2023/03/28
۱۴۰۲ سه شنبه ۸ فروردين
ترفندهای مختلف برای کشیدن خط چشم با توجه به حالت چشم

ترفندهای مختلف برای کشیدن خط چشم با توجه به حالت چشم

خط چشم مهمترین قسمت آرایش صورت است که اگر با مدل چشم هماهنگی نداشته باشد به جای زیبایی زشتی می دهد. همه چیز درباره انواع خط چشم را اینجا بخوانید.

جامعه پویا -کار آرایشی که چهره شما را متحول می کند و نقش زیادی در زیباتر شدن شما دارد . البته سخت ترین قسمت آرایشی هم هست چرا که باید بتوانید حالت چشم خود را تشخیص دهید و مطابق ان خط چشم بکشید.

 

 نمناک نوشت: برای زیباتر شدن آرایش چشم ها از خط چشم استفاده می شود . با آموزش خط چشم برای تمام فرم چشم ها به راحتی در خانه آرایش کنید؛ در این بخش از آموزش آرایشگری با مراحل آموزش کشیدن خط چشم برای انواع مدل چشم آشنا می شوید.

ترفند خط چشم

آموزش خط چشم


برای کشیده تر نشان دادن چشم های گرد روی خط مژه در قسمت لبه خارجی چشم مداد بکشید و آن را به صورت خط چشم بالدار درآورید.

 

آموزش خط چشم برای چشم های با فاصله


اگر دارای چشم هایی با فاصله از یکدیگر هستید ، برای نشان دادن فاصله کمتر چشم ها در گوشه داخلی چشم تمرکز کنید . در آغاز با سایه گوشه داخلی چشم یا مجرای اشک را بپوشانید، داخل چشم ها را مداد بکشید و گوشه خارجی چشمرا زیاد کار نکنید.

بیشتر بخوانید:چند تکنیک برای آرایش سریع

 

نحوه آرایش انواع حالت های چشم


برای خط چشم کشیدن برای چشم های گود ابتدا یک خط چشم بسیار باریک نزدیک خط مژه بکشید یا اینکه فقط گوشه خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید. همچنین سعی کنید سایه پهن در بالای پلک نزنید و سایه تیره یا سیاه برای بالای چشم خود استفاده نکنید زیرا سبب گودتر نشان دادن چشم ها می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین روش آرایش چشم برای خانم های عینکی

 

آموزش خط چشم برای چشم های تک پلکی

 


مناسب ترین طریقه کشیدن خط چشم برای چشم های تک پلکی اینگونه است که یک خط باریک از گوشه داخلی چشم بکشید و خط چشم را همانگونه که به گوشه خارجی نزدیک می شوید پهن تر کنید.

 

خط چشم گربه ای

چشم های تک پلکی

 

برای بزرگ تر نشان دادن پلک ها با خط چشم در چشم های پفی از قسمت پهن خط چشم آغاز می کنیم درست جایی که باید مداد را بین ریشه مژه ها بکشیم و با نزدیک شدن به گوشه خارجی چشم ، خط چشم را پهن تر می کنیم.

 

 

آموزش خط چشم برای چشم های بادامی


یکی از زیباترین مدل های چشم ،چشم های بادامی می باشد . بیشتر آرایشگران برای زیباتر نشان دادن این نوع چشم ، خط چشم های بالدار می کشند.

 

 

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های ریز


برای بزگ تر به نظر رسیدن چشمهای ریز استفاده از خط چشم روشی کارآمد است . پیش از این هم در دنیای مد نمناک کاملا توضیح دادیم که برای کشیدن خط چشم برای این نوع چشم ها ابتدا خط چشم باریکی را بالای چشم و گوشه پایین چشم بکشید و برای داخل چشم از مداد سفید استفاده کنید تا چشم ها درشت نشان داده شود.

 

 

آموزش خط چشم کشیدن برای چشم های درشت


بهترین خط چشم برای برای چشم های درشت خط چشم های گربه ای و بالدار هستند . بهتر است اگر دارای چشم درشت هستید بالا و داخل پلک بالایی را نیز مداد بکشید.

 

آموزش خط چشم برای چشم درشت

 

بهترین نوع خط چشم برای چشم های نزدیک به هم خط چشم نه خیلی باریک و نه خیلی پهن است زیرا خط چشم خیلی نازک یا خیلی پهن چشم ها را ریزتر نشان می دهد همچنین بهتر است خط چشم در گوشه داخلی چشم باریک و در گوشه خارجی پهن باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین آرایش برای لباس طلایی چیست

 

مدل خط چشم برای چشم های پلک افتاده

 


اگر پلک هایتان کمی پایین تر است و چروک کوچک بالای چشم به وجود آورده، شما پلک های کمی افتاده دارید بنابراین باید خط چشمی بکشید که پلک هایتان را کمی بالا بکشد و چشم ها را باز کند.

برای اینکار شما بهتر است یک خط چشم پهن تر که تاکید بیشتری روی چشم ها به وجود می آورد ، بکشید . انتهای خط چشم را با یک خط ظریف کمی به سمت بالا بکشید و برای آن که چشم هایتان درشت تر دیده شود، از یک ریمل استفاده کنید.

 

 

آ
آموزش خط چشم برای چشمان از حدقه بیرون زده


اگر دارای این نوع چشم هستید ، یک خط چشم پهن به پشت چشم بکشید و از سایه تیره به عنوان مکمل استفاده کنید زیرا سایه تیره بیرون زدگی را می پوشاند وقتی تیرگی های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته تر جلوه می کند.

 

خط چشم کلفت

آموزش خط چشم برای چشم های رو به پایین


این مدل از چشم در گوشه ی خارجی آن، متمایل به پایین است. برای کشیدن خط چشم برای این مدل چشم ، پلک بالایتان را خط چشم مایع بکشید و آن را از گوشه چشم، به سمت بالا ادامه داده و یک زاویه ی 45 درجه ایجاد کنید
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.