2024/04/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت

ناگفته های تلخ و تکان دهنده رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از کرونا؛صادقانه بگویم کرونا درمان ندارد /سفر نروید

دکتر پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، ناگفته های تکان دهنده ای از وضعیت کادر درمان و آسیب روحی شدید آنها گفته که به دلیل فشار بیماری کووید 19 به آنها وارد شده است. جزئیات را بخوانید

جامعه پویا - دکتر پیام طبرسی متخصص عفونی و رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از روز اولی که مشخص شد در ایران کووید 19 تایید شده و آمادگی این بیمارستان گفت و توضیح داد که کرونا فعلا درمان ندارد و مردم باید بهداشت را رعایت کنند. 

دکتر طبرسی در گفت و گوی ویدویی که با ایسنا انجام داده است گفته که 90 درصد کسانی که زیر دستگاه در آی سی یو هستند جان خود را از دست می دهند و 50 درصد کسانی که در بیمارستان بستری می شوند به آی سی یو می روند. او از مردم خواسته با یک محاسبه ساده ریسک این بیماری را به دست بیاورند تا متوجه شوند چرا پزشکان تا این حد تاکید دارند که باید بهداشت رعایت شود و مردم به مسافرت نروند.

دکتر طبرسی از تجربه موفق ایران در موج اول کرونا گفت و تاکید کرد که چون قرنطینه سخت اعمال شد توانستیم موج بیماری را کنترل کنیم اما بعد قرنطینه را جدی نگرفتند و بیماری شدید تر برگشت. 

او توضیحاتی هم درباره واکسن کرونا و اظهارنظرهای بی پایه در این خصوص داد و از مردم خواست فقط به منابع پزشکی در این خصوص توجه کنند. 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.