2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
چند اشتباه رایج هنگام برداشتن ابرو که نمی‌دانید

چند اشتباه رایج هنگام برداشتن ابرو که نمی‌دانید

ابرو عضو مهمی از صورت است و در زیبایی نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین در تزئین ابرو باید بسیار دقت کرد و برخی کارهای رایجی که خانم‌ها انجام می‌دهند را نباید انجام داد. همه چیز برای داشتن ابروی زیبا را اینجا بخوانید

جامعه پویا-ابروها بخش حساسی از صورت هر زن هستند و زیبایی ابرو می‌تواند ، زیبایی و ملاحت خاصی به صورت بدهد و حتی سن را پایین بیاورند.

اما بسیاری از خانم‌ها به دلیل اینکه حساسی زیادی روی چهره خود دارند مدام در حال برداشتن ابروهایشان هستند و به همین دلیل اشتباهات بزرگی را مرتکب می‌شوند که اتفاقا برعکس میلشان باعث زشتی آنها می‌شود.

 

 

مراقبت از ابرو

مهمترین و بزرگترین اشتباه در برداشتن ابرو، هر روز برداشتن آن است. اینکار باعث می‌شود تارهای ابرو که بسیار هم حساس و نازک است رویش را از دست بدهد و ابروهای شما کم‌ پشت شود و صورت شما را زشت کند. 

 

 

بیشتر بخوانید: چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم

 

از قرینه کردن ابروها دست بردارید. اینکار بسیار به ابروهای شما اسیب می‌زند. هر ابرویی حالت خاص خودش را دارد و نباید تلاش کرد که ابروها را عین هم و قرینه هم درست کرد. البته این به معنای آن نیست که ابروها را تابه تا رها کنید. منظور دقیقا عین هم و شکل هم دراوردن ابروهاست.

 

ابروها را حتما هر روز برس بکشید ،اینکار باعث می‌شود ابروهای شما به رشد بهتر تحریک شود. فقط زیر ابرو را تمیز کنید. بالای ابرو را دست نزنید ،اینکار ابروهای شما را نازک مکی کند. 

 

چطور ابروی پرپشت داشته باشیم

از مد ابرو پیروی نکنید، از مدل مناسب ابروی خودتان پیروی کنید. مد ابرو باعث می‌شود تارهای ابرو از بین برود. نازک کردن زیاد یا مدل دادن زیاد ابرو را ضعیف می‌کند.

سعی کنید از موچین خیلی استفاده نکنید. اگر از ان دسته خانم‌هایی هستید که به مرتبی دائمی ابروهایتان اهمیت می‌دهید ، از موچین استفاده نکنید ،چون استفاده مداوم از موچین باعث از بین رفته ریشه ابرو می‌شود ،برای مرتب نگه داشتن ابرو زیر خط ابرو را تیغ بزنید. برای اینکار از دسته تیغ می‌توانید استفاده کنید. زودتر از 10 روز ابروهایتان را قیچی نزنید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش آرایش چشم برای خانم های عینکی

 

از وکس کردن ابروها بپرهیزید  ،شاید وکس کردن باعث شود تا ابروها مدت زمان بیشتری حالت خود را حفظ کند اما برای رشد ابرو خوب نیست. 

 

به بالای ابرو ها زیاد کار نداشته باشید زیرا برداشتن بالای ابرو کلا مدل ابرو را به هم میریزد همیشه موقع برداشتن ابرو سعی کنید زیر ابرو را مرتب کنید و حالت دهید.

 

چه مدل ابرو برای ما مناسب است

ابروها را زیاد قوس ندهید. توجه داشته باشید هنرپیشه و خواننده هایی که ابروهای قوس دار دارند، اتفاقا با تیغ اینکار را می‌کنند و چندان زیر موچین نمی‌روند. 

 

بیشتر بخوانید: فیبروز ابرو چیست و زمان ماندگاری آن چقدر است

 

حتما از تقویت کننده ابرو استفاده کنید. اینکار باعث رشد بهتر ابروهای شما می‌شود. 

هیچ وقت آینه را خیلی نزدیک نگیرید. با اینکار ابروهای خود را خیلی خالی می‌کنید. در فاصله‌ای مناسب باید آینه را قرار دهید تا به اشتباه داخل ابروی خود را خالی نکنید. 

 

مدل ابروی مناسب

هر مدل ابرویی برای صورت شما مناسب نیست، پس از مدل ابروی خودتان پیروی کنید و اگر از ابروی کسی خوشتان آمد سعی نکنید ابرویتان را مانند او بکنید. می‌توانید از ریمل ابرو، یا سایه ابرو برای مدل دادن به ابروهایتان استفاده کنید اما هرگز از شابلون استفاده نکنید چون به ابروهایتان آسیب می‌زند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.