2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
می خواهم با دختری ازدواج کنم که به درد من نمی خورد!

می خواهم با دختری ازدواج کنم که به درد من نمی خورد!

اگر شما هم عاشق کسی هستید که به درد ازدواج با هم نمی خورید این مطلب را بخوانید

جامعه پویا -به دختری علاقه‌مند هستم که خانواده مخالف ازدواج من با او هستند. خودم هم چون وضعیت شغلی‌ام مشخص نیست و بیکارم، تصمیمم قطعی نیست. مشاور هم رفتیم و گفت شما به درد هم نمی‌خورید اما من چون به او قول دادم، می‌خواهم با او ازدواج کنم، هرچند بعید می‌دانم که در کنار هم خوشبخت شویم. جر و بحث هم زیاد داریم. چه کنم؟

 

 

اطلاعات کافی از خودتان در پیامک مطرح نکردید اما آن چیزهایی که گفته‌اید، نشان از احساسی بودن تصمیمات شما دارد بنابراین  قبل از هر اقدامی لازم است اول با مروری بر خودشناسی، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و بر اساس آن، معیارهای‌تان را برای انتخاب همسر مشخص کنید چون به نظر می‌رسد هنوز نه تنها شناخت کاملی از خودتان ندارید بلکه ملاک و معیار مشخصی هم برای ارزیابی گزینه‌های مد نظر تبیین نکرده‌اید. دوم این که  دلیل ازدواج‌تان با این دختر بهتر است بررسی و بازبینی شود زیرا اگر دلیل شما فقط قولی باشد که به او داده‌اید، اصلا دلیل مناسبی نیست و اگر به قول‌تان عمل نکنید بیشتر در حق او و خودتان لطف کرده‌اید.

بیشتر بخوانید : رفتار در جلسه اول خواستگاری باید چطور باشد


 علت مخالفت خانواده را بررسی کنید


شما در پیامک خود اشاره کرده‌اید که خانواده‌تان با این ازدواج مخالف بوده و هستند و قطعا برای این مخالفت دلایل و مستنداتی خواهند داشت که باید به آن پرداخته شود. حتما در این باره از آن‌ها بپرسید و جزئیات نظرشان را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید : زندگی ام دیگر عشق ندارد چه کنم


 هیچ منطقی برای این ازدواج نمی‌بینم


شما به مشکلاتی از قبیل بیکاری خود و بحث و دعواهای زیاد و ... اشاره کرده‌اید و از آن‌جا که هرکدام از این موارد بنا به دلایلی می‌توانند در زندگی شما تاثیرگذار باشند،  شایسته است که با کمک متخصص به واکاوی آن‌ها بپردازید و قبل از حل آن‌ها حتی اگر خانواده شما و آن دختر خانم هم رضایت دادند و شرایط فراهم شد، به ازدواج اقدام نکنید. در پایان پیام‌تان اعلام کرده‌اید بعید می‌دانم که در کنار هم خوشبخت شویم بنابراین وقتی که به این مرحله رسیده‌اید، هیچ عقل و منطقی ادامه این رابطه و منجر شدن آن به ازدواج را نمی‌پذیرد، چون ازدواج و شروع زندگی‌مشترک با این شرایط به هیچ عنوان انگیزه و انرژی لازم را برای عبور از مشکلات و برنامه‌ریزی برای اهداف ایجاد نمی‌کند. در پایان توصیه اکید داریم که قبل از هر اقدامی به مشاور باتجربه و دارای مجوز مراجعه کنید.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.