2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
خبرتکان دهنده درباره کسانی که یکبار به کرونا مبتلا شده اند؛شدیدتر برمی‌گردد!

خبرتکان دهنده درباره کسانی که یکبار به کرونا مبتلا شده اند؛شدیدتر برمی‌گردد!

هرچند ابتدا گفته می‌شد کسانی که یکبار کرونا بگیرند واکسینه می‌شوند اما اکنون مشخص شده این حرف یک اشتباه بزرگ است!

جامعه پویا -نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا نشان می‌دهد بیماری کووید-۱۹ در افرادی که بار دوم به آن مبتلا می‌شوند، می‌تواند سخت‌تر باشد.

به گزارش ایسنا، بر اساس تحقیق جدیدی که در آمریکا صورت گرفته است، سیستم ایمنی بدن انسان در صورت ابتلای مجدد به ویروس کرونا نمی‌تواند از شدت بیماری کووید-۱۹ کم کند.

این بررسی توسط گروهی از متخصصان به سرپرستی "ریچارد تیلت" از دانشگاه نوادا انجام گرفته و نتایج آن در مجله "The Lancet" منتشر شده است. هرچند نتیجه این مطالعه هنوز به طور مستقل مورد بررسی قرار نگرفته است.

 

در ماه آوریل (حدود چهار ماه پیش) جوان ۲۵ ساله‌ای در آمریکا که به ویروس کرونا مبتلا شده بود و تنها علائم خفیفی از بیماری داشت، به سرعت بهبود یافت. چند هفته بعد این جوان با نشانه‌های شدیدی از بیماری کووید-۱۹ به بیمارستان مراجعه کرد. نتیجه آزمایش‌ها نشان داد که او برای بار دوم به ویروس کرونا مبتلا شده است. 

متخصصان از مطالعه وضعیت این فرد نتیجه گرفته‌اند که سیستم دفاعی بدن انسان پس از بهبودی از کووید-۱۹ هم ممکن است نتواند در مقابل حمله ویروس سارس-کوو۲ مقاومت کافی کند و امکان ابتلای مجدد به بیماری وجود دارد.

 

 

البته محققان تاکید کرده‌اند که هنوز نمی‌توان از مواردی از این دست نتیجه‌گیری قطعی کرد، زیرا کووید-۱۹ در بیمارانی که مجددا به آن مبتلا شده‌اند، علائم متفاوتی داشته است.

پیش از این محققان در هنگ‌کنگ، بلژیک و هلند نیز موارد مشابهی از ابتلای مجدد به ویروس کرونا را گزارش کرده بودند.

بنابر گزارش دویچه‌وله، سازمان جهانی بهداشت (WHO) ابتلای مجدد به ویروس کرونا را جزو مواردی ارزیابی می‌کند که قابل تعمیم نیستند. این سازمان می‌گوید هنوز مشخص نیست که قدرت ایمنی بدن پس از ابتلا به ویروس سارس-کوو۲ تا چه حد پایدار می‌ماند و وضعیت سیستم ایمنی تا چه اندازه به شدت و ضعف بیماری در دور اول بستگی دارد؟
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.