2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
بیوگرافی صادق برقعی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم

بیوگرافی صادق برقعی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم

صادق برقعی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم بازیگر جوانی است که با سریال زمین گرم وارد میدوم تلویزیون شد. بیوگرافی صادق برقعی را بخوانید

جامعه پویا -صادق برقعی، هنرپیشه جوان کشورمان با سریال زمین گرم به مدیوم تلویزیون معرفی شد.
صادق برقعی سال 95 در رشته کارگردانی تئاتراز دانشگاه فارغ التحصیل شد. او متولد اوایل دهه 70 است و از جوانانی است که فعالیت خود را بسیار زود آغاز کرد و زمانی که وارد دانشگاه شد به یک هنرپیشه حرفه ای تئاتر تبدیل شد. 

 


صادق برقعی در دانشگاه سوره تحصیل کرده است او دبیر جشنواره تئاتر دانشجوی سوره هم بوده و از همان زمان نام او برسر زبان ها افتاد.
بعد از پایان تحصیل در دانشگاه صادق به صورت تمام وقت به بازیگری تئاتر مشغول بود. هرچند زمین گرم اولین کار تلویزیونی صادق برقعی است اما او 16 سال قبل کار تئاتر را آغاز کرد و به یک بازیگر حرفه ای تبدیل شد. 

صادق برقعی


صادق برقعی نسبت به تئاتر تعصب ویژه ای دارد اما در سینما نیز حضور داشته و کارهایی انجام داده است. او زمانی برای سریال زمین گرم انتخاب شد که کارگردان نسبت به او شناخت کافی داشت و می دانست این چهره تازه کار تلویزیون به خوبی خواهد درخشید. 

بیشتربخوانید: بیوگرافی کامل مرجان شیرمحمدی بازیگر نقش فروغ در سریال زمین گرم


صادق برقعی چطور وارد سریال زمین گرم شد


صادق برقعی درباره سریال زمین گرم و نحوه انتخاب شدنش برای نقش علیار به جام جم گفته است 
«من 16 سال است که تئاتر کار می‌کنم و در این رشته تحصیل کردم. یکی از مهم‌ترین اجراهایم لانچر 5 بود. در ادامه قرار شد برای این نقش با گروه برای تست برویم، اما بعد متوجه شدیم حدود 300 نفر برای این نقش آمدند. با این حال بعد از روندی  نسبتا طولانی، من انتخاب شدم. »

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی کامل دنیا مدنی بازیگر نقش معصومه در سریال سرزمین گرم

دشواری‌های این ماجرا در کنار شیرینی بازی در یک سریال، به عنوان اولین حضور تلویزیونی هم از آن مواردی است که نمی‌شود از آن گذشت. اتفاقی که علیار قصه هم از آن گفت و افزود: در ماه اول، اجرای این نقش برایم سخت بود و استرس زیادی داشت، چون به هر حال از نقش‌های اصلی محسوب می‌شود که ابتدا برای من پرفشار بود. اما بعد کم‌کم رخ به رخ با آن مواجه و راحت‌تر شدیم. با این حال باید بگویم حضور در این مجموعه برای من جزو بزرگ‌ترین اتفاقات کاری‌ام است. جریانی که در ادامه اعتماد سعید نعمت‌ا... شکل گرفت. روزی که می‌خواستم برای تست به دفتر بیایم، هیچ امیدی نداشتم، چون مدت‌هاست همه می‌دانیم در مواجهه با دفاتر سینمایی قرار است چه اتفاقی بیفتد و این ذهنیت بین همه وجود دارد که تنها تست گرفته می‌شود و بعد هم هیچ. »

بیوگرافی کامل صادق برقعی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم

 


علیار پسری ساده و روستایی است


این که شروع اولین نقش تلویزیونی این بازیگر با یک کاراکتر مثبت که طلبه است، موضوعی بود که برقعی درباره‌اش گفت: «در فیلمنامه قرار بود علیار، طلبه باشد، اما در جریان کار این اتفاق کمرنگ‌تر شده و به طور خلاصه باید بگویم او یک پسر ساده روستایی و مذهبی است که البته کلاس‌های طلبگی را هم رفته، اما ملبس و طلبه نمی‌شود. راستش را بخواهید این نقش برای من یک نگرانی ایجاد کرد و آن هم این بود که بعد از دیده شدن کار می‌ترسم در آینده همه چیز به شکلی پیش برود که مدام در همین فضا به من پیشنهاد داده شود. واقعیت این است برای بازیگر ، نقش منفی جذاب‌تر است و خودم هم آن را بیشتر ترجیح می‌دهم. با همه اینها علیار را خیلی دوست دارم و نزدیک 9 ماه است با او زندگی کرده‌ام تا جایی که الان فاصله بین صادق برقعی و علیار را چندان نمی‌توانم تشخیص دهم. امیدوارم آنها هم این نقش و کار را دوست داشته‌باشند. واقعیت این است من برای این نقش خیلی زحمت کشیدم و با جان و دل همه خودم را برای آن خرج کردم. »

 

صادق برقعی در سریال زمین گرم


داستان جذاب سریال زمین گرم


در طول این مجموعه مرجان شیرمحمدی، علیرضا خمسه، نادر فلاح و کامران تفتی بیشترین تعامل را با برقعی دارند. همکاری‌ای که برای او هم جالب است و درباره‌اش می‌گوید: «این همکاری برای منی که هنوز در حال تجربه هستم، خیلی عجیب است و از همه این سال‌هایی که کار کردم، در اینجا بیشتر در حوزه تصویر یاد گرفتم. گاهی فکر می‌کنم حال خودم در سکانس‌هایی که همراه این افراد هستم، بهتر است. این شعار نیست و واقعا لحظه لحظه از بزرگ‌ترهای گروه مثل علیرضا خمسه، اصغر همت و....
در حال یاد گرفتن هستم. »
این که چه ویژگی‌ای زمین گرم را از بقیه مجموعه‌های قبلی متمایز می‌کند هم سوالی بود که برقعی در پاسخ به آن گفت: «زمانی که متن را خواندم، نمی‌خواهم آن را با شاهکاری مقایسه کنم، اما حال آن مثل زمانی بود که کتاب «در جست‌وجوی زمان از دسته رفته» را می خوانید و نمی‌توانید آن را ترک کنید. یعنی از یک چیز اینجا خیالم راحت است و آن هم قصه است و هر لحظه پر از اتفاقاتی است که ریتم کار را دیدنی می‌کند. من فکر می‌کنم استقبال هم از آن خوب باشد و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.»

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.