2024/07/23
۱۴۰۳ سه شنبه ۲ مرداد
زنان بعد از رابطه جنسی چه کارهایی را  حتما باید انجام دهند

زنان بعد از رابطه جنسی چه کارهایی را حتما باید انجام دهند

آناتومی بدن زنان طوری است که حتما باید بهداشت دستگاه تناسلی خود را به خوبی رعایت کنند . برای اینکه بدانید زنان بعد از رابطه جنسی باید دقیقا چه کار کنند این مطلب را بخوانید

جامعه پویا - آناتومی بدن زنان به شکلی است که در صورت عدم رعایت بهداشت دچار آسیب های جدی می شود. از این رو زنان باید بعد از رابطه جنسی حتما نکات بهداشتی خاصی را رعایت کنند تا دستگاه تناسلی آنها که به بارداری شان مربوط است کاملا سالم بماند. 


از مهمترین نکاتی که زنان قبل و بعد از رابطه جنسی باید حتما به آن توجه کنند وضعیت روحی و روانی شان است. نامناسبی وضعیت روحی زنان قبل و بعد از رابطه جنسی می تواند آسیب های جدی به آنها وارد کند و البته نشان دهنده مشکلی در روان و یا احتمالا در جسم آنهاست. 
بجز مورد گفته شده زنان باید نکات زیر را بعد از رابطه جنسی حتما در نظر بگیرند

رابطه جنسی

خالی کردن مثانه و شستشوی بدن


درحین نزدیکی باکتری های ریزی وارد اندام تناسلی می شوند،داخل عضو تناسلی گرم و مرطوب و محیط مناسبی برای تکثیر باکتریهاست بنابراین برای جلوگیری از بیماری مثانه بعد از نزدیکی حتما ادرار داشته باشید.

 


دوش گرفتن


بعد از نزدیکی دوش گرفتن عالی است مخصوصا اگردوش آب گرم باشد به همین خاطر بعد از نزدیکی یک دوش آب گرم تمام الودگی ها را ازبین می برد.
آب بنوشید
همانطور که هنگام ورزش نیاز به رطوبت دارید در نزدیکی هم رطوبت لازم است خشکی روی کل بدن تاثیر میگذارد پس اگر دهانتان خشک می شود حتما آب بنوشید تا ادرار کنید و میکروب ها را خارج کنید.

 

مراقبت بعد از رابطه جنسی

استفاده از خوراکی های حاوی پروبیوتیک:


موادغذایی که بعداز نزدیکی می خورید بسیارحائز اهمیت است ، خوردن مواد حاوی پروبیتیک بعد ازنزدیکی آلودگی ها عفونی را ازبین می برد.
فقط از آب برای شستشو استفاده کنید
سریع بعد از نزدیکی قسمت تناسلی رابا مواد شوینده نشویید چون حساس است و باعث خشکی می شود و پ هاش آن را دچار اختلال می شود.

رابطه جنسی سالم

 


لباس زیر را عوض کنید


بعضی از لباس زیرها از جنس نایلون وپلی استر هستند و نمیگذارد هوا تبادل شود و بعد از نزدیکی خیس می شود و امکان رشد باکتری ها را بالا می برد.


دستمال مرطوب ممنوع

 

 نمناک نوشت: دستمال های مرطوب حاوی مواد شیمیایی و بودار هستند که می توانند به اندام تناسلی آسیب بزنند در مواقعی که به دستمال نیاز دارید برای پاک کردن خود مقداری آب گرم سرکه را ترکیب و دستمال را به آن آغشته و خود را با ان پاک کنید.


از سشوار استفاده کنید


ممکن است متعجب شوید اما بسیاری از خانم ها بعد از نزدیکی سشوار را روی آلت خود می گیرد تا به این ترتیب از بیماری قارچ و عفونی جلوگیری کنند.

 

رابطه جنسی خوب
همسرتان را در آغوش بگیرید


رابطه جنسی فقط ارضا کردن نیاز جنسی نیست بلکه یک رابطه عاطفی بسیار خاص است که پیوند زناشویی شما را محکم می کند و باعث می شود حتی در سختی ها و دلخوری ها همدیگر را زودتر ببخشید.
بنابراین بعد از رابطه جنسی حتما همسرتان را در آغوش بگیرید و از اینکه لحظات خوبی برای شما درست کرده است از او تشکر کنید. آرامش و امنیت را به او بدهید


حرف های تلخ نزنید


به همسرتان حرف های تلخ نزنید اگر او کاری کرده که شما ناراحت هستید در یک فضای مناسب از او بخواهید که دیگر کارش را تکرار نکند و در رابطه بعدی این رفتار را کنار بگذارد.


برای همسرتان نوشیدنی آماده کنید


مردها انرژی زیادی بعد از رابطه جنسی از دست می دهند برای او نوشیدنی گرم و شیرین آماده کنید و به او توضیح دهید که حتما باید او هم بهداشت فردی را رعایت کند و دوش بگیرد. اینکار به سلامت هر دوی شما کمک می کند.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.