2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
چطور یک زن خوشتیپ و جذاب باشیم

چطور یک زن خوشتیپ و جذاب باشیم

خوشتیپی و خاص بودن برای هر انسانی خوشایند است. برای اینکه یک زن جذاب و خوش تیپ باشید باید رازهایی را بدانید که در این مطلب می توانید بخوانید

جامعه پویا -  آراستگی و داشتن یک تیپ ویژه و منحصر به فرد یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باعث می شود خانمی خوشتیپ و خاص به نظر برسد. 
برای اینکه خانمی با وقار و جذاب و خوش تیپ باشید لازم نیست حتما مقدار زیادی آرایش کنید یا هر روز یک مدل لباس بپوشید. مهمترین ویژگی که یک زن را خاص و جذاب می کند داشتن تیپ منحصر به فرد و آراستگی به جای آرایش غلیظ است.
ما به شما تکنیک هایی را آموزش می دهیم که یک زن خاص و جذاب باشید. 

زن جذاب


تمیز بودن

یکی از مهم ترین رازها برای خوش تیپ بودن رعایت بهداشت و تمیزی است . شما اگر تمیز و مرتب نباشید حتی اگر لباس برند نیز بپوشید ، خوش تیپ به نظر نمی رسید پس ابتدا بهداشت را تمرین کنید. همیشه در مواقع لزوم دوش بگیرید و موهایتان را تمیز نگه دارید. مسواک بزنید و برای اینکه بوی تازگی و طراوت بدهید ، دئودورانت استفاده کنید. ادکلن را روی لباس خود نزنید و همیشه روی پوست دست و گردن ادکلن بزنید. از یک یا دو ادکلن خاص استفاده کنید. اینکه هربار ادکلن خود را عوض کنید شخصیت ویژه شما را نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید شما با رایحه ای که دارید در یاد افراد می مانید. برای اینکه در یاد افراد بمانید و شخصیت منحصر به فرد داشته باشید حتما باید چند رایحه در ادکلن انتخاب کنید و از یک برند استفاده کنید. 

 

زن خوشتیپ
 موهایتان را مرتب کنید. اگر موهایتان را رنگ می کنید اجازه ندهید ریشه آن تا چند سانتی متر بیرون باشد و حتما رنگ کنید. ناخن های مرتب داشته باشید. بلندی ناخن در خانم ها نباید خیلی زیاد باشد. این مساله زیبایی را کم می کند. ناخن های سوهان کشیده شده داشته باشید. بهتر است از یک لاک ملایم یا پولیس ناخن هم استفاده کنید تا ناخن های شما براق و زیبا باشد. 

 

صورت مرتب

نحوه آرایش کردن شما بر روی دیگران تاثیر می گذارد . اگر لباس هایتان عالی و شیک باشد اما شما ابتدایی ترین کار آرایشی را که اصلاح موهای زائد صورت و تمیز بودن ابروهاست را انجام ندهید در نظر دیگران یک خانم نا مرتب جلوه خواهید کرد. حتی اگر نمی خواهید آرایش کنید اما حتما ابروها و صورتتان را تمیز نمایید. لازم نیست حتما مدل خاصی به ابروهایتان بدهید. در این خصوص از مد پیروی نکنید چون هرکسی ابروهای مخصوص به خود دارد و مدل ابروی ذاتی هر فرد زیباترین مدل برای شخص است. سعی کنید آرایش بسیار ملایم داشته باشید. از پوست خود مراقبت کنید. کرم ضد آفتاب استفاده کنید و حتما یک خط چشم یا ریمل ملیح استفاده کنید. بهتر است رنگ رژ لب شما براساس جایی که می روید تغییر کند. در محیط کار نباید از رژ لب پر رنگ استفاده کرد. از رژ لبی استفاده کنید که به لبهایتان حالت بدهد. 

 

راز خوشتیپی زن ها

کم آرایش کنید


برخی خانم ها از اینکه زیاد آرایش کنند لذت می برند اما باید بگوییم اینکار شما را زشت می کند و باعث می شود تا مخاطبین شما تصور کنند با کسی در حال صحبت هستند که اعتماد به نفس پایینی دارد و خود را دوست ندارد. 

بیشتر بخوانید: 10 اشتباهات رایج در لاک زدن

ازخط چشم و ریمل بسیار کم استفاده نمایید . سایه چشم و رژ لبتان نیز باید رنگ های ملایمی مانند خاکستری یا قهوه ای داشته باشند اما در بعضی از مواقع مثل هنگام دعوت برای صرف عصرانه ، از رژ لب های پررنگ تر مانند قرمز روشن استفاده کنید .پولیش ناخن را فراموش نکنید. اگر لباسی که به تن دارید طوسی  یا سیاه است از آرایش صورتی  استفاده کنید. لازم نیست حتما موهایتان را براشینگ کنید. می توانید موهایتان را با تافت همان حالتی که دارد نگه دارید. اگر موهای فری یا حالت دار دارید حتما از موس استفاده کنید.

