2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
برای پف کیک چه کار کنیم

برای پف کیک چه کار کنیم

پف کیک مساله بسیار مهمی است که معمولا خوابیدن پف کیک یا زیاد پف کردن آن مشکل ایجاد می کند برای اینکه بدانید پف کیک چرا کم و زیاد می شود اینجا را بخوانید

جامعه پویا -خوابیدن پف کیک یک مشکل شایع است که معمولا کسانی که در پخت کیک تازه کار هستند با این مشکل روبه رو هستند. برای اینکه بدانید چرا پف کیک می خوابد حتما باید نکاتی را چک کنید. چون قطعا یکی از این مسایل که در زیر ذکر می شود دلیل اصلی خوابیدن پف کیک شماست. 
پف کیک زمانی می خوابد که یا مواد اولیه آن را به اندازه و به خوبی ترکیب نکرده باشید یا اینکه هنگام پخت نکاتی که باید در آماده کردن فر درنظر می گرفتید را با بی دقتی انجام دادید. 

پف کیک


دلایل خوابیدن پف کیک


 پایین بودن دمای فر باعث خوابیدن پف کیک می شود.پس سعی کنید دمای مناسبی را برای کیک انتخاب کنید و این نکته را بدانید که دمای هر کیک با کیک دیگر متفاوت است و زمان پخت هر کیک نیز متفاوت است و شما باید از ظاهر کیک که طلایی می شود و یا استفاده از خلال چوبی از پختن کیک اطلاع پیدا کنید.

 


استفاده زیاد از شکر پف کیک را کم می کند، باید در میزان استفاده از شکر دقت شود.
تکان خوردن کیک در هنگام پخت باعث فرو کش کردن پف کیک می شود.
استفاده زیاد از بکینگ پودر باعث می شود بعد از خارج کردن کیک از فر پف آن بخوابد، باید برای هر لیوان آرد یک قاشق چایخوری استفاده شود.
تغییر ناگهانی دمای کیک باعث می شود پف کیک بخوابد و شما باید بعد از خاموش کردن فر چند دقیقه کیک را درون فر نگهداری کنید تا دمای آن به تدریج کم شود.

برای پف کیک چه کنیم


اگر مقدار آرد کم باشد نسبت آرد به مواد رقیق کیک کم باشد مایه کیک رقیق می شود و باعث می شود کیک درون فر پف کند ولی به محض خارج کردن آن پف آن می خوابد.
اگر کیک به صورت کامل پخته نشود و شما بدون تست کردن اینکه آیا پخته یا نه فر را خاموش کنید پف کیک به شدت کم می شود.
اگر قبل از اینکه کیک بپزد در فر را باز کنید باعث می شود پف کیک کم شود.

 


بنابراین اگر پف کیک شما کم است حتما به موارد ذکر شده توجه کنید و کارهایی که کرده اید را دوره کنید. 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.