2024/07/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير
اجرای حکم قصاص تازه عروس و پسرعمو به جرم قتل مادربزرگ و نوه اش

اجرای حکم قصاص تازه عروس و پسرعمو به جرم قتل مادربزرگ و نوه اش

عروسی که با همدستی پسرعموی شوهرش ، شوهر و مادربزرگ شوهرش را کشته بود در زندان قصاص شد

جامعه پویا -تازه‌‌عروسی كه با همدستی پسرعموی همسرش، شوهرش و مادربزرگ او را در محله جماران به قتل رسانده بودند، بعد از پنج سال در زندان رجایی‌شهر كرج اعدام شدند.
به گزارش  جام‌جم، در این پرونده شیرین و محمود، بیست و سوم آبان سال 94، زن 78 ساله و نوه 29 ساله او را در محله جماران به قتل رساندند.  متهمان دو هفته بعد از جنایت بازداشت شده و مدتی بعد در شعبه چهارم دادگاه كیفری یك استان تهران محاكمه شدند. اولیای دم خواستار قصاص آنها بودند. شیرین در دفاع از خود گفت: «به خاطر رفتار شوهرم از همان ماه‌های اول زندگی، با هم اختلاف داشتیم.» آن روز با پسرعموی شوهرم حرف زدم و از او خواستم به خانه‌مان بیاید تا با شوهرم حرف بزند و مشكلم راحل كند. درخانه بودیم كه شوهرم سررسید و با ما دعوا كرد.

 

نمی‌خواست رفتارش را عوض كند. چاقوی پشت آینه را برداشتم و برای دفاع از خودم ضربه‌ای به شوهرم زدم. بعد مادربزرگ شوهرم به خانه آمد و با دیدن من و دست خونی‌ام، خواست فریاد بزند. من سعی كردم دستم را جلوی دهانش بگیرم، اما چاقو به او هم خورد. ضربه‌های بعدی به هردوی‌شان را پسرعموی شوهرم زد.
در ادامه محمود مدعی شد فقط یك ضربه به پسرعمویش زده و شیرین خودش شوهرش و مادربزرگ خانواده را كشته است.
در ادامه قضات دادگاه، مرد جوان را به اتهام قتل پسرعمو و مشاركت در قتل مادربزرگ، به دوبار قصاص و نوعروس را بابت مشاركت در قتل مادربزرگ شوهرش، به قصاص محكوم كردند. این احكام در شعبه 27 دیوان‌عالی كشور تایید و به اجرای احكام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. سال گذشته دو اعدامی پای چوبه دار رفتند كه با تلاش واحد صلح و سازش اجرای احكام دادسرای جنایی تهران، خانواده مقتولان  به دو اعدامی مهلت چند ماهه دادند. اما آنها نتوانستند در آن مدت رضایت بگیرند و مهلت به پایان رسید. شمارش معكوس آغاز شد و آنها  بعد از پنج سال برای دومین مرتبه در زندان رجایی‌شهر كرج پای چوبه دار رفتند. خانواده‌ مقتولان در محل حاضر نبودند و فقط وكیل آنها در محل حاضر شده بود. زن و مرد اعدامی با التماس و گریه درخواست بخشش  می‌كردند، اما رضایتی در كار نبود. دقایقی بعد طناب دار برگردن آنها انداخته و حكم اجرا شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.