروع به حرکت کرد. یکی از مأموران که می‌خواست مانع فرار خودرو شود، مقابل خودرو ایستاد اما راننده با سرعت به مأمور جوان کوبید که وی از ناحیه پا مصدوم شد. متهم بدون توجه به اخطارهای پلیسی به فرارش ادامه داد اما دقایقی بعد مأموران موفق شدند راه را بر او سد کرده و مرد جوان را دستگیر کنند.


 شکایت‌های سریالی


در ادامه بررسی‌ها و با دستگیری متهم جوان، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت مطلع شدند که دو پرونده مشابه در دادسرای دیگری مورد رسیدگی است.در هر دو پرونده، راننده‌ای جوان سوار بر خودروی پراید، دختران و زنان جوان را به عنوان مسافر سوار کرده و آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و وسایل باارزش آنها را به سرقت برده است.
شاکی‌ها با دیدن تصویر متهم بلافاصله او را شناسایی کردند اما متهم به نام فرامرز در تحقیقات منکر آزار و اذیت شاکی‌ها شد و گفت: من با خودروی پراید مسافربری می‌کنم، از دو ماه قبل هم  تصمیم گرفتم با دختران در فضای مجازی طرح دوستی بریزم. در اینستاگرام یا گروه‌های تلگرامی به دختران پیام می‌دادم و بعضی از آنها پاسخ می‌دادند و با هم  قرار ملاقات می‌گذاشتیم. آنها به میل خودشان سوار خودروی من می‌شدند و آزار و اذیت و سرقتی هم در کار نبوده است.
اما شکایت قربانیان و تحقیقات پلیس نشان می‌دهد که ادعای متهم دروغ بوده و وی زنان مسافر را قربانی تبهکاری‌های خود کرده است، بدین ترتیب به دستور بازپرس سهرابی، متهم جوان در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.