2024/04/18
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۰ فروردين
دخترم عاشق شده چه کنم

دخترم عاشق شده چه کنم

دخترم عاشق شده و من نمی دانم چطور منصرفش کنم و... اینجا را بخوانید

جامعه پویا -دختر من 21 ساله است و پسر برادرم  24 ساله. پسر برادرم چند بار در حاشیه مهمانی‌های خانوادگی مزاحم دختر من شده و من هم اصلا راضی به این وصلت نیستم. به برادرم هم گفتم اما هیچ کاری انجام نمی‌دهد و به خانمش گفته که به همسرم بگوید ما حریف این بچه‌ نمی‌شویم. من که با دخترم صحبت نکردم اما ظاهرا او هم عاشق شده اما این پسر، مرد زندگی نیست. چطور دخترم را منصرف کنم؟

مخاطب گرامی، شما هم مانند هر پدر دلسوزی نگران آینده دخترتان هستید. اگر توضیح بیشتری از شرایط موجود برادرزاده خود می‌دادید، بهتر می‌توانستیم درباره این موضوع بحث کنیم. مثلا این‌که مرد زندگی نیست یعنی دقیقا چگونه پسری است؟ از سبک و سیاق زندگی خودتان و تفاوت با زندگی برادرتان توضیح می‌دادید و ... . با این حال، چند نکته را باید خدمت‌تان عرض کنم.

بیشتر بخوانید : اگر در زندگی شکست خوردیم چه کنیم


 دلایل مخالفت‌تان را به دخترتان گفتید؟


شما مخالف جدی این وصلت هستید و قطعا دلایل خود را دارید. برای ازدواج یک پسر در وهله اول، داشتن اشتغال و استقلال فکری بسیار مهم است. شرایط کفویت در اعتقادات و تحصیلات و ... جای خود را دارد. باید با دختر خود صحبت کنید و نظر منطقی‌تان را بگویید.

 


  والدین برادرزاده‌تان بی‌مسئولیت هستند


نقش والدین و نظر آنان درباره ازدواج فرزندان نسبت به گذشته کاملا تغییر کرده و به عبارتی می‌توان گفت در گذشته همه تصمیم و انتخاب با آن‌ها بوده و الان تقریبا نظر خود را حذف کرده‌اند. در حالی که به جای صفر یا صد یک حد وسطی هم وجود دارد. برخی والدین این حد وسط را گم کرده‌اند. این که برادرتان و همسرش گفته‌اند ما حریف این بچه‌ها نمی‌شویم، این یعنی بی‌مسئولیتی آن‌ها به عنوان والدین. یعنی راحت‌تر هستند که خود را کنار بکشند و بگویند ما کاری نداریم، بچه‌ها خودشان تصمیم می‌گیرند و ببینید ما چقدر روشن فکریم و به نظر این دو نفر احترام می‌گذاریم! این کارها اشتباه محض است و به زودی به سراسر خسران می‌رسد.

بیشتر بخوانید : چه زنانی از نظر مردان جذاب و دوست داشتنی هستند


  به برادرزاده‌تان بگویید که مزاحمت، راهش نیست


پیشنهاد می‌کنم یک بار دیگر شرایط برادرزاده خود را بررسی کنید و ببینید چقدر از شرایط متوسط برای ازدواج را داراست. در یک فرصت مناسب به برادرزاده‌تان بگویید که ازدواج راه و رسم دارد. مزاحمت در مهمانی خانوادگی راهش نیست. اگر دختر عمویش را می‌خواهد، باید از راه مناسب و معقول وارد عمل شود.

عشق فامیلی


  نفش خودتان را کمرنگ نکنید


مورد بعدی حضور جدی شما در این موضوع است. کناره‌گیری و حضور کمرنگ نظر شما به عنوان پدر راه درستی نیست. ممکن است فکر کنید برادرم است و لازم نیست حساسیت به خرج بدهم اما فراموش نکنید نظر منطقی، محکم و جدی شما از این نقطه، جلوی یک سری مشکلات جدی‌تر را می‌گیرد. دلخوری در این جا بهتر از کدورت‌های آینده است. در آخر هم این نکته را هم خودتان و هم دخترتان در نظر داشته باشید که ازدواج فامیلی، مشکلات و محاسن خود را دارد. یکی از بزرگ‌ترین محاسن شناخت بیشتر از فرد و خانواده‌اش است اما اگر دوطرف به هر دلیلی نتوانند با هم زندگی کنند کل رابطه دیگر اعضای خانواده دچار تنش یا فروپاشی می‌شود. بنابراین باید برای گرفتن تصمیم‌نهایی، دقت به خرج دهید و از یک مشاور هم کمک بگیرید.

نویسنده : فریبا البرز| کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.