2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
ناشنوایی؛ عارضه جدید کرونا

ناشنوایی؛ عارضه جدید کرونا

آخرین یافته‌های پزشکان نشان می‌دهد ویروس کرونا بعد از جهشی که داشته عوارض جدیدی ایجاد کرده است. عوارض جدید کرونا را اینجا بخوانید.

جامعه پویاکرونا هر روز یک عارضه جدید از خود بروز می‌دهد و پزشکان را که در یک نبرد نابرابر با این بیماری بدخیم کشنده هستند شگف زده می‌کنند. در آخرین تحقیقات مشخص شده از دست دادن شنوایی از جدید‌ترین عوارض کرونا ویروس است.

 

پزشکان با هشدار نسبت به علامت جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ اظهار داشتند: از دست دادن قدرت شنوایی هم می تواند نشانه ابتلا به این بیماری باشد.

 

 

بیشتر بخوانید: نتایج آخرین تحقیقات؛ ویروس کرونا کشنده‌تر خواهد شد

به گزارش ایسنا، بیماری کووید-۱۹ با علائم مختلفی همراه است که تب، تنگی نفس، سرفه خشک و از دست دادن حس بویایی از جمله آنهاست. اکنون نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد که این بیماری می تواند با علامت دیگری نیز همراه باشد و آن از دست دادن قدرت شنوایی است.

 

بیشتر بخوانید: قیمت واکس کرونا چقدر است

متخصصان دانشکده پزشکی جانز هاپکینز در بررسی های خود دریافتند کروناویروس نه تنها می تواند گلو و بینی را درگیر کند بلکه ممکن است به گوش و استخوان ماستوئید نیز آسیب بزند.

 

 

عارضه جدید کرونا

در این بررسی متخصصان به مطالعه روی سه بیمار حدودا ۶۰ و ۸۰ ساله که به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده بودند پرداختند.

 

بیشتر بخوانید: پیک دوم کرونا در پاییز بسیار شدیدتر و همراه با بیماری‌های فصلی خواهد بود

 

 

بررسی آنان نشان داد ویروس در قسمت میانی گوش راست و چپ و استخوان ماستوئید بیماران نفوذ کرده است.

 

به گفته متخصصان این مطالعه تایید کننده وجود کروناویروس در گوش میانی و استخوان ماستوئید این بیماران است.

 

به گزارش روزنامه میرر، درحالیکه این مطالعه تنها روی سه بیمار انجام گرفته و بسیار محدود بوده اما نشان می دهد که مشکلات مربوط به گوش از جمله از دست دادن قدرت شنوایی می تواند نشانه این بیماری باشد.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.