2024/07/23
۱۴۰۳ سه شنبه ۲ مرداد
بیوگرافی کامل دنیا مدنی بازیگر نقش معصومه در سریال سرزمین گرم

بیوگرافی کامل دنیا مدنی بازیگر نقش معصومه در سریال سرزمین گرم

دنیا مدنی بازیگر و طراح لباس یکی از هنرمندان جوان کشورمان است. بیوگرافی کامل او را در این مطلب بخوانید

جامعه پویا -دنیا مدنی هنرپیشه و طراح لباس متولد ۱۳ تیر ۱۳۶۹ تهران است. او دختر رویا تیموریان بازیگر پیشکسوت و کاربلدی است که شهرت زیادی دارد. 
دنیا مدنی یک خواهر به نام درنا دارد که هرچند در زمینه هنر فعال است اما در هنرپیشگی به اندازه دنیا فعال نیست. دنیا مدنی وقتی که بسیار جوان بود کارش را در سینما آغاز کرد. او در یک خانواده کاملا هنری زندگی کرده و بزرگ شده است. همسر دوم مادرش مسعود رایگان نیز هنرپیشه است و پسرخاله اش نیما طباطبایی مستندساز به نامی بود که چند سال قبل به دلیل بیماری فوت کرد. 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی صادق برقعی بازیگر نقش علیار در سریال زمین گرم

دنیا مدنی  دانش آموخته رشته طراحی لباس در ایران و در دانشگاه کشور مالزی است  و او به صورت حرفه در کار طراحی لباس فعالیت دارد.

دنیا مدنی  و مادرش رویا تیموریان


آثار دنیا مدنی

دنیـا مدنی در آثاری همچون سریال دستت را به من بده ، «سرو زیر آب»، «مفت‌ آباد»، «زندگی جای دیگریست»، «نزدیکتر» به عنوان بازیگر، دستیار صحنه، گروه صحنه، گروه لباس حضور داشته است.
میرولی الله مدنی پدر دنیا مردی است که دخترانش را برای رسیدن به اهدافشان بسیار حمایت کرده است. او خود نیز در عرصه هنر فعالیت دارد وهمین پشتوانه محکمی برای فرزندانش بوده است. 

رویا تیموریان در سال 82 با مسعود رایگان بازیگر سینما و تلویزیون ازدواج کرد.

بیشتربخوانید: بیوگرافی کامل مرجان شیرمحمدی بازیگر نقش فروغ در سریال زمین گرم


حضور در بازیگری به تشویق مادر


دنیا مدنی اولین بار با سریال زندگی جای دیگری است به کارگردانی منوچهر هادی در سال 91 بازیگری را در کنار طراحی لباس تجربه کرد و با بازی خوب خود توانست پله های پیشرفت را طی کند.

فیلم مفت آباد اولین تجربه او  در سینما بود دنیا مدنی دراینباره می گوید: خیلی کیف داشت آقای پژمان تیمورتاش کارگردان فیلم بهم اعتماد کرد. هیچ وقت حال بار اول که فیلم رو روی پرده دیدم یادم نمیره، دست درنارو محکم گرفته بودم، قلبم از سینه ام داشت بیرون می پرید.

دنیا مدنی و خواهر و پدرش


مدیریت یک برند


دنیا مدنی مدیریت برند مدل و لباس خودش را هم برعهده دارد. دنیاگالری برندی است که دنیا مدنی آن را هدایت ومدیریت می کند. 

 

بیوگرافی دنیا مدنی

بازی در سریال زمین گرم


دنیا مدنی در سریال سرزمین گرم نیز بازی کرده است. او در این سریال نقش معصومه را بازی می کند. معصومه دختر روحانی روستا است که علیار جوان طلبه که بیمار نیز هست عاشق او شده است.
او یکی از نقش های کلیدی سریال سرزمین گرم است  و روایت این عاشقی رنگ و بوی خای به سریال داده است.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.