2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
چرا زنان بداخلاق برای ازدواج بهتر از زنان مهربان هستند

چرا زنان بداخلاق برای ازدواج بهتر از زنان مهربان هستند

برعکس آنچه در گذشته گفته می شد، زنان بداخلاق برای ازدواج مناسبت تر از زنان خوش اخلاق هستند. برای اینکه بدانید چه زنی مناسب ازدواج با شماست این مطلب را بخوانید

جامعه پویاهمیشه شنیده ایم که زن ها باید مهربان باشند و خوش رفتارتر از مردها باشند، اما تحقیقات نشان داده همیشه هم خوش اخلاقی زن ها به نفع نیست!

پس از این به بعد به خودتان سخت نگیرید و فشار نیاورید که همیشه آدم خوش اخلاقی باشید. در عوض، ویژگی غیرقابل تحمل‌تان را با آغوش باز بپذیرید و آن را یک نعمت تلقی کنید، حتی می‌توانید به خودتان ببالید که بداخلاقید! چون زن‌های بداخلاق باهوش‌ترند!

آقایان اگر دنبال موفقیت در زندگی مشترک هستند ،بدانند که زنها بداخلاق گزینه های بهتری هستند.

 

 

زن بد اخلاق

 

بیشتر بخوانید: شرم سمی چیست و چه کسانی احساس شرم سمی و بی ارزشی دارند

 

 

چرا بداخلاق ها باهوشترند

یک پژوهش همه جانبه که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد،انجام شده دریافته زنان بداخلاق معمولا باهوش‌ترند. این نتیجه بر اساس این واقعیت است که یک زن وقتی بداخلاق و کج خلق می‌شود نه تنها تصمیم‌های بهتری می‌گیرد بلکه حافظه‌ تند و تیزتری برای به خاطر آوردن جزئیات و اطلاعات انباشته شده در ذهن خود نیز پیدا می‌کند.

 

بداخلاقی یک جنبه‌ منفی گرایی و بدبینی در ذهن دارد که باعث می‌شود افراد نسبت به پیرامون خود آگاه‌تر شوند. به همین دلیل وقتی یک زن بداخلاق می‌شود، تمرکز بیشتری پیدا می‌کند و در مورد آنچه که می‌بیند منطق شدیدتری پیدا می‌کند و تفکرش در آن لحظه جدی‌تر و دقیق‌تر است.

 

 

زن باهوش

 

بیشتربخوانید: چطور یک ازدواج موفق داشته باشیم و بهترین تیپ شخصیتی برای ازدواج کدام است

 

زن‌های بداخلاق و دمدمی مزاج در شخصیت خود یک خوی منفی مداوم دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد توجه بیشتری به جنبه‌های گوناگون زندگی خود داشته باشند و هوشمندانه‌تر عمل کنند. این مسئله خصوصا زمانی بیشتر جلوه می‌کند که نیاز دارند تصمیم‌های مهمی بگیرند یا به دنبال راه‌حل‌هایی برای مسائل دشوار اجتماعی یا حرفه‌ای هستند، زیرا طبق ویژگی خاص شخصیت خود، به جای اینکه از احساسات و عواطف برای انتخاب و تصمیم گیری استفاده کنند، یک تجزیه و تحلیل سخت و دقیق از شرایط موجود به عمل می‌آورند.

 

 

زن های خوشحال تصمیم های اشتباه زیادی می گیرند!

در مطالعه‌ انجام شده این مسئله نیز بررسی شد که آدم‌های شاد در مواجهه با موقعیتی که نیاز به یک تصمیم گیری سخت یا ارزیابی دقیق و جدی دارد چگونه واکنش نشان می‌دهند. دانشمندان دریافتند این افراد نیز یک امتیاز دارند: آن‌ها خلاقانه‌تر عمل می‌کنند!

 

اما جالب است بدانید اگر بیش از اندازه شاد و خوشحال باشند، خلاقیت‌شان دیگر به کارشان نخواهد آمد! زیرا شادی زیاد آن‌ها معمولا آن‌ها را احساساتی‌تر و بی‌دقت‌تر کرده و باعث می‌شود ژرف اندیشی و دقت نداشته باشند؛ بنابراین در نهایت، شادی آن‌ها منجر به یک انتخاب و تصمیم بد خواهد شد که می‌تواند پیامد‌های بد و منفی داشته و در برخی موارد حتی فاجعه به بار آورد.

 

ویژگیهای زن باهوش

 

بیشتر بخوانید: نشانه های سرد شدن رابطه عاشقانه چیست

 

در تصمیم های دشوار بداخلاق و سخت گیر باشید

همیشه شنیده‌ایم که می‌گویند آدم‌ها همیشه شاد یا همیشه ناراحت نیستند و زندگی هم لحظات خوشحال کننده دارد و هم موقعیت‌های ناراحت کننده. نوسانات خلقی ما بستگی به حوادث و ماجرا‌های روزمره‌مان نیز دارد که معمولا موقتی هستند.

 

ویژگیهای زن بداخلاق

 

اما این مطالعه نشان می‌دهد بهتر است زمان‌هایی که با مسئله‌ای روبرو می‌شویم یا مجبوریم تصمیم مهم و دشواری بگیریم، کمی بداخلاق و جدی شویم. منفی گرایی درون ما (درون همه‌ آدم‌ها وجود دارد)، ما را وادار می‌کند روی جزئیات یک موقعیت متمرکز شویم و بررسی کنیم چه چیزی برای‌مان بهترین است و به نفع ماست. به هر حال این یک توصیه است و شما می‌توانید بعد از اینکه راه حل مسئله‌ای را پیدا کردید یا تصمیم مهمی را گرفتید، دوباره به چهره‌ی خندان و خوشحال خود برگردید!

 

 

.

 

 

دیدگاه‌ها
محمد 1401/12/29
خیلی مسخره نوشتین خیلللی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.