2024/06/25
۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
روش های عالی برای بلندی قد بعد از 18 سالگی

روش های عالی برای بلندی قد بعد از 18 سالگی

بهترین روش بلندی قد بعد از 18 سالگی را اینجا بخوانید

جامعه پویا -اگر احساس می‌کنید قدتان کوتاه  است و زمان را از دست داده‌اید و سن‌تان از 18 سالگی رد شده است ادامه مطلب را بخوانید تا به راهکارهای افزایش قد بعد از 18 سالگی پی ببرید.  در این مطلب چند توصیه‌ مفید برایتان داریم تا قدتان را بعد از ۱۸ سالگی هم افزایش بدهید.
 طناب بزنید
یادتان هست وقتی که بچه بودید طناب بازی می‌کردید؟ شاید دلیل این‌که قدتان آن گونه که باید بلند نشده است همین باشد که دست از طناب زدن کشیده‌اید، چون طناب زدن یک راه عالی برای افزایش قد است. برای مبتدی‌ها، 3 ست با 5 پرش مناسب است و فراموش نکنید که همیشه باید فرود آمدن‌تان نرم و سبک باشد، نه سنگین و تیز، چون ممکن است زانوها و کف پاهای‌تان آسیب ببیند. صاف بایستید، میان تنه را درگیر کنید، شانه‌ها را ریلکس کنید و بپرید!

 

 

 درست غذا بخورید


اگر رژیم غذایی متعادلی از درشت مغذی‌ها، ریز مغذی‌ها، میوه‌ها و سبزی‌ها نداشته باشید، به نفع قدتان نیست. چون سیستم بدن شما نیاز دارد که مواد مغذی درست و کافی در اختیارش بگذارید تا بتواند بهینه کار کند. اگر اهل هله هوله خوردن باشید، متابولیسم خوبی نخواهید داشت، جریان خون‌تان ضعیف خواهد بود و استخوان‌های‌تان هم استحکام کافی ندارند. همه این‌ها می‌تواند باعث کوتاه ماندن قد شود. رژیم غذایی متعادل باید شامل مقدار مناسبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، کربوهیدرات‌های پیچیده، چربی‌های ضروری و پروتئین‌ها باشد. غذا، سوخت بدن شماست. از این به بعد تصمیم بگیرید درست غذا بخورید تا تاثیرش را ببینید.

 

 

 تمرینات کششی انجام دهید


این توصیه که با کشش بدن، قدتان بلندتر می‌شود ممکن است بی‌پایه و اساس به نظر برسد اما مفید است! کشیدن بدن، فشاری را که بر کمر وارد می‌شود کم و ستون فقرات‌تان را تا حدی که جا دارد باز می‌کند، یعنی به اندازه‌ طبیعی خود کش می‌دهد. تمرین‌های بسیار زیادی در یوگا وجود دارد که برای افزایش رشد قد مفید هستند، اما حرکات کششی باید همراه با ورزش‌های مناسب و منظم و البته تغذیه‌ خوب باشند.

 

 

 بیشتر ورزش کنید


اگر می‌خواهید یکی دو سانتی متر به قدتان اضافه کنید باید به ورزش کردن اهمیت بدهید. می‌توانید عضو باشگاه شوید، استخر بروید، بدوید و .... ورزش کردن، رمز کار شماست چون فعالیت بدنی رمز سلامتی و افزایش قد است.

 


 بیشتر بخوابید


از این ساده‌تر! به رختخواب گرم و نرم‌تان پناه ببرید و بیشتر بخوابید! امروزه خیلی از افراد با استرس و تنش زندگی می‌کنند و به اندازه‌ کافی نمی‌خوابند. آن ها فکر می‌کنند خوابیدن برای تنبل‌هاست! اما خواب به دلایل بسیار زیادی اهمیت دارد که رشد قد، فقط یکی از
آن هاست. وقتی در خواب هستید، غده‌ هیپوفیزتان بی نهایت فعال است اما صبر کنید! یک چیز دیگر هم که باید راجع به آن آگاه باشید، وضعیت خوابیدن‌تان است. سعی کنید صاف روی ستون فقرات‌تان بخوابید و اگر ممکن است بدون بالش!

 


 بیشتر آفتاب بگیرید


نه تنها باید بیشتر بخوابید، بلکه باید زمان بیشتری را هم زیر آفتاب سپری کنید! آیا واقعا قرار گرفتن در معرض نور خورشید قد شما را بعد از 18 سالگی افزایش می‌دهد؟ مطمئنا بله! و دلیلش هم ویتامین D است. بدون ویتامین D کافی در بدن، استخوان‌های‌تان آن اندازه که باید رشد نمی‌کنند. زمان را از دست ندهید و از آفتاب، از همان زمانی که پدیدار می‌‌شود بهره ببرید. اگر اهل صبح زود بیدار شدن نیستید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که اواخر بعدازظهر آفتاب بگیرید زیرا در این زمان، پرتوهای فرابنفش خورشید چندان قدرتمند نیستند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.