2024/07/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير
برادرکشی به خاطر تصاحب اموال پدر

برادرکشی به خاطر تصاحب اموال پدر

مردی که برای تصاحب ارثیه پدرش برادرش را کشت خود را تسلیم پلیس کرد

جامعه پویا -مرد جوان به تصور اینکه برادر بزرگ‌ترش قصد دارد اموال پدرشان را تصاحب کند او را به قتل رساند.
به‌گزارش «ایران»، ساعت 4 بعد ازظهر پنجشنبه 24 مهر، تماسی با پلیس 110 گرفته شد. مرد جوانی پشت تلفن بود که با فریاد گفت: «برادرم را کشته‌ام. به دادم برسید.» به‌دنبال این تماس، بلافاصله موضوع از سوی مأموران کلانتری 140 باغ فیض به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد.


وقتی بازپرس ساسان غلامی و تیم جنایی راهی محل حادثه در یکی از خیابان‌های اشرفی اصفهانی شدند در محل حادثه آنها جسد مردی 50 ساله را در آشپزخانه پیدا کردند که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود.


عامل قتل که برادر 40 ساله مقتول بود، گفت: من برادرم را کشتم اما اشتباه کردم. خانه من چند محله دورتر از اینجاست.
مدتی قبل مادرم فوت کرد و پدر و خواهرم که هر دو بیماری دارند تنها شدند. نمی‌توانستیم خواهر و پدرم را به حال خودشان رها کنیم. از طرفی نگهداری هر دوی آنها برایمان خیلی سخت بود. با برادرم به فکر چاره‌ای افتادیم و درنهایت تصمیم گرفتیم که هر کدام از آنها به خانه یکی از ما بیاید.


او ادامه داد: خواهرم به خانه ما آمد و پدرم هم به خانه برادرم رفت. مدتی از این ماجرا گذشته بود که فکر کردم او قصد دارد اموال پدرم را بالا بکشد.
پدرم بیمار بود و اگر برادرم اموالش را تصاحب می‌کرد او متوجه نمی‌شد. چندباری سر این موضوع با امیر دعوا کردم و درگیر شدم. هر‌چند او منکر بود و تمام این دعواها با وساطت و میانجیگری اطرافیان خاتمه یافت اما همچنان این فکر مثل خوره به جانم افتاده بود.

 

تصمیم به جنایت


مرد جوان ادامه داد: دلخوری و اختلاف ما ادامه داشت تا اینکه روز حادثه به ذهنم رسید برادرم را به قتل برسانم. با خودم گفتم این‌طوری دیگر اموال پدرم را تصاحب نمی‌کند.
وقتی متوجه شدم که پدر و برادرم در خانه تنها هستند این فکر قوت گرفت. چاقو را از خانه برداشتم و راهی خانه برادرم شدم. قبل از قتل دوباره با او صحبت کردم و برادرم گفت که من اشتباه می‌ کنم سپس برای پذیرایی به آشپزخانه رفت و من هم پشت سر او رفتم.
در یک لحظه با چاقویی که به همراه داشتم به گردن برادرم زدم و او خونین روی زمین افتاد. ترسیده بودم، برادرم را که درآن حال دیدم تازه متوجه شدم چه‌کار اشتباهی انجام داده‌ام.


 باورم نمی‌شد که با دست‌های خودم برادر بزرگم را به قتل رسانده باشم. 30 دقیقه‌ای شوکه شده بودم و به او نگاه می‌کردم به خودم که آمدم با پلیس تماس گرفتم و گفتم برادرم را کشته‌ام.


با اعتراف متهم، به دستور ساسان غلامی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، وی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.