2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
ناگفته های صادق برقعی از انتخابش برای نقش علیاردر سریال زمین گرم

ناگفته های صادق برقعی از انتخابش برای نقش علیاردر سریال زمین گرم

صادق برقعی که با سریال زمین گرم به تلویزیون ایران معرفی شد از بازی در زمین گرم و نقش علیار می گوید

جامعه پویا -صادق برقعی که در نقش علیار سریال زمین گرم اولین حضورش در تلویزیون را تجربه می کند از اینکه چطور برای نقش علیار انتخاب شده و چه سختی هایی را تحمل کرده ، صحبت کرده است.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،صادق برقعی بازیگر سریال «زمین گرم» درباره شروع فعالیت هنری خود گفت: من فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر هستم و از سال۸۲ تئاتر کار می‌کنم. در تمام این سال‌ها مشغول تئاتر بوده و تجربه کارگردانی هم داشته ام.

وی افزود: در این سال‌ها برای کار تصویر تست دادم اما هر کدام به دلیلی نشد. پیشنهاد جدی هم نداشتم اما سریال «زمین گرم» قابل قیاس با آن‌ها نیست.

صادق برقعی در نقش علیار

 

این بازیگر عنوان کرد: سال گذشته برای نمایش «لانچر۵» اجرا داشتم. یکی از بازیگران این نمایش برای تست سریال زمین گرم رفته بود؛ از من و بقیه همکاران هم خواست که برای تست برویم. اولش خیلی امیدوار نبودم. در نهایت در دفتر با آقای نعمت اله صحبت کردم و تست اولیه را از من گرفتند. چند جلسه رفتم و در نهایت نقش علی یار را به من دادند. بعد‌ها متوجه شدم از تعداد زیادی برای این نقش تست گرفته بودند.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی کامل مرجان شیرمحمدی بازیگر نقش فروغ در سریال زمین گرم

کارگردان می خواست بازیگر معرفی کند

وی افزود: آقای نعمت اله خود در مقام نویسنده و کارگردان به دنبال معرفی بازیگر جدید و بهره بردن از بازیگران تئاتر بود. برای نقش علی یار هم دنبال بازیگری بود که مخاطب پیش زمینه ای نسبت به آن نداشته باشد.

برقعی اظهار کرد: در طول این سال‌ها که در صحنه تئاتر بازی کردم، تجربه ای نزدیک به شخصیت علی یار را نداشتم. این روز‌ها همچنان درگیر تصویربرداری سریال هستم و از واکنش‌های مردم خوشحال می‌شوم. من هنوز مثل سیبی هستم که بالا پرت شده و در حال چرخ است. معلوم نیست چه اتفاقی برای من رخ می‌دهد؛ تنها چیزی که خودم باید مراقبش باشم این است که به تکرار نیفتم. احساس می‌کنم وارد مسیر جدیدی شده ام.

بازیگر نقش علیار در زمین گرم

مرد می پرسند چطور کارم را شروع کردم

بازیگر «زمین گرم» درباره واکنش مردم به ناشناخته بودنش بیان کرد: خیلی سوال می‌کنند که از کجا کارم را شروع کردم؛ خیلی ها نمی‌دانند من سال‌ها در تئاتر بازی کرده ام. البته این سوال طبیعی است؛ خیلی از  بازیگران تئاتر دیده نمی‌شوند. تعداد فارغ التحصیلان رشته تئاتر زیاد است؛ امیدوارم فرصت برای دیده شدن آن‌ها فراهم شود. هر زمان به تئاتری‌ها اعتماد شده، جواب خوب گرفته اند.

 

علیار در سریال زمین گرم

وی درباره دیالوگ‌ها و کارگردانی نعمت اله گفت: هر نویسنده یک لحن و ادبیات خاص دارد؛ اتفاقاً برخورد با متن آقای نعمت اله راحت‌تر است چرا که آن را شنیده و به آن عادت کرده ایم. اصلا احساس نمی‌کنیم که کارگردانی اول آقای نعمت اله است؛ چرا که بسیار به کارشان اشراف دارند. من در این سریال کنار بازیگران حرفه‌ای کار کردم و از آنها یاد گرفتم.


برقعی درباره پیشنهادهای جدیدش گفت: نمایشی را آماده اجرا دارم که بعد از سریال «زمین گرم» روی صحنه می رود. این نمایش را خودم کارگردانی می‌کنم. در این مدت پیشنهادهای تصویری هم داشته ام که باید شرایط آنها را بررسی کنم.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.