 

چطور زن خوشتیپ شویم

شال یا روسری  که بر دارید را طوری روی سر قرار دهید که مرتب سازی موهای جلوی سرتان را بهم نریزد. نسبت به آرایش صورتتان خیلی حساس نباشید. اما مراقب باشید این آرایش بهم نریزد. مثلا نباید ریمل شما زیر چشمتان بریزد بنابراین بهتر است یک آینه کوچک همیشه در کیف داشته باشید. 

 بیشتر خوانید: 13 دلیل که زنان پیرتر از سنشان دیده می‌شوند

آداب معاشرت را رعایت کنید

یکی از مشخصه های با وقار بودن طرز صحیح ایستادن و نشستن است . صاف بایستید. دستهایتان را به کمرتان نزنید و دستها را جلوی بدنتان قرار دهید. اگر نشسته ای به هیچ وجه قوز نکنید. مراقب حرکت دست و پاهایتان باشید. اخم نکنید و لبخند بزنید. لبخند باید بخشی از چهره شما شود. مردم از دیدن فردی که آرامش در چهره اش دارد لذت می برند و او را بیشتر دوست دارند. لبخند زدن از جدیت شما کم نمی کند فقط باعث می شود دیگران با شما احساس رحتی کنند.

کفش  مناسب برای زنان

خوشبو باشید

اگر می خواهید دیگران تصویر خاصی از شما در ذهنشان داشته باشند ، حتما باید بوی خوبی بدهید . برای اینکه کسی بوی خوبی دهد لازم است که تمیز باشد واز یک عطر ملایم استفاده نماید . بهترین عطر و بوها برای خانم ها عطر گل یاس، رزو عنبر هستند.


به رنگ لباستان دقت کنید

طوری لباس بپوشید که خودتان احساس اعتماد به نفس داشته باشید . شما می توانید با توجه به اندامتان رنگ لباس خود را انتخاب کنید مثلا اگر اندام پری دارید و می خواهید لاغر به نظر برسید بهتر است از رنگ های تیره استفاده نمایید و یا اگر پایین تنه شما از بالا تنه تان بزرگ تر است شلوار و یا دامنی به رنگ تیره و تاپ و بلوزهایی به رنگ روشن انتخاب نمایید.

 


 همه جا لباس کلاسیک نپوشید و همه جا هم تیپ اسپورت نداشته باشید اگر از محل کار به مهمانی می روید می توانید تیپ کژوال را انتخاب کنید در این صورت با یک تیر دو نشان زده اید. به ترکیب رنگ لباسهایتان حتما توجه کنید.
گران قیمت بودن لباس ها برای خوشتیپ شدن شما کافی نیست بلکه شما باید لباس هایی را انتخاب نمایید که اندازه تان باشند، نه کوچکتر و نه بزرگتر.

ویژگی زن باوقار

اکسسوری و زیور آلات استفاده کنید


زیور آلات یکی از مهمترین وسایلی است که جذابیت شما را بیشتر می کند و به شخصیت شما کمک می کند. 
استفاده زیاد از زیور آلات شما را یک فرد تازه به دوران رسیده نشان می دهد. از زیورآلات ظریف و تک استفاده کنید. اگر تیپ کژوال دارید انگشتر های نیم بند و دستبندهای چرمی می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر تیپ کلاسیک دارید از زیور الات کلاسیک استفاده کنید. دستهای خود را پر از انگشتر یا النگو نکنید. گردنبندهای ظریف هم انتخاب مناسبی است. 
ساعت یک اکسسوری بسیار مهم برای خانم هاست چرا که شما را خانمی دقیق نشان می دهد که برای وقتتان ارزش قائل هستید. پس حتما از ساعت استفاده کنید.

 


کفش تان باید تمیز به پا کنید

کفش ها بخش ناطق تیپ شما هستند زیرا اولین بخش از ظاهرتان که بیننده به آن سریعا توجه می کند کفش ها هستند پس برای کفش های تان خوب خرج کنید و کفش خوبی را انتخاب نمایید و همیشه سعی کنید کفش های تان تمیز باشند و از تمیزی برق بزنند.

 

لباس شب


لباس شب برای مهمانی های شبانه و رسمی است وقتی از لباس شب استفاده می کنید یک گردبند طرح دار استفاده کنید. 
هیچ چیز به اندازه یک گردنبند بلند و طرح دار، نمی تواند باعث خوشتیپ شدن شما شود 
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.