2024/02/25
۱۴۰۲ يکشنبه ۶ اسفند
هزینه درمان و تست کرونا چقدر است

هزینه درمان و تست کرونا چقدر است

از زمان شیوع ویروس کرونا شایعاتی درباره ارقام مختلف دریافتی از مبتلایان منتشر شده است. حالا معاون وزیر بهداشت درباره هزینه ای که واقعا از بیماران دریافت می شود صحبت کرده که در این مطلب می خوانید

جامعه پویااعداد عجیب و غریبی درباره داروی استفاده شده برای مبتلایان به کرونا به گوش می رسد و گفته می شود این مبالغ در بیمارستانها هم گرفته می شود، معاون درمان وزارت بهداشت درباره هزینه های درمان مبتلایان به کرونا توضیحاتی داده است.

 

دکتر قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایسنا، درباره هزینه درمان بیماران مبتلا به کووید_۱۹ در بیمارستان های دولتی کشور، گفت: هزینه درمان کرونا در بیمارستان ها مانند هزینه سایر خدمات بیمارستانی است و بیماران پنج تا ۱۰ درصد هزینه را به عنوان فرانشیز سهم بیمار پرداخت می کنند.

 

بیشتر بخوانید: قدبلندها بیشتر کرونا می گیرند

وی افزود: بنابراین بیماران مبتلا به کرونایی که تحت پوشش بیمه قرار دارند، فرانشیز پنج تا ۱۰ درصدی را می پردازند و برای کسانی که بدون بیمه مراجعه می کنند، هزینه به صورت آزاد محاسبه می شود.

 

 

 

 

هزینه درمان کرونا

بیشتر بخوانید: علایم کرونا در کودکان چیست

جان بابایی تاکید کرد: البته افرادی که برای پرداخت پنج تا ۱۰ درصد فرانشیز نیز مشکل داشته باشند و امکان پرداخت این هزینه را نداشته باشند، می توانند به مددکاری بیمارستان مراجعه کنند که مددکاری وضعیت این افراد را بررسی کرده و اگر ارزیابی کند که بیمار  وضعیت مالی مناسبی ندارد، کمک می کند. بر همین اساس موارد زیادی از بیماران کرونایی را داشتیم که هزینه آنها کاملا رایگان شده و یا به آنها تخفیف داده شده است. در عین حال به طور کلی هزینه پنج تا ۱۰ درصد فرانشیز را دریافت می کنیم؛ چراکه قانون به ما اجازه داده است که طبق مصوبه هیات وزیران فرانشیز پنج تا ۱۰ درصدی را از بیمار دریافت کنیم.

 

بیشتر بخوانید: چطور ریه را در برابر کرونا مقاوم کنیم

معاون درمان وزارت بهداشت درباره هزینه انجام‌ تست PCR در بیمارستان ها، گفت: تست PCR در بیمارستان های دولتی همچنان به صورت رایگان انجام می شود. در حوزه سرپایی و در بخش بیماریابی برای مدیریت شرایط،  تست فقط برای افراد بالای ۶۰ سال انجام می شود، اما در بیمارستان این موضوع مطرح نیست.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.