2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
نگاهی به سریال هم‌گناه و سرنوشت اعضای خانواده صبوری ؛ آیا  فصل جدید سریال هم گناه ساخته می‌شود؟

نگاهی به سریال هم‌گناه و سرنوشت اعضای خانواده صبوری ؛ آیا فصل جدید سریال هم گناه ساخته می‌شود؟

فراز و فرودهای سریال هم گناه در آخرین قسمت‌های این سریال به او ج رسیده‌است. در این مطلب سرنوشت خانواده صبوری ،فرهاد و هدیه را بررسی کردیم و به این سوال پاسخ داده شده که آیا این سریال فصل جدیدی دارد؟

جامعه پویا-سریال هم گناه در حالی به قسمت های پایانی خودش نزدیک می‌شود که مثلث عشقی، لیدا،فرهاد ،هدیه این سریال را به اوج رسانده و ببیندگان نظرات مختلفی درباره فرهاد دارند.

 

سریال هم‌گناه داستان تو درتوی خانواده‌ای ثروتمند به نام خانواده صبوری است که هر کدام از اعضای خانواده رازی دارند. رازهایی که با عشق‌های غیرمعمول گره خورده و اعضای این خانواده ثروتمند هرکدام به سمت معشوقی فقیر کشیده شده و به خاطر قدرت رئیس خانواده و مخالفت او با این عشق‌، ناکام مانده‌اند.  مهمترین قصه این سریال درباره فریبرز با بازی پرویز پرستویی است که به طور ناگهانی همسرش را که عاشقانه دوستش داشته ناپدید می‌شود و حالا پیمان پسرش که تصور می‌کند پدر به مادر خیانت کرده و همین باعث بدبختی‌های انها بوده تصمیم به انتقام می‌گیرد. این در حالیست که فریبرز خبر ندارد دختری دارد و این دختر بعد از اینکه لیلا همسر فریبرز خانه را ترک کرده به دنیا امده‌است. حالا این خواهر و برادر در پی انتقام هستند.

 

لیدا در سریال هم گناه کیست

در این میان فرهاد (با بازی مهدی پاکدل )برادر فریبرز است که 10 سال قبل مرد رفتگری را با ماشین می‌زند و فرار می‌کند همین هم باعث مرگ مرد می‌شود. فرهاد برای فرار از مجازات به پیشنهاد برادرش فرید که بزرگ خانواده صبوری است و میراث پدری را اداره می‌کند به آلمان مهاجرت می‌کند اما با گذشت 10 سال از حادثه به خاطر عذاب وجدانی که داشته برمی گردد و تلاش می‌کند تا فرزندان آن مرد رفتگر را که بعد از مرگ پدر به پرورشگاه سپرده شده بودند کمک کند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی کامل ساقی حاجی پور بازیگر نقش هدیه در سریال هم گناه

ساقی حاجی زاده در سریال هم گناه

ازدواج فرهاد و هدیه

فرهاد برای نجات دو فرزند مرد رفتگر با هدیه دختر 19 ساله او ازدواج می‌کند. هرچند قرار بود ابتدا این ازدواج صوری باشد اما هدیه و فرهاد عاشق همدیگر می‌شوند. این در حالیست که فرهاد در آلمان با دختری به نام لیدا رابطه داشته و این رابطه 8 ساله را خانواده اش هم می‌دانند و با توجه به اینکه سطح خانوادگی هر دو نفر یکی است خانواده فرهاد با ازدواج آنها مخالفتی ندارند اما هدیه دختری است از طبقه فرودست جامعه که فرهاد می‌داند قطعا خانواده اش با ازدواج او مخالفت خواهند کرد.

فرهاد ماجرای مرگ پدر هدیه را به لیدا گفته و او را قانع می کند به خاطر نجات هدیه برای مدتی کوتاه با هدیه ازدواج کند اما تبدیل شدن تعهد و عذاب وجدان به عشق در فرهاد مسیر این رابطه را عوض می کند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر نقش پیمان در سریال هم گناه

 

مهدی پاکدل در سریال هم گناه

آغاز یک رقابت عشقی

لیدا برای اینکه بتواند فرهاد را مجبور به جدایی از هدیه بکند راز او را برملا می‌کند و این آغاز رقابت عشقی هدیه و لیدا است.

چالش ایجاد شده میان خانواده هدیه و فرهاد این عشق را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما آیا لیدا برنده این چالش خواهد بود؟

این سوالی است که ببیندگان هم گناه پاسخ‌های مختلفی به آن داده‌اند.

میلاد کیایی عکاس هم‌گناه عکس‌هایی از هنرپیشه‌های این سریال منتشر کرده و مردم نظرات مختلفی را زیر آن بیان کرده‌اند. برخی از بینندگان این سریال زیر عکس لیدا نوشته اند هرچند عشق فرهاد و هدیه عشقی رمانتیک است اما فرهاد را حق لیدا می‌دانند.

یکی از بینندگان نوشته: لیدا قربانی شد، دلم برای لیدا میسوزه اما نمی دونم مقصر کیه این وسط

 

سریال هم گناه

نظر بینندگان درباره فرهاد

بیننده دیگری درباره عکس مهدی پاکدل که نقش فرهاد را بازی می کند نوشته‌است: مستاصل شده، قشنگ میشه درموندگی رو تو وجودش دید. خیلی خوب بازی کرده

بیننده دیگری نوشته‌: همه مقصرن اما هیچکس مقصر نیست.

نظرات درباره بازی ساقی حاجی‌پور که نقش هدیه را بازی می‌کند نیز بسیار مثبت بوده‌است، تقریبا همه کسانی که پیام داده‌اند بازی او را تاثیرگذار، ساده و جذاب می‌دانند،یکی از بینندگان نوشته: خیلی معصومه این دختر. با اینکه سن واقعیش بیشتر از 19 ساله اما خیلی خوب نقش رو در اورده

دیگری نوشته‌است: خیلی خوب بازی کرده، خیلی معصوم بازی کرده

 

سرنوشت هدیه در سریال هم گناه

بیننده دیگری نوشته‌است: هم هدیه گناه داره ،هم لیدا گناه داره. فرهاد خیلی با لیدا بد کرد. خودش هم گناه داره.

در واقع محسن کیایی در این سریال طوری شخصیت‌ها را طراحی کرده‌است که بینندگان با همه آنها می‌توانند همذات پنداری کرده و همه ،هم آنها را مقصر بدانند و هم بی‌تقصیر. شاید به همین دلیل هم نام این سریال هم‌گناه است. چرا که اغلب شخصیت‌های آن ادم‌هایی هستند خاکستری، آدمهایی که قهرمان و پاک نیستند افرادی هستند مانند همه ما .

بیشتر ببینید: سکانس عاشقانه ای از هدیه و فرهاد در سریال هم گناه

 

 

مهدی پاکدل در نقش فرهاد در سریال هم گناه

هر کدام از این شخصیت ها به دنبال چیزی هستند که تنهایی و تحقیر شدگی خود را بپوشانند وهمین هم بیننده را به پویایی وا می‌دارد و دنبال خود می‌کشاند.

هرچند به برادران کیایی بسیار پیشنهاد شده که این سریال را ادامه بدهند و زمزمه‌هایی نیز درباره ادامه ساخت سریال هم‌گناه وجود دارد. اما فعلا آنچه خبر قطعی برای این سریال است این است که در قسمت های پایانی است.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.