2024/03/01
۱۴۰۲ جمعه ۱۱ اسفند
جزئیاتی از قسمت سانسور شده سریال افرا

جزئیاتی از قسمت سانسور شده سریال افرا

سریال افرا دچار سانسور در بخش مهمی از داستان شده است. جزئیات و علت آن را اینجا بخوانید

جامعه پویا - سریال افرا که یکی از پرکشش ترین سریالهای این روزها بود دچار سانسور در بخش گسترده ای از سریال شده که مهدی سلطانی بازیگر نقش حاج محمود بخشی از آن را بازگو کرده است. 

یک روز تاخیر در پخش آخرین قسمت آن و عدم همخوانی نام بازیگران با کسانی در سریال حضور داشتند نشان دهنده این سانسور گسترده بود. در تیتراژ پایانی سریال افرا یکی از شخصیت‌ها به عنوان زن سیروس معرفی شده بود که اصلا در سریال حضور نداشت. همچنین فردی نیز به عنوان خاله وحید معرفی شد که او نیز حضور نداشت. در سکانسی نیز مائده ( سارا باقری) یک نوار ضبط شده از وسایل پیمان پیدا می کند که در آن اعظم رازی را برای پیمان فاش می کند اما پیمان می میرد و متوجه این راز نمی شود. در سکانسی دیگر اعظم در حضور بچه ها از راز پدرشان حرف می زند که سیروس بدحال می شود و اجازه نمی دهد اعظم این راز را فاش کند.  حالا مهدی سلطانی از همسر دوم سیروس رونمایی کرده و نوشته است تلویزیون این زن را سانسور کرد چون تشخیص داد که وجه پدر زیاد تخریب می‌شود و توضیح داده است که پیمان فرزند واقعی اعظم نبوده است و اعظم نمی توانسته برای او درخواست قصاص کند. 

 

 

مهدی سلطانی نوشته است : سریال افرا بالاخره بعد از سی و هشت قسمت با تمام کم و کاستی ها، به مقتضای شرایط، به پایان رسید. بر خود می دانم که از همراهی، مهربانی و نقد‌ها و نظراتتون سپاسگزار باشم.
در کامنت‌های شما زیاد پرسیده می شود که بالاخره راز سیروس و‌ اعظم چه بود و چرا نشان داده نشد؟ البته پاسخ به این پرسش به من به عنوان بازیگر پروژه مربوط نمی شود اما برای رفع این کنجکاوی و احترام به شعور مخاطب، خود را موظف می دانم تا توضیحی عرض کنم.

سریال افرا
پیمان قصه‌ی افرا بچه زن دیگری از سیروس بود که در سفرشان به مشهد فاش و ناگهان سر و کله اش پیدا می شود و اعظم برای آبرو داری از سیروس، می پذیرد مادرش باشد و برای اینکه داستان لو نرود سفرشان از مشهد به تهران را چند ماه به بهانه های مختلف به عقب می اندازند تا تولد بچه توسط اعظم منطقی به نظر برسد. کمکی که این موضوع به روند دراماتیک داستان می کرد این بود که اعظم چون مادر واقعی پیمان نیست پس هیچ حق و حقوق مالی و غیر مالی در عفو و یا قصاص ندارد.
تمام این مراحل تصویر برداری شد اما ظاهرا پخش تلویزیون به دلیل اینکه مبادا شأن سیروس به عنوان یک پدر بیش از این خدشه دار شود مصلحت دید حذف گردد. راز حاج محمود هم در واقع همان نقطه ضعفش در رابطه با کارخانه بود که نشان داده شد.
همواره قصدم از انتخابهایم در کارها، جذاب و مفید بودن برای مخاطبانم بوده و انشاالله خواهد بود. امیدوارم بتوانم با کاری بهتر در خدمتتان باشم که لایق بهترین ها هستید.
مواظب خودتون باشید. 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.