2024/03/03
۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ اسفند
شهربانو منصوریان: ما سالی ۱۰ میلیون می‌گیریم بازیکن ذخیره فوتبال ۷۰۰ میلیون!

شهربانو منصوریان: ما سالی ۱۰ میلیون می‌گیریم بازیکن ذخیره فوتبال ۷۰۰ میلیون!

نمی‌خواهم مثل بهداد سلیمی و یا برخی دیگر از ورزشکاران رشته‌ها بسکتبال، والیبال و ... گلایه‌ای داشته باشم، اما ما نیز به نوبه خود نیاز داریم تا حقمان را از ورزش کشور بگیریم.

جامعه پویا-شهربانو منصوریان ووشوکار کشورمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره با وضعیت این روز‌های ووشو ایران گفت: ووشو ایران در سال‌های اخیر توانسته است در مسابقات جهانی و آسیایی حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد. علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو نیز در سالیان اخیر توانسته کار‌های مثبت بسیار خوبی را انجام دهد. او میان مرد و زن تفاوتی قائل نمی‌شود و همین موضوع تا حد بسیاری باعث پیشرفت شده است.

 

منصوریان ادامه داد: علی ن‍‍ژاد در طول ریاست خود در فدراسیون اردو‌هایی را برای ۲ گروه بانوان و آقایان برگزار کرد تا ما بتوانیم حرف‌های بسیاری برای گفتن در رقابت‌های آسیای و جهانی داشته باشیم.

 

مثل بهداد سلیمی به دنبال حاشیه نیستم

منصوریان درباره وضعیت مالی فدراسیون ووشو گفت: نمی‌خواهم مثل بهداد سلیمی و یا برخی دیگر از ورزشکاران رشته‌ها بسکتبال، والیبال و ... گلایه‌ای داشته باشم، اما ما نیز به نوبه خود نیاز داریم تا حقمان را از ورزش کشور بگیریم. ما کمتر از فوتبالیست‌ها زحمت نمی‌کشیم. تا قبل از مسابقات جهانی باید اردو‌های بسیار سخت را تحمل کنیم و ماه‌ها از خانواده و دوستان خود دور باشیم. در مسابقات همیشه توانسته ایم بهترین نتیجه را کسب کنیم، اما باز هم میبینیم که وضعیت ما با فوتبال قابل مقایسه نیست.

 

منصوریان افزود: شاید بهتر باشد بدانید که مبلغ قرارداد بازیکن ذخیره در یکی از تیم‌های لیگ برتری فوتبال نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان، اما قراداد ما در سال ۱۰ میلیون تومان است. اکثر افرادی که در رشته رزمی فعالیت می‌کنند وضعیت خوبی ندارند و من به نوبه خودم این موضوع را در بسیاری از محیط‌های ورزشی دیده ام.

 

ووشوکار کشورمان گفت: ورزشکاران رشته‌های رزمی همیشه در سطح آسیا و جهان تلاش کرده اند و اگر حمایت از این ورزشکاران بیشتر شود شک نکنید که در سال‌های آینده ما یکی از قدرت‌های جهان در ورزش‌های رزمی می‌شویم.

 

با تیم‌های لیگ برتری قرارداد نمی‌بندم

ووشو کار کشورمان اظهار کرد: توانسته ایم اردو‌های خوبی داشته باشیم به طوری که اردو‌های ما کمتر از ۴ ماه نبوده و این موضوع باعث شده تا از لحاظ کیفی و همچنین فنی تمرینات خوبی را داشته باشیم.

 

منصوریان درباره وضعیت لیگ برتر ووشو ایران گفت: چند سال است که دیگر تمایلی برای قرارداد با تیم‌های لیگ برتری ندارم. سطح قراداد‌های در لیگ بسیار پایین است به حدی که در یک سال شاید نزدیک به ۱۰ میلیون تومان دریافتی داشته باشیم. نزدیک به ۲ سال پیش با تیم دانشگاه آزاد قرارداد بستم. آن‌ها به من گفتند که قرارداد ۱۰ میلیون تومانی من یک رکورد محسوب می‌شود.

 

منصوریان ادامه داد: برخلاف خواهرانم که با تیم‌های لیگ برتری همکاری می‌کنند من می‌خواهم به صورت مستقل در تیم‌ها حضور داشته باشم چرا که بیش از پیش از حق و تلاش‌های ما کم می‌شود و من نمی‌توانم این موضوع را بپذیرم.

 

بودجه فدراسیون ووشو به بهانه المپیکی نبودن کم است

منصوریان اظهار کرد: همانطور که می‌دانید به بهانه المپیکی نبودن، ووشو از دریافت سهمیه مالی کمیته ملی المپیک بی بهره است. به عنوان ورزشکار آن هم در سطح ملی علاقه دارم تا در اردو‌های سایر کشور‌ها با حضور ورزشکار‌های مطرح قاره آسیا و یا حتی جهان حضور داشته باشم و یا در صورت امکان تعداد اردو‌ها بیشتر از حال حاضر باشد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.